RCS-RDS COMPANIA CARE-SI BATE JOC DE NOI!!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Pico, hai sa fin seriosi...patronii stiu ce se intampla, dar nu le pasa!!!! Au fost mii de sesizari la OPC numai intr-un singur oras..da si tu o cautare pe net si vei vedea...si nu s-a rezolvat nimic...chiar crezi ca atunci cand un director general sau un patron vede ce articole se scriu despre firma sa in presa nu stie???? Eu una nu cred...nu le pasa pentru ca au creat un soi de monopol, banii vin, prostii platesc pentru ca nu au ce face....nu? Directorul General de la Bucuresti in afar sa apara de la Antena 1 toata ziua buna ziua cand au incheiat ei acordul ala cu forbalul ...nu stia!!! Sa fim seriosi....si mai putini naivi, tocmai ca esti de-a lor ar trebui sa stii chestiile astea mai bine ca noi! Si eu am lucrat intr-un concern cu sute de angajati si crede-ma sefii stiau tot, dar se faceau ca nu stiu


Oana si Cati mica (23.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pico,nu-i adevarat !Nu se intampla la fel la toate companiile mari .Eu am atat net cat si telefon de la Romtelecom,nu am pile la ei,nu cunosc pe nimeni decat un simplu tehnician care habar n-am prin ce zona lucreaza si ce si totusi am avut o singura problema in 3ani si asta ca reteaua unuia din blocurile in care am locuit era foarte veche si nu mi-au putut muta contractul de net timp de o luna la adresa respectiva pana si-au rezolvat ei problemele.Am avut probleme cu modemul,luat tot de la ei,am sunat si-n 10 minute erau la mine.
In ceea ce priveste RDS,pe toti cunoscutii conectati la ei i-am auzit plangandu-se.

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

se prea poate,dar e foarte greu sa stii ce fac toti angajatii si nu-i poti da afara pe toti.
stiu din proprie experienta.sotul meu are o firma(in domeniul medical) si tine foarte mult la calitate si la modul in care tratezi pacientul si totusi...tot au mai existat scapari.
nu iau apararea rds-ului

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

..dar nici nu ma dezic de el

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Si eu am tot RDS-RCS, chiar de la inceput, de cand s-au infiintat.
Singurul serviciu de care sunt total multumita este cel de telefonie(fixa, mobila), ce nu inteleg eu este faptul ca atunci cand n-am curent, nu merge nici telefonul, dar asa am inteles ca sunt facute conexiunile pe baza de energie electrica . Despre cablu, nu vreau sa discut, uneori cade, alteori renunta la anumite programe sau muta fregventa, dar imaginea este impecabila pe toate programele. Problema este NET-ul, se misca foarte greu, mai ales in ultimul timp. Degeaba dau telefon, discut cu ei, degeaba nu fac nimic. Problema este ca alta alternativa nu am, reteaua de cartier este si mai proasta, iar modemul de la Vodafon nu este nici el prea grozav .


si poze
de si
filmulete 1, 2 si 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

RCS-RDS niste hoti si niste magari. Daca nu le dai suturi in fund isi bat joc de tine si te iau de fraier.

Noi aveam o firma privata de net. Ei i-au cumparat pe toti micii furnizori si le-au preluat si clientii. Intr-o zi m-am trezit la usa cu un tip care mi-a spus ca a venit sa-mi dea un telefon mobil de la RCS-RDS si ca telefonul este CADOU. Eu ii spun "stiti, noi avem mobile, nu mai vrem altele". El insista sa-l iau ca e gratis. Eu, tampita si idioata patentata iau telefonul impreuna cu nioste hartii pe care mi le-a dat tipul. Zice "semnati de primire" si eu semnez.

Se intampla sa nu ne meraga netul si ne enervam si vrem sa reziliem contractul. Aflam ca de fapt CAND AM PRIMIT TELEFONUL CADOU AM SEMNAT CA MA OBLIG SA MENTIN CONTRACTUL 3 ANI. Altfel ma paste o penalizare de cam 300EUR. Ma uit pe ce mi-au dat la usa si vad ca pe spate este, intradevar un contract scris cu litere mici, plin de obligatii din partea mea dar fara nici o raspundere din partea lor. Dar nesemnat de mine la Beneficiar. Eu am semnat numai pe fata la primit telefonul. Noi am facut urat de tot... Si a avut sefa lor tupeul sa ne spuna ca DAC-AM SEMNAT PE FATA SE INTELEGE CA SUNTEM DE ACORD SA SEMNAM SI PE SPATE, CHIAR DACA N-AM SEMNAT.

Ne iau de tampiti si PRESUPUN ca nu cunoastem legile, ca nu ne vom duce niciodata in instanta. Eu lucrez in comert exterior si specialitatea mea sunt contractele. Pot sa va spun ca in 15 ani de experienta STIU ca atunci cand un partener redacteaza un contract cu clauze numai in favoarea lui e un mojic, un hot si nu merita sa faci afaceri cu el. SI CONTRACTELE ALEA TIPARITE NU LE-A REDACTAT POTARUL. Acolo s-au strans oameni "destepti" care-au zis "hai sa ne batem joc de prostii astia". Eu m-am certat la RCS cu sefii si daca-i vedeati cat de tantosi isi aparau idioteniile din contractele alea...

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Citat:
citat din mesajul lui simali
Ne iau de tampiti si PRESUPUN ca nu cunoastem legile, ca nu ne vom duce niciodata in instanta. Eu lucrez in comert exterior si specialitatea mea sunt contractele. Pot sa va spun ca in 15 ani de experienta STIU ca atunci cand un partener redacteaza un contract cu clauze numai in favoarea lui e un mojic, un hot si nu merita sa faci afaceri cu el. SI CONTRACTELE ALEA TIPARITE NU LE-A REDACTAT POTARUL. Acolo s-au strans oameni "destepti" care-au zis "hai sa ne batem joc de prostii astia". Eu m-am certat la RCS cu sefii si daca-i vedeati cat de tantosi isi aparau idioteniile din contractele alea...

alice


Si totusi ce-ai rezolvat?
Ai anulat contractul?
Sau mai ramai clienta lor 3 ani.....?????



*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

UPC-ul credeti ca sunt mai breji?

8 zile, atat a durat perioada pana sa remedieze ei o problema. Pentru toata scara, nu doar la mine.
Inchipuiti-va 8 zile fara televizor, net, telefon...(bine, nu toti au pachetul intreg).

M-au sunat sa-mi spuna ca mi se face reducere pe factura pentru 4 zile, ca atata figureaza la ei ca nu a functionat. Cum eu n-am mai sunat zilnic, nu mai aveau inregistrari, asa ca...problema au considerat-o inchisa dupa 4 zile (rezolvata de la sine, probabil!).

Dar eu nu am puterea sa lupt pentru toate magariile astea, sa ma consum nervos, sa-mi pierd timpul, am facut-o cu ceva timp in urma si am renuntat. De mai bine de jumatate de an am 2 contracte: unul la ei, unul la romtelecom. Cand nu functioneaza unul, merge celalalt si invers. Si cred ca ies si mai ieftin, cu toate apelurile pe care le faceam de pe mobil, zeci de minute in asteptarea unui raspuns...si verde de furie ca nu respecta ce au spus.

Cu romtelecomul credeti ca a fost altfel? Ah, nici nu vreau sa-mi amintesc.

La capitolul asta toti, dar toti sunt la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Mi-aduc aminte cate zile mi-au trebuit sa reziliez un contract de net cu RCS-RDS !
Pe scurt,pe perioada cat am stat la mama, mi-am instalat net. Dupa ce m-am mutat,era firesc sa reziliez contractul.Parintii mei n-au calculator si nu aveau nevoie de net. Abonamentul era pe numele tatalui.Si tata in spital cu mama... si trebuia facuta cerere ..si NUMAI de titular.Ma du ca bleaga,explic 'blondei" ca tatal meu e la jdemii de km de mine,ca nu are cum sa faca o cerere,dar ca o rog frumos (pentru ca si eu sunt coproprietara cu parintii mei)sa accepte sa fac eu cererea.Unde mai pui ca vin si cu copie la contractul de apartament ,sa-i arat.Ea nu si nu, ca numai titularul poate si daca nu o fac pana nu stiu pe cat ale lunii platesc abonament anticipat.Si ma pune sa fac o cerere in calitate de fiica ,copie dupa CI,dupa contract,copie dupa ultima factura de la utilitati -ACHITATA- si ,firesc -dupa tot carnatul asta ma cheama a doua zi.
A doua zi imi spune ca nu s-a aprobat. Pe moment am fost tentata s-o strang de gat... dar am zambita ca tampitul si am intrebat-o cu cel mai dulce glas din lume: "pai cum sa mearga tatal meu la notar,daca e in spital?" si ea... "blonda" imi raspunde "vai,dar nu-i nevoie de notar, aduceti numai hartia semnata de el".
In jumatate de ora, sotul meu facuse cererea, io o semnasem, o dadusem mimozei de la ghiseu si contractul era si reziliat.




Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

Citat:
citat din mesajul lui simali

RCS-RDS niste hoti si niste magari. Daca nu le dai suturi in fund isi bat joc de tine si te iau de fraier.

Noi aveam o firma privata de net. Ei i-au cumparat pe toti micii furnizori si le-au preluat si clientii. Intr-o zi m-am trezit la usa cu un tip care mi-a spus ca a venit sa-mi dea un telefon mobil de la RCS-RDS si ca telefonul este CADOU. Eu ii spun "stiti, noi avem mobile, nu mai vrem altele". El insista sa-l iau ca e gratis. Eu, tampita si idioata patentata iau telefonul impreuna cu nioste hartii pe care mi le-a dat tipul. Zice "semnati de primire" si eu semnez.

Se intampla sa nu ne meraga netul si ne enervam si vrem sa reziliem contractul. Aflam ca de fapt CAND AM PRIMIT TELEFONUL CADOU AM SEMNAT CA MA OBLIG SA MENTIN CONTRACTUL 3 ANI. Altfel ma paste o penalizare de cam 300EUR. Ma uit pe ce mi-au dat la usa si vad ca pe spate este, intradevar un contract scris cu litere mici, plin de obligatii din partea mea dar fara nici o raspundere din partea lor. Dar nesemnat de mine la Beneficiar. Eu am semnat numai pe fata la primit telefonul. Noi am facut urat de tot... Si a avut sefa lor tupeul sa ne spuna ca DAC-AM SEMNAT PE FATA SE INTELEGE CA SUNTEM DE ACORD SA SEMNAM SI PE SPATE, CHIAR DACA N-AM SEMNAT.

Ne iau de tampiti si PRESUPUN ca nu cunoastem legile, ca nu ne vom duce niciodata in instanta. Eu lucrez in comert exterior si specialitatea mea sunt contractele. Pot sa va spun ca in 15 ani de experienta STIU ca atunci cand un partener redacteaza un contract cu clauze numai in favoarea lui e un mojic, un hot si nu merita sa faci afaceri cu el. SI CONTRACTELE ALEA TIPARITE NU LE-A REDACTAT POTARUL. Acolo s-au strans oameni "destepti" care-au zis "hai sa ne batem joc de prostii astia". Eu m-am certat la RCS cu sefii si daca-i vedeati cat de tantosi isi aparau idioteniile din contractele alea...

alice


specialitatea ta sunt contractele dar ai semnat fara sa citesti?

Mergi la inceput