Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, daca zici ca ai timp berechet da o fuga si la mine...tot esti la calcat sa imi calci perdeaua (perdeloiul defapt) de la sufragerie ca eu de cateva zile incerc da nu reusesc.
am uitat sa ma "laud" ca de aseara au inceput sa furnizeze caldura si ptr ca flo a uitat un aerisitor putin deschis ne-am inundat in dormitor ...nu mult ca am venit acasa la timp dar destul cat sa trebuiasca sa scot toate...
am facut deja cererea ptr reducerea programului, acum ramane doar sa o aprobe conducerea.

azi am luat si eu cadouri, am o colega care vinde diverse cosmetice, bijuterii etc, si am luat de la ea sa nu mai caut prin oras. am maine o gabi si o mihaela si le-am luat cate un parfum.

un week-end minunat tuturor!


silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia stai ca nu am ajuns asa de departe. tot la curatenie sunt...de abia trag de mine. Calcat perdele...no way!!! sa vezi cum arata cea cu cars la geamul lui marco...pana sa le pun sus, le sifonez.
iar inundatie? of...bine ca nu ati mai scos podele si mai stiu eu ce. aveti grija in viitor.
Si eu am o groaza de sarbatoriti maine: tata- Mihai, sora- Mihaela, bunicul -Gavril. dar cum toti sunt departe de mine, scap ieftin, doar cu un telefon.

weekend placut si voua si calduros.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Salut. Apar si eu la spartul targului.
Am fost destul de prinsa azi si n-am apucat sa intru pana acum.

Va doresc un weekend cat mai placut si relaxant si daca aveti sarbatoriti maine sa va traiasca!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

ce faceti fetelor?cum ati petrecut in week-end?
eu am fost la ziua cumnatei iar ieri si la ziua unei verisoare. a fost un week-end frumos si chiar daca sambata am mai facut si cate ceva prin casa se vede ca odihna mi-a prins bine ca de vineri n-am mai avut contractii. sper ca astazi dupa ce stau cateva ore pe scaun sa nu o iau de la capat...

gio, am reusit in sfarsit sa pun si perdeaua, chiar daca si mie mi-e urat sa calc perdele. dar acum imi place ce sufragerie am
inundatia din dormitor nu a fost chiar asa grava...a fost mai softdecat in sufragerie si nu am scos decat presul de langa pat, covertura si am adunat apa de pe parchet repejor sa nu patim ca la sufragerie. noroc ca am venit acasa la fix.



silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la amiaz!

Tare repede a mai trecut si weekend-ul asta. Sambata toata dimineata am umblat dupa cadouri, cand ne-am intors am apucat doar sa fac papica de pranz si sa facem un pic de ordine prin casa. Seara am iesit in oras sa o sarbatorim pe o prietena. Duminica pana la pranz mi-am luat revansa la cratitza (de, daca sambata m-am plimbarit) si dupa-masa am facut niste vizite scurte la socrii si la ai mei si... gata weekend-ul. A fost si sotzul de serviciu, asa ca oricum nu ne facusem cine stie ce planuri.

Silvi ai obtinut reducerea programului de lucru?




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am petrecut pe-0acasa, sambata toti 3, nu a fost clau la birou. Dupa amiaza am fost la circ, Marco super incantat, nu credeam ca rezista 2 ore, dar uite ca m-a uimit.
Duminica la ZOO, dupa amiaza o tura prin cartier...
Cred ca ieri a fost ultima zi frumoasa, azi e frig si ceata/innorat, nici eu nu stiu, dar e cam intunecat.

Silvia bine ca nu a fost asa tragedie. si ma bucur ca ai pus sus perdeaua.
Aly cadouri pt. Craciun?

si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

aly, lasa ca ti-am vazut pozele cu creatiile din bucatarie...nu e ptr tine gatitul asa o problema ca am vazut ca esti experta.
da, mi s-a aprobat cererea si tocmai mi-am anuntat sefa ca de azi plec mai devreme maine oricum stau peste programul obisnuit ca am la 3 o sedinta care cine stie cat se intinde...o sa mai fie si zile deastea dar in general am sa plec la 2. URA!

gio, super week-end ati avut! deabia astept sa fim si noi 3...

si legat de bucatarit...stiti sa faceti racituri/piftie? eu am mancat la varamea la vizita dar facute in forme micute. as vrea sa fac si eu acasa dar asa in platou sa ma satur. daca aveti retete incercate dati-mi si mie ca de pe net nu stiu cat sunt de bune. iar daca o intreb pe mama se pune sa imi faca ea si sa vina sa imi aduca si chiar nu vreau la cate are ea la tara pe cap.


silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Mai ce liniste pe-aici de-o vreme...

Silvi bine ca ti s-a aprobat reducerea de program . Cat despre piftie, n-am facut niciodata, mama se ocupa de asta de obicei. Stiu ca se face cu picioruse de porc (partea cu 'copita') care trebuie oparite si parlite si curatate bine de tot, se pune si niste ciolan afumat (tot asa curatat foarte bine) si cred ca mama pune si niste pulpa de porc. Trebuie puse intr-o oala mare, pentru ca nu se adauga apa in timpul fiertului si se fierb cateva ceasuri bune. La final se scoate carnea si se imparte in platouri, se pune usturoi pisat in zeama care se strecoara peste carne in platouri. Daca vrei o intreb exact pe mama de timpul de fiert si cantitati, dar sa stii ca este mult de lucru cu ea.

Gio fain ca v-ati petrecut un weekend relaxant. Cadouri am luat pentru o prietena (a fost ziua ei duminica) si pentru sotz am cautat ca urmeaza si ziua lui.
Si la Cluj s-a facut frig rau, azi dimineata era bruma peste tot. M-am cam congelat pana am ajuns la lucru. Asta e, vine iarna .

Sa aveti o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

am atatea pe cap la munca ca imi vine sa plang...si azi o sa stau si peste program.

aly, am si eu idee oarecum cum se face, am mai citit, am mai intrebat...nu sunt insa inca lamurita de unde stiu ca e gata, adica ca sigur se incheaga?

fetele!
o zi minunata!

silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si aici, parca e tot mai frig. ieri am stat putin in parc, aseara la ziua unuei amice. azi dimineata cand am iesit din casa....bbbrrrrr!!!
Iarna isi intra incet-incet in drepturi.

Silvia nu te pot ajuta, caci nu fac asa ceva. Nici nu ma prea omor dupa racituri, gust de pofta si atat. Daca nu uit, o intreb azi pe mama, cand isi da seama ca sunt gata, sau mai bine pe bunica, ea e experta.
Aly credeam ca te pregatesti pt. carciun. Mi-am facut si eu o lista cu pers. carora trebuie sa le iau cadouri si incet-incet ma pregatesc sa cumpar...decat toate odata, mai bine pe rand, sa nu vad cat cheltui cu ele.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput