dupa 1an - lapte de vaca. marca?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui An@

Multumesc tuturor pt mesaje !

Vad ca se "voteaza" LaDorna...probabil cu asta incep si eu si mai vedem pe urma.

Eu nu sunt mare bautoare de lapte, asa ca nu prea fac diferente intre marci, mai ales ca sotu' (care cumpara/consuma laptele) nu prea imi da de ales, ca el numai Brenac cumpara, pt faptul ca se strica repede (dupa 2 zile), deci e natural .

Farah, multumesc pt link !

Edit: aaaa, inca ceva: ati observat schimbari in cantitatea de lapte bauta dupa ce ati trecut la lapte de vaca? pt ca eu sper sa bea mai mult...

mami de Ana (22 mai 2007)


Asta depinde de fiecare copil in parte...la ai mei,de exemplu,cantitatea de lapte nu prea a contat,au fost perioade cand au baut exagerat de mult si perioade cand nu au baut de loc.Eu una per total am fost bucuroasa ca au baut si le-a placut....si acum,ca sa dau cel mai recent exemplu,fetita mea care are 4 ani si 11 luni,bea aproape 1 litru de lapte in parcurs de 2-3 ore....ii place foarte mult.Iar vara prefera laptele rece,in loc de suc sau apa....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

pana acum, cand i-ai facut gris sau orez cu lapte ce ai folosit ?
puiul meu are aproape 1 an, bea deocamdata formula dar am inceput de aseara sa-i fac gris cu lapte ( pana acum ii dadeam de la borcanele, tocmai ca nu-i dadusem alt lapte in afara de formula, iar asta nu se fierbe) si i-am pus dorna albastru. nu cred ca-i mare diferenta intre ele, daca nu-i place schimbi marca.
totusi n-am inteles de ce albastru ( la mine s-a intamplat sa am in frigi) si nu rosu ? trebuie sa nu fie mai gras ? sau depinde de copil, greutate, etc.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi


Pana la 1 an ii fierbeam orezul/grisul in apa si ii faceam lapte formula si le amestecam in farfurie. Dupa 1 an, ocazional i-am mai dat cu lapte din comert.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Despre laptele de vaca exista un subiect special inclus in lista de la INDEX SUBIECTE.
Va rog sa continuati discutia in cadrul lui si inainte de a deschide un topic nou sa folositi optiunile cautare.

Mergi la inceput