Sagunisti din toate tarile, uniti-va!

Sagunisti din toate tarile, uniti-va! | Autor: Daisy

Link direct la acest mesaj

Nu pot sa cred ca ati uitat batranul nostru liceu din Scheii Brasovului, parcul cu castani, aleea ce duce spre Tampa...

Bianca

Cea care spera

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andremar spune:

Nu n-am uitat, desi o trecut cativa ani. Eu am terminat acum vreo 7 ani, parca. Cum mai stau lucrurile pe-acolo ? Cand am terminat Topo mai era director...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

n-am indraznit, stiindu-ma cam baba...de la 1986 e ceva, acu' facem intilnire de 20 de ani, brrrr;
hai saguna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Si eu am zis ca Iris... tot ca sint cam baba si ca nu cred ca as cunoaste pe cineva... Dar uite ca se poate!
Eu am inceput cu Bogdan director si am terminat cu Tzutzu director... Doamne ce ani minunati, pina si orele de rusa din turn mi se par acum o placere, desi atunci ma durea sufletul cind urcam treptele de linga laboratorul de bio... Si castanii... Am terminat in 88', intilnirea de 10 ani a fost super, n-o s-o ratez nici pe cea de 20!
Iris, in care clasa ai fost? Sint sigura ca daca te-as intilni pe strada as avea sentimentul ala "pe tipa asta o stiu de undeva!"...
Tare mi-e drag sa trec pe acolo, imi clatesc sufletul, e ca si cind mi-as reface radacinile cind ajun pe acolo....
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

draga simona, eu am terminat in 86, deci tre sa te stiu printre boboacele vremii....
am fost in x II C-ul lu' madam hasdeu -a ripa de golani nu de tocilari...; presupun ca ai fost in generatie cu iulia hasdeu, nu?; si noi am avut o intilnire de 10 ani tare faina, ma si gidesc cine o va organiza pe urmatoarea, am plecat si eu din brasov si prea putini mai sint - m-am ocupat de organizarea primei intilniri si tare mi-e ca ma ocup si de urmatoarea...; am reusit sa mai tin legatura prin internet cu cei multi colegi din canada si sua, tare ma minunez si ma intristez gindindu-ma cit de departe de brasov sintem toti acum; eu am petrecut doi ani de concediu pt cresterea primului copil plimbindu-ma zilnic de cite doua ori pe linga saguna, noi locuiam pe luca arbore; un timp ma intilneam zilnic cu tutu - care imi spune acum saru' mina- nu ca pe vremuri cu 2-urile lui..., cu zambi, cu bogdan cu vargutza..apoi saguna s-a mutat la tractoru' cit timp a fost inrenovare si s-a mai construit un corp nou in curte, tare ciudat; am ami intrat din cind in cind, si m-am simtit batrina dar totusi foarte bine; am avut clasa in sala 24 la etajul 1 dupa toaleta baietilor; uuuf, si eu am facut rusa cu stefanescu, saracu' ce l-am mai bodoganit la vremea aia; acum e tare bolnav; ii povesteam acum citeva zile unei vecine cum purtam noi uniforma si cordeluta si mi-ama mintit de stefanescu si turnul cu limba rusa...faine vremuri; si tare frumos o fi pe linga saguna acum; am o prietena care are baitula cum in clasa a a10-a , nu-mi vine sa cred, si mai aud de cite unii din profii vechi, eroi sint zambila si "purcica"...
va pup sagunistelor!

Mergi la inceput