a "disparut" EXLUTONUL?

a "disparut" EXLUTONUL? | Autor: bogalina

Link direct la acest mesaj

fetelor,sunt disperata,de mai bine de 1 luna caut Exluton in farmacii dar nu se gaseste nicaieri.Toata lumea da din umeri si-mi spune ca nu se mai importa.Voi ce stiti? L-ati cumparat in ultima vreme?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

S-a scos de pe piata, nu numai de pe cea romaneasca, pur si simplu nu se mai produce. Asta pentru ca apare un contraceptiv de generatie mai noua, aprox. aceeasi substanta, dar mai "lucrata". Apare pe piata incepand de sapt viitoare, cu "lansare" printr-un mare lant de farmacii, stiu eu care, dar nu scriu aici.
Cred ca medicii ginecologi bine informati au aflat deja despre el, puteti discuta cu ei. Daca nu, axista alternative...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Cred ca mai am eu o folie. Cum am peste 37 de ani, nu le mai folosesc. Cred ca expira in 2010.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

incearca la cabinetele de programare familiala este posibil ca ei sa mai aiba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Da, nu mai exista la nici o farmacie si nici alternativa nu exista. Nu cu aceleasi substante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

diuna te rog, spune-ne si noua in ce farmacii se va lansa si mie mi-a recomandat drul, deoarece alaptez, dar nu l-am gasit nicaieri
mi-a spus si drul ca nu se mai produce si inca nu a aparut inlocuitorul dar cam atat ...

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Folia pe care o mai am expira in inanuarie 2011.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

si eu am 3 folii disponibile pt cine e din BUCURESTI si nu numai....Eu l-am trimis pe sot sa imi ia...si el il loc sa ceara o folie mi-a luat o cutie intreaga(cu 4 folii :))

sa ma uit pe ele cd expira(acum doarme bebe si nu pot verifica)...insa sunt cumparate in februarie 2008...deci mai sunt valabile sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymami spune:

eu mai am 8 folii de dat cui doreste!LASATI MESAJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mobriq spune:

Io am gasit prospectul de la Cerazette pe site-uri romanesti. Sunteti sigure ca nu se gaseste in farmacii ? asta este mini-pilula care se poate folosi pe perioada alaptarii. Prima data am folosit-o acum 5 ani (in Be), deci nu e chiar asa de noua.

Monica, Eduard (05.04.04) si Theodor (22.08.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Acum se gaseste in toate farmaciile, dar cand au scris fetele mesajele nu se gasea pt ca nu era lansat inca.

Mergi la inceput