MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ce zi de raha....am avut azi....

La 11 am avut serbare la cea mica dupa care de la 15 pana acum la 19,30 repetitii cu fiecare pentru spectacolul de balet care va fi maine.
Maine au spectacol iar desteapta aia de directoare le-a pus in ture diferite...una are de la 16 iar cealalta in spectacolul nr.2 de la ora 19
Plec la ora 15 si vin pe la 21-21,30

Cand sa mai scriu....ce sa pap....

Azi am papat:

md:1 borcan de fasolica verde(stiu ca nu-i ok dar nu aveam ce)
p:salata de rosii,castraveti,ardei si putina branza tofu
c:2 pere

Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

mi-am terminat si eu cina: ciupercutze la gratar cu usturoi si un pic de parmezan pt gust.

noapte buna tuturor.
ne vedem miine. inca o zi in care o sa incerc sa fiu cuminte. cred ca bag lactat, ca mai am un rest de brinza de vaci si niste iaurt prin frigider.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

sanse, distractie placuta la spectacol astazi...uite-asa uiti de programul aiurea de ieri...da' fasolica la borcan de ce nu e buna?

andanii, ce mai faci? un shopping sau totusi merge si-o bluzita din colectia de-acasa?

anca, si eu as mai face ciuperci...da' cred ca voi trage de supa mea vreo 3 zile si de-abia cand raman fara nimic ma mobilizez pentru un nou fel de mancare

aseara am mancat sticksuri...erau prin casa, erau pe langa mine, le-am tot ocolit, pana cand m-am repezit pe ele.

acum lumea doarme prin casa...doar eu cu cea mica bantuim pe-aici...si ei i-am pus la bataie un sertar nou cu tot felul de nimicuri...si cate mai are de descoperit pe-acolo. mi-am asigurat o navigare de 30 min fara intreruperi cu sertarul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
Ymca, si eu sint fan sticksuri. am gasit unele conforme la carrefour. am luat 4 pachete, da m-am abtinut, inca nu le-am desfacut. vor fi salvarea mea de sarbatori...

azi am incept cu o cana de lapte cu cafea si indulcitor...si cu o tura de plimbare (cu stefan, prin toata casa) si cu o masina de haine la spalat...n-am timp sa ma gindesc la mincare prea mult...azi pap ce gasec in frigider, numai sa fie lactat...

Puisorul, vreau sa te intreb daca ai gasit pe undeva paste integrale. vreau sa fac intr-o zi vargabeles si as vrea sa fie conform.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Multumesc Ymca
Fasolica sau tot ce-i conservat stiu ca are IG-ul mai mare .Oricum am papat fara carne .

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Stiti ce am papat de cina? brinzica de vaci cu un pic de sare si cu chimen. a fost super buna...mai ales ca eu sint mare fan chimen...am gasit reteta pe culinar.ro, cautind retete de prajituri pentru craciun.
am ales deja vreo 5 pe care o sa le fac. din pacate n-or sa fie monti 100%, pt ca voi folosi faina integrala si tarite numai la cele cu cacao. si fructoza in loc de zahar. eu zic ca tot e ceva...decit nimic...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Si ca sa nu treaca ziua fara vreo postare de-a mea...azi am mincat la prinz pizza, facuta cu faina integrala..ma rog...tot pizza e...

asa ca dupa 5 zile de disociat cuminte (fructe, lactate, legume, carne, lactate), pot sa ma mindresc cu doua kg in minus. acum am 78. sa vedem cit ma tine greutatea asta...azi am baut si o tona de apa...mi-a fost sete toata ziua....miine dimineata nici nu ma cintaresc. poate ca rezist fara cintar pina dupa sarbatori, ca sa nu ma indispun...

cine da cafeaua de dimineata?



Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, felicitari...ce frumos suna 78...devin nostalgica. bravo!

se pare ca dau eu cafeaua in dimineata asta desi nu sunt bautoare de cafea

nu prea am ce sa comentez; am ramas ieri cu fetele singura si cum nu am 5 maini si 10 picioare n-am reusit sa gatesc nimic si-atunci am pus mana pe telefon si-am comandat pizza...am mancat doar 3 feliute (blat subtire) si seara am mancat o salata cu ton, conforma.

azi ma doare burta...sper sa-mi treaca de la sine.

voi mai lucrati sau ati intrat in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

nu-mi treceeeeeee...ma doare de mor, imi vine sa vomit de rau ce ma doare...e posibil sa treaca rusii a doua oara luna asta?n-am patit niciodata asa ceva si sunt terminata de durere. nici nu pot sa lucrez; mi-am deschis fermoarul la pantaloni si somez. daca nu trece intr-o ora plec acasa...unde voi fi luata de proaspata si buna de joaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

mi-a trecut...am plecat de la birou si m-am infundat direct intr-un hypermarket si-am fost extrem de eficienta...am luat cadouri pentru aproape toata lumea...mai am cate ceva de mesterit l;a cadourile pentru nasii de botez si gata, am scapat

am mancat numai niste sunca de praga pentru ca m-a durut prea tare burta si bineinteles ca la magazin eram ca girofarul. am servit o punga de pufuleti pe loc si am venit acasa sa ma hidratez.

ce cool e, vorbesc de una singuraparca as scrie in blog

Mergi la inceput