MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

vai de mine, tu fetelor!!! pe pagina trei????

miine ne vedem de dimineata, nu?

hai...o ultima sfortare, ca vin sarbatorile



Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, ti-a trecut ochiul? au inceput sa-si faca efectul medicamentele? sa treaca repede!

nu ma laud cu nimic... ar trebui de fapt sa ma critic, dar uite ca n-o fac nici pe-asta. da, am mancat aiurea, lucruri interzise dar la unele mese am fost 100% conforma.

mina, tu faci tot felul de bunatati, mare noroc cu infratirea! la mine toate-s singure la parinti...nimeni nu se place cu nimeni...si uite-asa mai iese o tava cu carne de pui la cuptor

ma gandesc cu groaza ca apare cozonacul lu' mamaie pe la noi prin casa...ce ma fac? cum sa rezist? nu sare nimeni cu o reteta monti pentru craciun?

checul Minei cred ca e bun pentru perioada sarbatorilor. eu il voi face atunci...si mult pomelo si poate scap fara mari greutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

hello helllo
si eu pe aici cu intarziere azi , ma paste o raceala si ma tot dreg cu ceaiuri de azi dimineata
cu ochiul sunt mai bine dar nu 100%, inca imi mai pun picaturi si unguent , nu stiu ce am nici acuma , mi-e frica sa merg la doctor

de papat am papat ok pana aseara cand am mers la cineva la ziua copilului si am papat pizza neconforma si o feliuta de tort era imens de dulce ....
sambata am facut eu pizza acasa 50% faina 50% tarate (super mi-a iesit aluatul ) si am pus tonn si ceapa .... asa de buna pizza n-am mai mancat ... nici macar ieri aia nemonti nu stiu de ce nu m-am abtinut .... ba da stiu ... de purcica

ce sa va mai spun, mi s-a infundat nasul, ma doare capul , tre sa-mi vina si rusii .... parca de cand nu mai merg la sala sunt tot bolnava ....las ca vine ianuarie si revin la obiceiurile din trecut cu care am reusit cele -18kg.
.... azi are copilul a doua teza ... acuma la romana , a invatat saracul tot we , binenteles sub supravegherea mea sa dea dumnezeu sa ii dea subiecte faine , avez niste emotii saracutul

hai ca am cam fost offf topic , da ce sa mai zicem ca la asa o activitateeeeee

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nici eu nu am mai scris din motive de profunda neconformitate . Am papat tot felul de bunatati dar nemonti.

De ieri am trecut din nou la dieta. Dimineata am mancat surimi cu branza cottage, la amiaza creveti la tigaie cu unt si usturoi iar seara mancare de fasole galbena cu pulpe de pui .

Cred ca va fi tare greu de sarbatori . Daca am ramane acasa ar fi ok dar mergem la parintii mei si acolo face mama tot felul de bunatati, deci va fi jale. Trebuie sa caut si eu retete de praji monti si poate o combin pe maica-mea.

O zi frumoasa sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

bate vant de sarbatoare deja ... mau sunt doua saptamani , de-acuma incepem ... offffffffffff haideti sa ne mai mobilizam putintel si-apoi macar numai atunci sa ne facem de cap nu de acumaaaa

ochiul meu e spre bine , capul nu prea , simt cum racesc , am luat ceva pastile .... incepe sa ma doara si gatul , sper sa nu ajung pe antibiotice ca le urascccc

haideti fetelor la scris

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

scrisul nu ingrasa. cu aceasta cugetare plina de profunzime deschid o noua zi monti!

am la mine copanele si piept la cuptor...si niste castraveti murati extraordinari

am luat niste lipie graham...scrie pe ea faina dietetica, sare iodata si inca ceva...si sunt bune doar 4 zile (deci fara conservanti)..ce parere aveti? in lipsa de altceva sunt bune si lipiile?

eu sunt bine, cred ca inca in scadere, ceea ce va doresc si voua

andanii, am mari sperante ca voi incepe si eu sa merg la sala...asa ca poate misc si eu acul cantarului mai cu spor(t)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

am vazut astazi o tipa la o emisiune tv (nu spun care ca mi-e rusine) care parea a-si fi deschis un restaurant cu meniuri monti in bucuresti. avea chiar si deserturi monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:



Sunt aici ...putin mai grasa .

Sper sa nu mai dispar .O sa pun poze cu tortul meu pufos,dar nu acum.E super bun si usor de facut.Frisca iese doar cu smantana DULCE grasa.Nu smantana normala.

Merg sa citesc din urma


Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

M-am laudat ieri ca mananc conform. Dar am dat cu bata in balta si am mancat ieri la pranz pizza la o onomastica. Seara am mancat o farfurie cu supa de linte.
Azi deja am mancat cateva bucati de surimi cu cascaval. Mai departe nu mai zic ca cine stie ce o sa mai mananc.

Moana, ce m-as bucura sa se deschida si la noi asa ceva ca eu tot asa calc stramb, la mesele in oras.

Sanse, asteptam reteta de tort. Trebuie sa trecem cu bine si peste sarbatorile astea.

Problema mea cea mai mare e ca, cantarul nu mai misca ba chiar creste in cate o zi. Asa ca motivatia e la pamant

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

aseara am mancat 4 buc cartofi la cuptor...adica 4 feliute...si dupa vreo ora jumate am mancat si struguri...dar dimineata inca stateam bine, adica tot cu 79 in fata (ce e dupa virgula cam crescuse dar saptele din fata a fost motivant)

andanii, eu am inceput sa ma invat cu produse homeopate si naturale ( adica oscillococcinum de indata ce simt ca ma apuca ceva si plantusin cand tusesc - mai ales asta din urma a facut minuni cu mine, acolo unde paxeladin si alte minunatii n-au avut niciun rezultat); eu in ultimii 15 ani am luat o singura data antibiotic (anul asta, prin martie-aprilie). sanatate multa! si sa-ti fie de bine...ca mie mi-a ramas gandul la pizza ta

ani, restaurantul e deschis, e cu meniuri monti, dar ce folos ca e la o ora departare de casa mea? eu de cand am 2 copii mici rar mai ies din sector (aici incerc sa-mi gasesc locuri de joaca, parcuri, evenimente, restaurante) pentru ca mi-e foarte greu sa ma descurc cu ele in trafic...una vorbeste non-stop, cealalta se plictiseste si incepe sa planga, sotul conduce cam coleric si eu ajung plina de nervi la destinatie. asa ca astept sa existe si varianta de comanda online si poate atunci ma bucur si eu.

sanse, ne citesti repede ca nu prea ne-am omorat cu scrisu...slabim in tacere

moana, sa incep munca de detectiv...pe la ora aia in timpul saptamanii e supravietuitorii pe romantica...acolo a fost? mai am voie sa ghicesc de 2 ori, OK?


Mergi la inceput