Jocul de-a vacanta

Jocul de-a vacanta | Autor: descintec

Link direct la acest mesaj

O bucatica din vacanta noastra in citeva poze..

http://uk.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/crina_crainic/lst?.dir=/Jocul+de-a+vacanta&.src=ph

Prima si ultima vi le explic:
poza nr. 1:

Cufarul din imagine a fost gasit de catre gasit copiii din imagine (pe undeva sunt si ai mei, cainii au participat si ei, dar nu prea s-au inghesuit la poza)pe un deal din apropiere. Era ingropat in intregime. Au sapat, l-au scos afara, l-au carat vreo juma de kilometru pina in fata blocului. Cu muuulte peripetii si renuntari la bucatele importante din pielea degetelor si a tibiei. Eu am facut pozele si vor sa le trimit la televiziune si la Muzeul de Istorie, sa chem reporteri si arheologi sa il vada. Sint convinsi ca or sa se imbogateasca, fiindca dupa estimarile lor, cufarul asta are vreo mie de ani. Deocamdata e in beciul nostru, cu pretul bunei mele intelegeri cu vecinele de la demisol. Pentru cei interesati sa il vada este program si taxa (cinjpe mii de caciula). Inca mai asteptam persoanele interesate.

poza nr. sase (ultima din album): e simplu, cred ca ati ghicit. E Stef dupa ce a pus o frina cu gura.

Astept aventuri din vacanta voastra. Pina atunci,

D.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Crina,
Si bine ai revenit !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Crina,
se pare ca a-ti avut o vacanta super!!!

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Bravo! Cufarul ala...daca nu eram asa departe, il luam eu pentru jucariile lui Alex!
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Frumoasa vacantza, frumoase amintiri. Multumim pentru poze, asa ne m-ai vacantzim si noi ochii ... ca altfel nu avem parte (pentru moment).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

E gol? Cufarul!
Hehe! Vezi, fiecare cu ce-l doare! Deci: era ceva in el?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Laura, in cufar erau ceva haine, care, cind le-au atins copiii, s-au transformat in pulbere. Io le-am zis ca rochii de zine trebuie sa fi fost, ca alea cind sint atinse de degete de muritor se spulbera. Sa iti mai povestesc despre cum s-au marit ochii lor? :)

Dar invitati mea de a povesti despre vacanta voastra era pe bune. Poate scriem o carte. Cu poze. :)

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Crinutzo, bine ai revenit!!!!!Trimit si eu poze din vacantza dar sunt de genul:"Dana cu algebra in bratze":glumesc desigur, am cateva si din vacantza si o sa-mi fac timp sa le pun undeva sa le puteti vedea;ale tale sunt superbe!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Faine poze (cum spui tu,Crinutza)si fain loc
"Doamna" din poza cu pricina nu mai e blonda insa...
Te pup
ooanaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankita spune:

fantastica vacantza!!!!!!!!
pajishtile alea verzi, shi kopilotzii ochioshi shi fericitzi!!
bravoooooo

biankita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Crinooo, pot sa ti-o trimit la anu' pe Ancuta in vacanta?, ca tare fain e pe la voi p'acolo!!!!
Va pupam cu mare drag,
Vilma, Anca si frate-so Stefan (si Marius de la Timisoara)

Mergi la inceput