Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa stii ca nu-i o idee rea. Probabil o sa incerc sa fac si eu o listutza si sa incepem sa cumparam cadourile pentru Craciun mai din timp. Macar evitam aglomeratia de dinainte de sarbatori, plus ca pe ultima suta de metri mai ai si surpriza sa nu gasesti ce voiai si uite-asa.

De frig e frig rau. De maine musai sa trec la botine si sa-mi iau si manusile.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

fetelor, eu azi am fost inspirata, mi-am pus cizmele lungi imblanite si chiar mi-e cald, si un plovar gros. si la noi e frig azi, cea mai friguroasa zi de pana acum.

eu cadouri de craciun nu prea iau. parintii si socrii ne cumpara noua dar noi nu prea le cumparam lor
nasii mei nu vin in tara asa ca doar ii sun...
eu iau doar ptr fratele meu si cumnata ca e si ziua lor in preajma craciunului si ptr nepotel dar nu stie ca de la mine...e de la mosul

toata lumea imi zice ca se face greu racitura dar eu tot vreau sa fac...dar las pe sambata ca sa fiarba in voie...

fug ca la 3 am sedinta...

silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



Silvia, si eu sunt la fel cu munca asta ...ieri a plecat la ora 7 seara de la birou


despre racituri...te lamuresc eu, fac in fiecare an ca suntem amandoi mari amatori
poti urma sfaturile lui Aly care sunt corecte...exact asa le fac si eu. In momentul in care carnea se desface de pe os sunt gata...oricum dureaza cateva ore bune pentru ca trebuie fierte la foc mic.

Gio si aici e un frig de numa, dimineata au fost -3 grade

asa imi place perioada asta,in 2-3 saptamani ne pregatim de srbatori, facem liste cu cadouri ...sper sa avem zapada de Craciun!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana e drept ca-i frumos Craciunul. Pe langa partea cu cadourile, de obicei sunt in vacanta si am timp mai mult de vizite si prieteni. Dar... pentru mine cred ca e singurul eveniment indragit din iarna. Pe cand vara... vara e cu totul altceva .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia nici eu nu iau nu stiu ce cadouri de Craciun adultilor, acolo ceva simbolic. mai mult copiilor, si sunt 3 mai mari, si 5 de varsta lui marco (neamuri, vecini, prieteni).
oana si eu vreau zapada de Craciun, daca nu tot sper sa o vedem, ori de rev, ori la sk prin februarie. Cu toate ca sotiorul vrea la mare atunci, si eu la zapada....sa vedem cum o dam la pace.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Tare liniste pe-aici. Haideti la o 'cafea'.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'

vin eu la o cafea aburinda ...am inghetat si in masina, de fapt nu eu...mi-au inchetat mainile pe volan


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutzule dar cum de-ai inghetat in masina? Nu-ti merge caldura?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

aly, am venit la cafea! si eu am inghetat pana la birou. m-a adus flo si a zis ca la cat sunt eu de friguroasa tre sa incalzeasca masina inainte

gio, tu ai mai multi copilasi de cadorisit!eu am doar nepotelul. la anu am sa il am si pe bb al meu si pe bb al fratelui meu care e si el pe drum.

oana, multumesc si tie de sfaturi. sambata de dimineata ma apuc de racituri si sper sa iasa ceva
si mie imi place aceasta perioada, mai ales Craciunul dar nu numai. ador iarna si bineinteles ca ma rog sa fie zapada.

o zi minunata tuturor!!!

silvi 21 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:



Am mai trecut si pe la voi. In ultima vreme nu am avut timp de forum. Am avut ceva probleme cu Bianca, care s-au rezolvat, sper pentru totdeauna. Mai am si frumusete de licenta pe cap. SI mai e asa putin pana in februarie...Si mai am de facut 1 capitol plus concluziile la lucrare. de invata nici nu m-am apucat .
Si ca sa le am pe toate...mai avem si frumusete de proces la judecatorie...de fapt acum asteptam sentinta (al cari rezultat il stim) si ne mutam la tribunal cu recurs... Asta dupa ce am facut o ditamai reclamatie la CSM, petitie la presedintele judecatoriei si urmeaza si o plangere penala pentru fals in declaratii sub semnaturaprivata si nerespectarea unei hotarari judecatoresti. Asa ca am avut destule pe cap. Macar am adunat cat de cat documente pentru recurs. Daca ni-l respinge si de data asta (ca si anul trecut) cred ca tampesc. Si toate astea le facem singuri, fara avocat. Defapt eu sunt "avocatul". Daca m-ati fi vazut in ultimele 2-3 saptamani cum stateam cu codul de procedura civila in fata, cu codul familiei, cu regulamentul de ordine interioara al instantelor judecatoresti si multe altele...si cautand si jurisprudenta... Sotul radea de mine, ca daca o tin in ritmul asta, sa nu mai dau la scris la licenta dn drept financiar ci din procedura civila
Da' macar zilele astea am facut ceva ... Am facut-o pe Bianca www.aventuratrasnita.ro/noile_vedete/extragere1/pagina3/" target="_blank">vedeta. Si de 2 zile caut in disperare sticle cu suc cu poza ei si nu gasesc nicaieri Mai am speranta la un en-gros. Azi merg si acolo. Sper.
Am citit mai mult in diagonala ce ati facut in ultima vreme, dar mi-a sarit in och faptul ca Ooana a fost in Miercurea Ciuc si nu ne-am intalnit. Dar in decemrie cand vi sper ca nu ratam ocazia. Si noi am mers destul de des vara asta la Sf. Ana.
fetele si trec la treaba...sa termin odata lucrarea de licenta.

Mergi la inceput