MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

FATA......da unde sunteti FATA?!

ce-ati papat...ce nu ati papat.....bagati si voi ceva aici ca am ajuns departe cu subiectul nostru....

Am avut si eu 2 zile de pomina da mi-am revenit de ieri...

Azi am papar:

md;1 carnat de casa si putin cascaval
p:muschiulet de vita fript si fasole verde
c:mandarine si gutuie

Ca si in alti ani totul a inceput de la cozonacii panetone la care nu pot rezista.De la o feliuta m-am gandit ca mai bine pap de ma satur

Voi cu ce va laudati?
Andanitzo unde esti ?



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ai sunt,da ce pana mea sa zic,ca am pus mult inapoi,nici macar de azi nu m-am apucat de monty,tot sarmale cu paine am mancat,4 la numar si 2 cartofi copti cu sos de usturoi cu smantana si as manca ceva dulce de mor,da noroc ca nu mai am si nici chef sa ma duc sa cumpar,nici faina sa fac!Norocul meu!
Mi=am propus de maine sa ma apuc mai serios,si de revelion am de gand sa ma abtin de la multe,sper sa si reusesc!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

N-am ce zice...ca sunt de coma..nu mananc morcovul fiert din piftie dar bag dulciuri. De coma sunt, nu?


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Auziti,piftie avem voie???Ca d;aia mananc orice ar fi nene!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Auziti,piftie avem voie???Ca d;aia mananc orice ar fi nene!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea



A mea e de curcan cu morcov si ceapa la fiert. Daca nu pun morcovul la fiert cred ca e voie. Asta pt cele care mananca monti 100% , pt mine e buna si cu morcov. Daca ar fi asta singura abatere as fi silfida.


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

SALUTARE!!!!!
N-am intrat in ultima vreme ca n-am avut net! acum sper ca s-a rezolvat....

N-am mincat conform, nici nu mi-a propus...praji de casa le-am facut cu fructoza si cam atit.

nu cred ca am pus foarte mult pe mine zilele astea pt ca am prins un virus digestiv si am stat pe wc mai mult decit la masa...hihihi...am mincat numai uscaturi si dulciuri si brinza...


acum mi-am mai revenit...asa ca am facut meniul pt noaptea de revelion (in doi!): peste pane cu mujdei si garnitura de legume, salata de beof, salata de ciuperci, platou cu aperitive reci (rulade de brinza si carne plus muraturi), prajituri (ce am mai ramas de la craciun) si tort pufos (imi fac curaj si il pregatesc). fara sampanie...o inlocuim cu vin dulce...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ce sa zic, n-am prea stat acasa .... deci n-aveam cum sa scriu
nu stiu ce sa fac papa de revelion
de craciun am mancat tot pe la altii , n-am prea facut nimic eu


va pup

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Fetele, cochetele!

LA MULTI ANI!!!!
un an 2009 plin de fericire si impliniri...cu cit mai multe minusuri raportate saptaminal!!!!!!

Va pup si va imbratisez pe toate. sa ne auzim cu bine si cu kile mai putine in anul ce vine! (na ca am facut si versuri!)

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Am facut tortul pufos. a iesit bestial!!! (la aspect). acum abia astept ora 00.00 ca sa-l taiem....

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buchet de artificii eu va trimit in dar. Sampanie rece si clinchet de pahar. Petrecere frumoasa si La Multi Ani!!!Sa aveti parte de multa iubire si un ocean de fericire. Toate visele sa vi se implineasca si mult noroc ingerii sa va daruiasca!!!


Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput