Tria Home Laser Hair Removal - epilare definitiva

Tria Home Laser Hair Removal - epilare definitiva | Autor: Addicted

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute m-am apucat sa caut pe internet tarifele la saloanele medicale pentru indepartarea permanenta a parului prin laser. Cu toate ca preturile au mai scazut, mi se pare inca exorbitant de scump un astfel de tratament. Cui nu.. mai ales avand in vedere faptul ca chiar si dupa un anumit numar de sedinte, trebuie sa revii cel putin de doua ori anual pentru a indeparta parul incapatanat. Anyway, am descoperit un aparat laser care poate fi folosit acasa. Se numeste Tria si se bazeaza pe acelasi concept ca si cele folosite de profesionisti - diode, numai ca diametrul laserului este mai mic - asadar, iti ia mai mult timp pentru a indeparta parul.
Produsul costa 995 de dolari, in Europa este mai scump, din cate am vazut eu. Am cautat pe internet toate reviewurile si tot ce este legat de Tria si.. n-am mai rezistat si l-am cumparat!
Astept sa vina prin posta zilele astea.. si il astept ca pe Mos Craciun
Vroiam sa stiu de la voi daca cineva are sau a avut de-a face cu acest produs. Impresii, rezultate? Iar daca nu, eu o sa il incerc, o sa fiu cobaiul si va tin la curent.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

N-am auzit de el..si la un moment dat,am rascolit si eu tot...
Eu am dat de-un "Rio laser".
Era ceva mai ieftin ( cam 17 milioane), dar nu l-am cumparat...

Asteptam sa ne dai detalii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Ileana, am citit si de Rio, si lucruri bune dar si rele. Dar mult mai multe persoane au fost mai multumite de No!No!, din cate am citit din review-uri. No!No! e cam 250 de dolari, deci e relativ la pret acceptabil.
Tria insa se bazeaza pe alta tehnica, cum ziceam, cea folosita de saloanele profesioniste, numai ca la scala mai mica. O sa va tin la curent, numai ca o sa dureze ceva timp pana pot da un verdict. Eu sunt f. optimista si abia astept sa scap de parul de ..peste tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Addicted,si eu am citit review-uri pozitive pentru Tria dar nu l-am luat.Inca:-)Tu locuiesti in SUA sau in Ro?Pentru ca,din cate stiu eu,in Ro nu se livreaza inca,doar in UK si SUA.Abia astept sa ne spui cum e!Cica trebuie sa-l folosesti cam trei luni ca sa vezi rezultate..eu sunt curioasa cat de repede apar primele rezultate,dupa aprox.cate utilizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pooky spune:

Citat:
citat din mesajul lui Addicted

Zilele trecute m-am apucat sa caut pe internet tarifele la saloanele medicale pentru indepartarea permanenta a parului prin laser. Cu toate ca preturile au mai scazut, mi se pare inca exorbitant de scump un astfel de tratament. Cui nu.. mai ales avand in vedere faptul ca chiar si dupa un anumit numar de sedinte, trebuie sa revii cel putin de doua ori anual pentru a indeparta parul incapatanat. Anyway, am descoperit un aparat laser care poate fi folosit acasa. Se numeste Tria si se bazeaza pe acelasi concept ca si cele folosite de profesionisti - diode, numai ca diametrul laserului este mai mic - asadar, iti ia mai mult timp pentru a indeparta parul.
Produsul costa 995 de dolari, in Europa este mai scump, din cate am vazut eu. Am cautat pe internet toate reviewurile si tot ce este legat de Tria si.. n-am mai rezistat si l-am cumparat!
Astept sa vina prin posta zilele astea.. si il astept ca pe Mos Craciun
Vroiam sa stiu de la voi daca cineva are sau a avut de-a face cu acest produs. Impresii, rezultate? Iar daca nu, eu o sa il incerc, o sa fiu cobaiul si va tin la curent.


Buna Addicted! Sunt curioasa cum e cu aparatul? L'ai incercat? Cum functioneaza? Astept raspunsul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Pooky uite un link unde am dat mai multe informatii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75116&whichpage=20

si mai e ceva si pe pagina 21.
Miercuri trebuia sa fac musteata, mainile si subratul dar n-am avut timp. Azi insa am ceva ore la dispozitie. Cum ziceam si in celalalt topic, e mai greu sa imi dau seama de rezultate mult mai bine pentru ca trebuie sa imi rad parul constant - as putea sa il las sa creasca, dar port in general bluzite cu maneca scurta. Iar ca sa dau un verdict, va mai dura o perioada de cateva luni. Deocamdata pe o mana cam 50 la suta din par mi-a disparut, iar pe cealalta 30, pentru ca la mana asta sunt in urma cu o sedinta daca o sa mai fii prin zona peste doua luni, iti trimit poze before-after, ca sa iti dai cu parerea. Te tin la curent! Ciao

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput