Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
Oare am cu cine sa beau de vineri?

Pun la bataie si pozele din Antalya.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

vin eu la cafea ...cam tarziu dar am fost la un proces, apoi o conciliere si abia acum am ajuns la birou

ce vreme nasoala...de fapt stiam asta dar parca nu ma asteptam sa fie atat de frig

noi plecam azi la baile Tusnad, sper sa se opreasca macar ploaia

pozele sunt faine de tot, dar as fi vrut sa te vad si pe tine macar intr-o poza , ca nu te-am mai vazut de la nunta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz lasa ca rezolvam cumva .
Sper sa aveti vreme faina si sa va simtiti bine. Si eu vreau vreme cat de cat acceptabila sa ma pot apuca de geamuri.

Weekend placut si relaxant la toata lumea!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Eu centrez, eu dau cu capul . Haideti la de luni.

E un frig la Cluj de nu-i adevarat. Cred ca trebuie sa trec la haine mai groase ca m-am congelat pana la serviciu. Sa nu mai zic de minunatele autobuse pe care ni le pune firma la dispozitie ca mai au un pic si se dezintegreaza... Nu se inchidea un geam asa ca ne-am aerisit bine de cu dimineata.
In alta ordine de idei, a trecut si weekend-ul asta. A fost ziua socrelului, vineri l-a dus baiatul la meci (CFR - Dinamo), a fost super incantat, iar ieri am fost in vizita de rigoare. Sambata a fost vreme buna asa ca am reusit sa rezolvam geamurile din aproape toata casa, mi-a mai ramas sufrageria. Aia sper sa o rezolve sotzul vineri (zicea ca-si ia o zi de concediu), daca nu sper sa fie vreme buna sambata si o rezolvam impreuna.
Sper ca ati avut si voi vreme buna pe la munte.

Va doresc o saptamana faina!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine
merci de cafea Aly

vineri cand am plecat spre Tusnad era o vreme afara de nu iti venea sa scoti nasul din casa...si chiar ma gandeam ca numai nebunii pleaca pe asa vreme
in Miercurea-Ciuc un frig de iti clantaneau dintii in gura

in schimb de sambata si pana duminica cand am plecat a fost soare si frumos de nu iti venea sa crezi

la Tusnad e foarte frumos , cabana e pe malul lacului Ciuc, la poalele muntilor Harghitei...o zona minunata...am fost si la lacul Sf. Ana, ne-am dat cu barca
ne-a placut atat de mult incat am inchiriat cabana si in decembrie intr-un wee
din pacate am uitat aparatul acasa...si normal daca am plecat in fuga de la birou vineri...dar daca primesc ceva poze de la ceilalti am sa va arat cat e de frumoasa zona!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mi-a fost dor de voi!!! vad ca nu ati scris prea mult, citesc dupa ce trimit mesajul asta.
Ne-am intors si noi aseara, eu sunt incA RUPTA DE SOMN. a fost frumos, dar tare departe mai e....mai ales pe drumurile noastre...iti vine sa-ti iei campii.
so......
drum TM-AB normal, ca de obicei. lasat copil la mama, am mancat si am plecat spre Sibiu. ne-AM OPRIT LA O CAFEA LA FINUTI, am vazut unde si-au luat ap. si la 18:45 ieseam din Sibiu. Distractia a inceput dupa cativa km si a durat pana in apropiere de Brasov. 14 semafoare au fost, lucrari la drum. nu stateam mult la ele, dar era coloana pe ambele sensuri, asa ca nu prea puteam depasi.
la ora 22 am ajuns si noi la cheile Gradistei, ne cazam...dezamagire totala, pai nu-si merita banii, 4 conuri pt. ce? caci nu merita!!!
mergem la restaurant sa halim ceva...mancarea delicioasa. eu am mancat un platou traditional, Clau fasole cu ciolan...in camera am bagat triferment in noi.
a 2-a zi, dupa micul dejun, Clau a plecat la conf., eu am facut cateva poze si spre Brasov cu mine.
Am ajuns cu usurinta in centru, unde m-am intalnit cu ralu si Anastasia(o mamica de la spiridusi).
De la ralu am plecat in capatul celalalt al Brasovului la carrefour, i-am luat lui marco DVD cu Alba ca Zapada, cenusareasa si cartea Junglei. si la drum spre Moeciu. am ajuns cu bine, nu credeam ca ma voi descurca asa de bine intr-un oras nou si cu Touaregul lui Clau. Dar uite ca m-am subapreciat.
Dupa ce a terminat Clau am plecat spre Bran, castelul era inchis, a inceput ploaia, asa ca am urcsat la vila Bran, la restaurantul de la stana. super fain!!!
am mancat bulz traditional si Clau saramura de pui. pacat ca ploua, cred ca se vedea tare frumos in jos spre vale. acolo mi-ar placea sa merg cu marco. de acolo inapoi la gradistea, am stat la Pub la un biliard si pe urma in camera. ceilaLTI AU sosit la 12 noaptea, ne-am salutat si ne-am vazut dim. la micul dejun.
Sambata a fost frumos, parca nici nu plouase cu o seara inainte. asa ca am facut poze la greu, am urcat cat m-au tinut picioarele, pe urma prin zona cu prietena asociatului lui Clau. am fost toti 4 la Bran, nu am intrat in castel, coada mare la casa si ei erau in pauzxa de pranz. am mancat cate-o ciorbitza, noi fetele am mai stat putin in restaurant , dupa care eu m-am dus la somn...tare bine mi-e prins.
Seara in loc de cina festiva, a fost foc de tabara, cina in foisor, porc la protap, am stat pe-acolo, prin pub, restaurant, iar pub....am ajuns la 2 in pat....moarta de somn si putind a fum de tigara..
Duminica dim. nici un Bv sau Peles...direct spre Ab. am facut alt drum spre Tg. Mures\Sighisoara, mult mai bun si cu un peisaj de vis.

revin....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa...aveam o intalnire, dar s-a contramandat...

sava zic de marco...in prima noapte a fost ok, a dormit fara probleme cu mama, vineri iar ok, seara l-a luat cumnata si cu jessi sa doarma la ele. totul bine si frumos, s-au jucat, au papat, s-au dezbracat in pijamale, dar la ora 23 suna telefonul.....marco plangand: mamiiiii ai acasa la mine, mamiii!!!!...plangea si ofta/suspina...aoleu...am crezut ca mor...ce sa-l linistesc???nu ma asculta, el vroia sa merg la el, nici la buni nu vroia, doar cu mine avea treaba. L-a plimbat cumnata in brate prin casa, l-a iubit, si a adormit dupa 30 min. cu ochii la desene. sambata dim. a fost ok, mi-a zis ca e cuminte, ca nu mai plange...si a fost cu balonul cu aer de 2 x. am crezut ca lesin cand am auzit...mai ales ca nu s-a urcat decat daniela cu el. Duminica dim. l-am vazut si eu la stiri la Protv.
Sambata seara erau la soacra, vb. cu el la tel. si incepe sa planga ca vrea sa mergem acasa.....alta distractie....
s-a potolit relativ repede, m-a cautat la bunicii mei,a plecat la mama, unde a si adormit dupa vreo 2 povesti si strigandu-ma de vreo 3 ori. duminica totul ok pana la somnul de pranz, s-a dus cu nepoata la soacra si acolo a inceput sa ca ala nu e patul lui. ne-a sunat cumnata, am vb. cu el si i-am zis sa nu doarma, sa mearga sa ne astepte afara.
nu va zic cum am venit de la Sighisoara, in ce viteza, pe drumul care se facuse cam rau si cu denivelari.
Nu s-a mai dezlipit de noi cand ne-a vazut....
am mancat si spre Timisoara... ...la 15 km de Timisoara...accident..coloana mare...marco abia se trezise din somn. intoarcem si mergem spre alt drum, pe care veneam noi, dar la care se lucreaza si cu multe semafoare...si aici coloana, am inaintat cu greu...la ora 22 eram acasa...copti de oboseala.

a fost super fain la Moeciu, aer curat, peisaje de vis...regret amarnic ca nu l-am luat pe marco cu noi, mai ales ca a plans asa de mult. era plin de copii acolo.....nu va zic...duminica dim. cand mi-a zis mamam cum ma cauta seara...si erau si vreo 3 copii pe langa noi in restaurant, am inceput sa plang...nu am mai rezistat....
Nu stiu cum a stat la felix, 5 zile. e clar ca nu-l voi lasa curand la bunici, trebuie sa mai treaca putin....acum cand aude zice ca sta numai cu noi...dragul meu pitic.....

ma pun sa selectez pozele, citesc si revin.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly super faine pozele. chiar asa...voi unde sunteti?
oana super ca a fost ok la cabana. chiar zicea la radio sambata sau duminica, nu mai stiu, ca a fost cel mai frig la Miercurea Ciuc.asa ca ma gandesc ca ati inghetat. asteptam poze, daca intri in posesia lor.
Botic.
Kitzy ce mai faceti? e ok Diana?
si restul fetelor. o sapt. buna sa aveti.
poze tot incarc...am facut enorm de multe...........


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, culmea e ca sambata si duminica daca stateai la soare era atat de cald...iar in mijlocul lacului Ciuc era facuta ca o ciuperca unde puteai servic o cafea...trebuia sa treci un pod, ce sa mai a fost de vis ...chiar imi pare rau ca nu am luat aparatul dar deja am inchiriat cabana si in decembrie si atunci cu siguranta am sa ma intorc cu poze


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Poze de la Moeciu:
http://community.webshots.com/album/568150912PzzNgo
sunt multe, stiu...dar nu m-am putut abtine la ce peisaje frumoase erau acolo. Asa toamna frumoasa de mult nu am mai vazut.
fug sa termin cu geamurile din living.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput