nu stiu ce sa mai fac

nu stiu ce sa mai fac | Autor: bubu1

Link direct la acest mesaj

)
sunt "ticalosul" care a distru viata la "daiana_raluk"(membrii pot vedea povestea ei).scz pt prezentarea directa. am facut tot ce mi-a stat in puteri sa ne impacam, am mers dupa ea pana la madrid, am povestit "pe fata"(se pare ca doar eu). cand am ajuns acasa s-a schimbat! tot ce imi povestise( ca nu a fost cu nimeni) a iesit la iveala de pe acest site. oare sa mai incerc? este intr-o relatie de la nici 2 saptamani de la divort(mie mi-a spus ca au fost doar niste "plimbari" din fata casei noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

Daiana_raluk are mai multe subiecte. Intr-unul, intitulat "nu mai stiu ce sa cred" povesteste despre sotul care o inseala, iar ea divorteaza, in alt subiect, intitulat "sanse" intreaba daca ea, femeie de 33 de ani, divortata si cu doi copii, poate avea sanse sa aiba o relatie cu un barbat de 27 de ani.
Presupun ca tu esti sotul care a inselat-o si nu a vrut sa recunoasca asta, de care ea a divortat, si ne intrebi daca ati avea vreo sansa sa va mai impacati.
Eu cred ca fosta ta sotie este una (daca nu cea mai) hotarata femeie pe care am vazut-o pe acest forum. In toate situatiile similare, femeile inselate trec prin nenumarate zbateri si stari contradictorii, sunt uluite, sufera si, pana la urma, fac tot ce le sta in putinta sa isi pastreze casnicia. Numai in ultima instanta, dupa ce au incercat tot ce se poate sa pastreze tatal copiilor acasa, dupa ce se conving ca acela nu mai vrea, nu mai poate sau faptele lui sunt cu adevarat de neiertat, divorteaza.
Fosta ta sotie nu a reactionat nicidecum asa. Din povestea ei, asa cum a relatat-o ea, intelegem ca imediat ce ti-a gasit mesajele de amor in telefon (NB: eu nu inteleg cum poate fi cineva atat de imprudent incat sa isi lase in telefon mesaje de amor de la amanta, dar asta e alta discutie), pentru ca tu nu ai recunoscut in ruptul capului aventura, ea a decis aproape instantaneu sa divorteze. Si a si facut-o. Imediat, fara discutii. Tot ea spune ca, pana la acel moment, tu ai fost (si erai si dupa descoperirea aventurii tale) un sot bun , iubitor, de casa.
Sa iti spun tie ca ai gresit - stii deja prea bine, asa ca nu o mai fac.
La intrebarea ta, iti raspund franc ca, daca ar fi sa o judec dupa felul cum a reactionat la infidelitatea ta, ea nu se va mai impaca cu tine. Pare genul care nu inghite nici un fel de compromis, foarte dur si vertical.
Inseland-o, ai riscat si ai pierdut. Daca spui ca ai incercat sa faci totul sa va impacati si nu a mers, este la fel de relevant.
Nu cred ca se intoarce.
Invata tot ce poti din povestea ta de viata si incearca sa nu mai repeti aceleasi greseli. Vezi bine ca nu a meritat sa dai o infidelitate pe o casnicie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

chiar e normal ca la nici 2 saptamani sa se implice intr_o relatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Evident ca poti sa mai incerci, insa fara sa devii stresant. Cum spunea si Contrapunct, nu cred insa ca mai e cale de intoarcere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Da, daca vrea sa uite totul cat mai repede. Cui pe cui se scoate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

asa usori renunti la o casnicie? chiar nu pot sa cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

pentru contrapunct, daca citesti mai bine vei vedea ca nu a pomenit NIMIC despre vreo incercare de tinere a mea acasa. nici nu puteam sa vorbesc despre asta cu ea, era foarte nervoasa(am inteles-o acum) si incepea cearta de fata cu fetele noastre.am ales sa plec de acasa(in chirie) sa nu mai asiste fetele la aceste scene. imi tot cerea sa plec(acum am vazut de ce..."sanse?" )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

N-ai infirmat ce a scris daiana_raluk si anume ca ai fi inselat-o. Deci inteleg ca este adevarat. Si in acest caz de ce te miri ca are o relatie dupa 2 saptamani dupa ce s-a terminat casnicia voastra cand tu ai avut-o in timpul casniciei? Si daca ai avut aceasta relatie, stau si te intreb, cine a renuntat primul la casnicie?

Diana si Mircea (2.01.2004)

www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank">Pagina bebelusilor de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

Este surprinzator ca tu nu ai stiut atatia ani langa cine traiesti. Da, femeia aceasta a renuntat la aceasta casnicie pentru ca ai inselat-o. Ca a renuntat greu sau usor, ea stie ce o fi in sufletul ei.
Faptul ca ea are acum pe cineva nu imi pare condamnabil. E divortata, nu? Deci libera. Tu nu erai divortat si liber cand o inselai. Practic, ce face ea acum nu prea mai e treaba ta. Tu poti sa intalnesti acum cate femei vrei, la fel si ea, se poate intalni cu cine vrea. Interventia ta de la subiectul "Un sfat, va rog" nu este potrivita. Este anormal sa o acuzi pe ea ca a divortat din cauza unui barbat cu care are acum o relatie, cand istoria nu e, totusi, asta. Tu ai inselat-o, ea a divortat, acum e singura si are pe cineva.
Cine a gresit aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Contrapunct a spus tot ceea ce as fi spus si eu, deci nu o sa repet. Cred ca ai sa iesi "sifonat" si de aici.
Si in plus am si eu o intrebare. Cum ai aflat ca ex-sotia ta scrie aici si sub ce nick?
Pentru ex-sotia ta, tot respectul meu!
Pentru tine... viata merge inainte. Invata din greseli, daca a fost doar o greseala si nu un stil de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

asa usori renunti la o casnicie? chiar nu pot sa cred!


defineste cat de "usor" a fost sa ai pe cineva IN TIMPUL casniciei...
poti sa crezi?
nu, nu poti...pt ca in jurul tau sunt numai femei care "lupta" indiferent de ce fac barbatii lor, asa-i?

ei bine, a "ta" a fost altfel si BRAVOE EI, se cheama coloana vertebrala;)

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput