Vopsea henna

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Eu am avut impresia ca mi-a uscat parul.

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Cea frantuzeaza la tub nu e cumva Colour e soin si se gaseste numai la Catena(parca)? Eu o vazusem dar era o vopsea fara amoniac, nu e henna. Am incercat si eu henna pudra din cea romaneasca(ambalata la noi) dar nu am incercat-o pe cea indiana. Stiti cum e? Culorile prind bine sau doar roscatul?

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)
www.myspace.com/potfro" target="_blank">Poets of the Fall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinazuza spune:

Buna fetelor ,
Citesc forumul de mult dar pina accum nu am simtit nevoia sa postez .
Ok . dupa citeva luni de cautari si informare .. m am hotarit .. o sa fol henna ..
Parul meu natural e saten mediu , a fost vopsit in ultimi 7 ani in toate nuantele de blond .. de la gri inchis .. la blond alb /roz , moz verde .. auriu cupru .
clar sa ars .. uscat asprit .. in decembrie m am vopsit saten inchis .. dupa 3 sapt arata roscat:( si nu imi placea .. ok . repetam vopsit accu 2 luni oe so .. saten inchis amestecat cu negru albastrui .. 1 luna si in pic .. roscat !!!
Dupa ce am citi despre hena pe jde mii de situri si am gasit jde mii de firme si retete produse .. m am hotarit . maine imi cumpar si ma fac :)
Acum parul meu arata .. umm saten roscat deschis dezastru ars .. mat
sper la un saten natural .. fara reflexe roscate .. cum am mai zis am cauta citit mult legat de henna .. am hotarit sa fol
O henna sonia castaniu inchis
o henna sonia neagra (nu vreau sa ajung neagra dar multe fete care vroiau si au folosit doar negru au scris ca nu a iesit asa intens .. deci sper ca negrul doar sa inchida satenul)

cafea tare (se pare ca intensifica tonurile de brunet(musetel pt nuante mai deschise , ceai negru pr nuante chihlimbar , tot gasite pe net )
o lamie medie (se pune pt a face culoarea din henna sa oxideze , nu pt a decolora .. se poate fol si otet de mere sau modena sau vin )

Se tot recomanda ulei ou iaurt balsam sadm .. eu una s de parere ca orice grasime ar impiedica henna sa patrunda in firul de par .. deci cu riscul de al usca .. nu o sa fol .
Urati mi bafta :)) am nevoie .
Maine dim cumpar si fac amestecul .. il las la cald .. seara il pun im pleata .. nani . (sper) si poimine dim revin cu detalli si eventual poze before /after :)
ahh sper sa iasaaaaaaaaaaaa
Any last min advices?


Va pup pe toate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Si eu am folosit Henna. Lasa parul foarte stralucitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Imi doresc si eu Henna de la star international...
http://www.mariplant.ro/?p=productsMore&iProduct=98
Am mers ieri pe la cateva magazien tip Plafar si se uitau la mine ca la felul 20... nici nu stiau ce e aia henna... Unde gasesc? cum fac rost de o cutie? Aveti idee prin ce tip de magazin de comercializeaza?



Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

De la Star International folosesc si eu, cumpar de la un magazin de langa Biserica Armeneasca. momentan nu au nici ei, de cel putin 1 luna. Mi-au zis ca primesc pe la jumatatea lui septembrie.....cam tarziu pt mine ca nu mai am deloc.
Acuma, as vrea, pana cumpar de acolo, sa iau alta marca, Sonia e buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

la Plafar-urile din Afi Palace Cotroceni si Plazza Mall au Henna (din Olanda, parca), insa doar cateva nuante. Am luat saten inchis (vopsea permanenta cica) si nu prea a fost mare diferenta. Firele albe s-au blonzit putin.

Chiar nu mai pot folosi alt tip de vopsea peste (ca nu a fost henna neagra[;(])?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kontiki spune:

http://www.bce-europe.com/en/Hair-Care/Hair-Color/Logona-Herbal-Hair-Color-Cream-Nougat-Brown-150-ml.html

Produsele Logona sun f. bune, sunt BIO si-s certificate. Inca nu am folosit o vopsea crema, deocamdata mi-am comandat-o.

Succes si sa va iasa coloarea dorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicobeyonce spune:

pentru "carolinah".....henna neagra poate fi periculoasa in cazul in care este folosita la tatuaje....pe link-ul pe care l-ai pus tu acolo scrie clar...trebuie doar citit...henna pentru tatuaje nu are aceeasi compozitie ca si henna pentru vopsit...sunt 2 chestii diferite :D

Mergi la inceput