Daca sarcina nu e, atunci ce e??

Daca sarcina nu e, atunci ce e?? | Autor: nikole

Link direct la acest mesaj

Aveti idee?
Am un bebe de 11 luni, menstruatia mi-a venit dupa nastere la 7 luni, odata cu diversificarea lui Albastrel,de fapt dupa o luna de cand am inceput diversificarea.
De atunci a venit ceas, la fix 27 de zile, si pana in aceasta luna nu am avut nici o problema.
U.M a fost pe data de 15 iunie, pe 3 iulie mi-a venit o scurgere maronie nesemnificativa cantitativ, si de atunci...pauza, nici menstruatie, nici scurgere, nici nimic.
Am facut 3 teste de sarciana incepand din ziua in care ar fi trebuit sa apara menstruatia si pana azi, inclusiv...testele sunt negative.
Ce poate fi?Abia sapt viitoare ajung la medicul meu , pana atunci, stau si fac supozitii...
poate fi un deranj hormonal?mentionez ca inca alaptez...
din cate stiu eu nu am nici un fel de problema ginec. ovarele sunt ok, cel putin asta spun nenumaratele controale de la nastere si pana acum...
eu tot astept menstruatia, banui ca la menopauza nu am intrat
totusi ce poate cauza intarzierea , in cond in care eu mereu am fost ceas, si singura data cand nu am avut menstruatie a fost cand am ramas gravida...


www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Albastrel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Eu stiam ca testul de sarcina trebe facut la cateva zile bune de intarziere...daca la tine trebuia sa vina pe 15 iulie....de fapt nu, ca 27 zile dupa 15 iunie e de fapt 12-13 iulie...scuze daca socotesc gresit.
Oricum, poate ar trebui sa mai faci un test in 2-3 zile. Cand am ramas eu insarcinata dr mea zicea ca cel mai sigur e sa faci testul la 10 zile de intarziere, ca altfel te amagesti.

Pe de alta parte poate fi si o dereglare hormonala minora, nu e cazul sa te sperii pana nu ajungi la dr. Si eu am fost intotdeauna "ceas", am avut doar 2 sau 3 ocazii in care m-au speriat intarzierile...recordul de intarziere a fost de 15 zile, asa ca....

In concluzie, rabdare pana ajungi la dr.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

pot fi n chestii, pana nu ajungi la dr, nu vei stii degeaba ne dam noi cu parerea. Si eu am patit ceva similar, si da, se pare ca este un dezechilibru hormonal. Mai multe aflu maine cand imi va vedea dr ecografia.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

poate fi si sarcina ... la a doua sarcina eu am facut vreo 4 teste, trei au iesit clar negative si la ultimul a aparut a doua liniuta paaaaalida, ca si cand ar fi ceva ... mi s-a confirmat la ecografie, dar destul de tarziu, dupa vreo luna de intarziere a CM

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiuliana spune:

Salutare! Am si eu o mica problemuta! Nu mi a intarziat menstruatia niciodata asa mult ca acum.. deja au trecut 2 spatamani si 3 zile... am niste ameteli ingrozitoare, si stari de greata dupa orice as manca... am facut testul si a iesit negativ... ce altceva ar fi dak sarcina nu e? am o mare cu doctorii, nu i suport de nicio culoare.. cel putin pe cei din romania, asa incat am sa ma duc la doctor in ultima instanta, dak ma puteti ajuta cu informatii v as fi vesnic recunoscatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

fiuliana,incearca sa mai faci un test de sarcina,ca sa fii sigura

si mie mi-a intarziat o data ciclul,dar era din cauza ca intrerupsesem anticonceptionalele,deci aveam o banuiala,in cazul tau nu pot sa-mi dau seama,eventual ia-ti sange,acolo se vede clar daca e vorba de sarcina.

bafta!

Mergi la inceput