Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eh..vaz ca a revenit topicul..ca era cam pustiu p-aci..io tot cu coarda aia ma zbat. Recunosc ca de vreo..4 zile..nici n-am atins-o si ca in timp ce scriu mesajul asta bag o lingura mareee de crema de cioco..da ma duc sa sar imediat!

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Un pas inainte la facut miscare..ieri am fost sa vaz o sala de fitness...si de azi ma chiar duc. Apoi o sa mai scriu p-aici ce am realizat..

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:


Fetelor, eu fac sport de aproape 4 ani cu intreruperi in perioada concediului si cand am avut probleme de sanatate.
Fac cinci zile pe saptamana sport, cam o ora si 15 minute, dar va zic sincer ca nu arat ca un fotomodel; asta pt ca nu tin si eu dieta, mananc dulciuri, pizza... aproape tot ce poftesc. Am celulita pe picioare, chiar daca am muschii formati!
In schimb, cand am si eu perioade in care tin dieta, efectele se vad destul de repede!
Asa ca sportul trebuie neaparat combinat cu dieta, ca altfel nu functioneaza! Cine poate, evident!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Stiu deja Tamayliss,ca am facut si eu de 5 ori pe saptamina ,dar pt ca nu tineam dieta nu se misca acul de la cintar si chiar ,spre surpriza mea ,mai puneam cite ceva cind exageram cu mincatul.
De duminica tin si dieta.Deocamdata fara efecte imediate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Iata si programul meu de 3 zile la sala:
Ziua 1: Pectorali si abdomen. Cate 3 exercitii pt fiecare grupa.
Ziua 2: Spate, biceps, triceps si abdomen.
Ziua 3: Picioare (si atat, asta fiind grupa cea mai mare si mai grea la mine).
La inceput fac incalzire si 10 minute de cardio (banda, bicicleta, coarda...)
Io avand 54 de kg la 1.72 nu vreau sa slabesc, ci sa nu arat ca un jeleu


Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Si eu o s-a incep de duminica , habar n-am ce o s-a fac, dar e Mo acolo si o sa-mi deseneze probabil, ca eu sunt tare lenesa la miscare.

pearl ...spor la cateva Kile de muschi,

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mo e instructorul?Foarte misterios numele.
pearl dar o sedinta cit tine? Eu cred ca o sa merg miine la sala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

De fiecare data cand merg stau cam 1 ora. Asta cu tot cu incalzire si cardio..plus mai fac pauze intre exercitii. Imi place ca au si un aparat de vibromasaj si mai masez celulita de pe coapse cate 10 minute

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

pearl...dar poti sta mai mult, nu?

Mo e instructorul...e prescurtarea de la Mohammed , el zice ca ma baga la dieta. vedem duminca

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Pai cand m-am inscris doamna de la receptie mi-a explicat ca am dreptul numai la o ora, fie ca elag aerobicul, fie ca aleg sala..asta in teorie. In practica stau cat am chef..la fel ca restul fetelor. Acum vreo cateva zile, dupa miscare, cateva fete s-au pus la o mica sueta cu prajituri si ceai, deci atmosfera e relaxaaataaa...

Pearl

Mergi la inceput