ce nu le place barbatilor la o femeie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Desi nu-s barbat ma bag si io in vorba, ce nu-mi place mie la femei: nu-mi plac catzele (cele carora singurul subiect pe care il au de birfit pardon discutat este intotdeauna acelasi, adica ce fac altii), ipocritele (cele care in fata iti sint cele mai bune prietene si in spate.....).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Ca bine zici... Cred ca secretul convietuirii sta in a-ti alege un partener cu defecte compatibile (cum bine zicea cineva aici)cu modul tau de viata... Ca daca ragaie si se scarpina (vezi Costel de la BB)si pe ea n-o deranjeaza (cica se insoara cu tipa aia, care i-a admirat mitocaniile live 4 luni), inseamna ca e OK. Da daca il ia de barbat cu ochii inchisi si dupa 1 an descopera ca ragaie, atunci e vina ei, asa l-a luat... Eu cunosc multe cupluri in care ele se vaita de sotii lor, si le intreb:" dar inainte sa va casatoriti cum era?" si ea" la fel, dar am crezut ca cu timpul se mai schimba..." GRESIT! Nimeni nu se mai schimba, take it or leave it... Acum, nu stiu cum e cu tipii care sunt lapte si miere, gentlemani etc pana la primarie, si dupa aia devin brute.... M-a ferit Dumnezeu, eu ma rog sa-l tina pe al meu asa cum e, ca imi convine...

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiky spune:

e -cata ..asa da......
[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiky spune:

e-cata ....mai in gluma mai in serios ar trebui sa existe o "radiografie a hormonilor"....si o "educatie a hormonilor "..."cei sapte ani de acasa sa se transforme in cei 7 hormoni de acasa "..

Intr-adevar la urma urmelor totul depinde de puterea unei persoane de a se adapta in fata "celuilalt"...indiferent de sex...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Ca daca ragaie si se scarpina (vezi Costel de la BB)si pe ea n-o deranjeaza (cica se insoara cu tipa aia, care i-a admirat mitocaniile live 4 luni), inseamna ca e OK.

V.



Lasand la o parte scarpinatul, cu ragaiala ... iti recomand daca ai timp sa vezi Shrek. Un cuplu de garaicioshi simpatici: Fiona+Shrek
Cu drag,
Vilma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by vilma

quote:
Originally posted by Victoria

Ca daca ragaie si se scarpina (vezi Costel de la BB)si pe ea n-o deranjeaza (cica se insoara cu tipa aia, care i-a admirat mitocaniile live 4 luni), inseamna ca e OK.

V.



Lasand la o parte scarpinatul, cu ragaiala ... iti recomand daca ai timp sa vezi Shrek. Un cuplu de garaicioshi simpatici: Fiona+Shrek
Cu drag,
Vilma



Nu stiu ce sa zic, sunt si eu om, si am limitele mele... ragaitul e una din ele.. vorbesc de cel intentionat, "emis" pentru efectul sonor, nu de cel accidental... nu, nu cred ca m-ar amuza... am patit odata sa imi ragaie cineva in nas dupa o burta de bere, si am fiori si azi...brrrrrr..

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Beaah, iti inteleg repulsia....io-s gravi, nici nu vreau detalii.....
ca pana si spalatul pe dinti inca imi mai da fiori.
Cu drag,
Vilma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_tud spune:

Sunt doua chestii aproape distincte: ce nu imi place la femei in general sau la sotzia mea. Diferentza e ca sotzia deja ai ales-o dintr-o suma de individe mai mult sau mai putzin reusite.

Daca raminem la femei in general, sunt multe, foarte multe lucruri care deranjeaza (nu ca masculii ar avea mai putzine) dar depinde si de cel pe care aceste lucruri il deranjeaza, in ce mediu interactzioneaza.
La o privire superficiala as fi tentat sa spun ca femeile au in general defectele X, Y, Z, dar ar fi o parere hazardata. As tinde sa gasesc defecte la femeile care ma enerveaza si calitatzi la prietenii mei cei mai buni si nu e drept.
In plus, ce imi place mie poate fi enervant pentru colegul sau vecinul meu si invers. Te uitzi la cite una pe strada si incerci sa il imaginezi pe cretinul care umbla cu ea. Viceversa e perfect valabila. Sunt femei dizgatzioase, urite, imbecile, proaste gospodine, de o rautate inimaginabila, fudule, increzute, puturoase, nespalate. Acestea sunt vecinele de cartier, cele de la coada la Primarie, cele de la ghiseul de platzi nustiudecare, sotziile dusmanilor. Toate celelalte sunt frumoase, iubitoare, iubaretze, cu suflete nobile, curate, ingrijite, dulci, mame devotate, bune gospodine, dispuse la aventuri, citite, distinse, etc. Acestea sunt prietenele noastre, sotziile prietenilor nostrii, colegele de birou, secretarele sefilor nostrii, subalternele, amantele noastre. lista poate continua. Observa cineva unde gresim in a eticheta?
Alegerile noastre sunt intotdeauna cele mai bune, mai valoroase, superioare celorlaltzi.
Mai putem spune ce e bun sau rau? Cu certitudine ca DA! Altfel cum am mai alege? Putem sa si judecam diferite persoane. Nu putem insa generaliza.

Astept un raspuns pe tema asta.
Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Au, Radule, nu mi-o lua in nume de rau, ia-te de manuta cu Mariusica, a tinut si el o prelegere din asta.
Dar dragii mei, aceste subiecte nu se voiau o generalizare, ci pur si simplu fiecare si-a exprimat parerea in particular, adica personal, ce-l enerveaza la sexul opus. Sau ce-i place, ma rog.
Deci nu generalizam, acum doar ne amuzam!!!!
Cu drag,
Vilma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by kiky

e-cata ....mai in gluma mai in serios ar trebui sa existe o "radiografie a hormonilor"....si o "educatie a hormonilor "..."cei sapte ani de acasa sa se transforme in cei 7 hormoni de acasa "..




Cred ca ideea asta cu "educatia hormonilor" ar trebui sustinuta pentru ca ea ar da ocazia picilor sa creasca dand dovada celor "sapte ani de acasa". Sub forme diverse si intr-atat de naturale incat nici nu ne dam seama, educatia hormonilor incepe din primele zile ale micutului iar odata cu cresterea lui, educatia hormonala capata manifestari tot mai clare. Ceea ce difera intre aceste forme este INTENTIA educatiei, astfel incat copiii invata ceea ce vad la parintii si in anturajul lor - efect al acelorasi hormoni.

Si va mai dau un motiv pentru care sustin nevoia de educatie a hormonilor. Am facut un liceu exclusiv de baieti dar un astfel de anturaj ofera o perceptie deformata a realitatii pentru un adolescent, el neavand contact cu jumatatea feminina decat pentru scurte momente. Ori o dezvoltare sociala armonioasa a tanarului se face doar intr-un mediu cat mai apropiat de cel cu care a fost obisnuit si in care traieste. Daca nu am fi avut alaturi oameni care sa ne "aduca pe calea cea buna" probabil ca as fi avut azi niscaiva "apucaturi" cu tenta misogina.
(Ca o dovada in plus, fostul meu liceu primeste astazi si fete, ceea ce nu poate fi decat excelent pentru toata lumea; ei vor avea ocazia sa creasca intr-un mediu familial si sa se pregateasca pentru a-si lua viata in propriile lor maini).

Dar hai ca am batut campii si m-am departat prea mult de "oile" initiale In orice caz, educatia hormonala primita inca din copilarie o va face pe femeia de mai tarziu sa se faca placuta de catre un barbat si il va face pe barbatul de mai tarziu sa inteleaga o femeie.

Numai bine!

Mergi la inceput