Ce produse cu Omega 3 dati copiilor???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Si noi dadeam tot Lysi insa am descoperit ulterior ca-i taia pofta de mancare si-i dadea senzatie de greata. Andrei are abia 1 anisor. Zilele trecute am citit in revista Mami ca nu se da ulei de peste inainte de 3 ani, din mai multe motive printre care si cele mentionate mai sus, asa ca, vom continua cu vitamina D, Vigantol, si suplimentam cu peste gatit.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

despre produsele LYSI si continutul / proprietatile lor se poate citi aici
http://www.farmaline.ro/?cid=3&frmid=33&din='lista'



mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieupi spune:

Ok! Merci.

Am vazut de curand suplimente alimentare cu omega 3, am citit chiar si un articol aici pe site despre importanta lor in alimentatia copiilor. Am zis sa incercam si noi, dar aveam dubii de care sa iau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nana ai dat si vigantol si ulei de peste?
Eu i-am dat o perioada o picatura de vigantol si ulei de peste desi nu doza maxima si intr-adevar ia scazut pofta de mancare si avea senzatie de greata pentru ca alimentatia lui avea prea multa vitamina D.Cand am intrerupt vigantolul s-a normalizat situatia.Chiar i s-a vindecat si o gastrita de care nu mai stiam cum sa scapam.

AMR 20 de zile

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Farah spune:

merci theo.
n-am vazut c-ar zice pe undeva ca are vit D, totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

citate:
" Ulei din ficat de cod natural - Lysi - lichid --- Este bogat în vitaminele A #351;i D naturale;Uleiul din ficat de cod, datorit#259; con#355;inutului de vitamin#259; D are efecte benefice în osteoporoz#259;. ;Compozi#355;ie tipic#259; gr#259;simi:Vitamina D 9,2 #956;g"

am copiat din prospect.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tot de la GNLD ii dau si eu.

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui asi

Nana ai dat si vigantol si ulei de peste?
Eu i-am dat o perioada o picatura de vigantol si ulei de peste desi nu doza maxima si intr-adevar ia scazut pofta de mancare si avea senzatie de greata pentru ca alimentatia lui avea prea multa vitamina D.Cand am intrerupt vigantolul s-a normalizat situatia.Chiar i s-a vindecat si o gastrita de care nu mai stiam cum sa scapam.

AMR 20 de zile

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.



Recunosc ca da, la inceput.
Pe urma am dat doar Vigantol si am scos uleiul de peste si la fel.
Acum face injectii Andrei si ptr ca s-au inmultit nr pastilutelor pe care le ia, de 3 ori pe zi, am scos si Vigantolul urmand sa il reintroduc dupa ce terminam tratamentul.
Cred ca il mai las o perioada doar cu Vigantol si dupa ce va mai creste putin, o sa revenim la uleiul de peste.

P.S. Si in prospectul gelulelor de ulei de peste care contin Omega3, Omega6 si Omega9, special facute pentru copii, scrie ca trebuie administrat de la 4 ani chiar. Nu mai stiu ce sa mai zic. Or stii ei ceva.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Margarina... e otrava curata, nu va suparati. Mai bine creste copilul fara omega 3 decat sa-i dau margarina...
Peste mancam des si ii place si fetitei, mai exista un iaurt de la Milli cu omega 3, dar nu-l gasesc tot timpul.
Suplimente alimentare, gen cele de la Lysi, exista ceva cu omega si calciu? Mi-ar placea sa impusc 2 iepuri deodata

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)
My workshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory_75 spune:

Buna,

Nu stiu daca v-ati confruntat cu aceiasi problema, copii mei nu suporta suplimentele cu gust de peste de aceea mi-a fost destul de greu sa le dau produse cu omega 3.

Am fost la farmacie de curand si am intrebat de niste suplimete cu omega 3 fara gust de peste, mi s-a recomandar Multi-tbs Omega 3 Kids (nu vreau sa fac reclama, dar chiar nu au gust de peste), e cu aroma de coacaze si cirese parca...

le-am dat copiilor si au fost incantati de ele pana acum.

cam asta.

va pup

Mergi la inceput