mi-e tare frica.va rog,un sfat

mi-e tare frica.va rog,un sfat | Autor: ardeleanu

Link direct la acest mesaj

buna tuturor.incep prin a va povesti cat mai pe scurt,sa nu va plictisesc,si sa va rog sa imi spuneti daca cineva a trecut prin ceea ce trec eu acum.am un bebe de 3 ani si jumate,care l-am nascut prin cezariana.acum o luna,brusc,mi-a aparut o punga de infectie care ar fi situata intre vezica si uter,care ma durea ingrozitor.eram la CM.cand am descoperit-o.am fost la 5 medici,unii au zis ca poate fi de la rinichi,altii,ca ar fi de la operatie,un granulom,cum ca.corpul meu face reactie adversa la firele de la operatie,altii ca am facut efort prea mare si poate mi-am intins prea mult muschiul acolo...deci o zapaceala totala.la eco mi l-au gasit ca fiind de la operatie.ieri am fost sa imi fac o termografie,la care imi va da rezultatul de abia peste 10 zile,timp in care cred ca o iau razna complet.mentionez ca de cand am descoperit acea punga acolo,ma balonez intr-una.burta mi se misca de parca am ceva inauntru,asa gaze am,sau ce or fi.iau antibiotice de 1 luna,parca punga nu mai este atat de mare,dar tot este,cand mi-a venit CM luna asta m-a durut din nou,aproape la fel de mult ca data trecuta.acum 2 sapt am fost la ginecolog si m-a consultat,nu mi-a zis ca ar fi ceva grav si ma intreb,daca doamne fereste ar fi ceva....nasol,nu s-ar simti la consultul ginecologic?luni ma duc sa fac testul papanicolau...mi-este foarte frica,mi s-a intamplat asta brusc....a fost cineva in situatia mea?as avea nevoie de niste sfaturi va rog....mi-am facut toate analizele si mi-au iesit bune,mai putin la rinichi unde am "o mica infectie".marea mea problema este ca sunt pesimista...varsta mea este de 25 de ani...va multumesc si astept raspunsurile voastre

Poze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=12cde24adf69a2f4c7b99b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Alte poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

am uitat sa precizez ca dr.de ieri,care mi-a facut termografia mi-a dat sa tin un regim care consta numai in peste alb fiert,brocolli,ardei gras,dovlecel,andive si numai prostii din astea,toate fierte,suc de grapefruit,suc de ananas si 1 lingurita de ulei de masline,cartilagiu de rechin si sa renunt la fumat.lucru care este cam greu,desigur.sa tin dieta aceasta timp de 10 zile in care cred ca ...imi dau stomacul de tot peste cap sau ma imbolnavesc de hepatita ca nu imi place nimic din ce mi-a dat ea.eu sunt foarte slaba,am 53 de kg si 1.75 m,dar asta e greutatea mea normala nu am slabit,nici nu m-am ingrasat.o sa incerc sa tin si acest regim,sa vedem ce se intampla.va sarut...

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=12cde24adf69a2f4c7b99b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

buna sigur nu au uitat ceva in tine la operatie sau mai vazut cazuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Din pacate nu am un raspuns foate la obiect pentru tine dar ... daca dr spun ca e infectie probabilitatea sa fie acel altceva de care te temi este mica. In plus faptul ca ti-ai pastrat greutatea e de bun augur - asta e una dintre primele intrebari pe care le pun dr in caz de "ceva rau" - daca nu cumva ai slabit brusc. Si faptul ca te doare pare sa indice ca nu e chestia de care te temi. Pe de alta parte nu stiam ca la 3 ani si jumatate de la cezariana mai pot aparea complicatii sinici nu inteleg ce are regimul alimentar cu punga de infectie, cel mult ceva care sa-ti protejeze stomacul de actiunea antibioticului.

Totusi, cum ai descoperit "punga"? Febra ai facut? Nu inteleg nici posibila legatura intre intinderea de muschi (banuiesc eu o hernie) si infectie... Dar daca medicii te-ar suspecta de ce te temi tu sigur ar recomanda o biopsie, si asta cat mai urgent....

Multa sanatate!

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

medicii nu sunt suspecti de nimic.eu sunt cea care suspecta,pur si simplu am simtit o durere mare acolo,am pus mana si am simtit ceva tare care ma durea.apoi am fost la medic si mi-a zis ca e de la operatie.febra nu am facut deloc.multumesc pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruka spune:

Am o prietena care a nascut tot prin cezariana, dupa 1 an a observat o galma in zona respectiva (a facut si febra) astfel incat a operat-o din nou. A tinut-o asa inca vreo 3 ani, in total 4 operatii. Explicatia era ca organismul respingea firele respective. Nu stiu daca este si cazul tau, poate ar fi bine sa-i faci o vizita ginecologului cu care ai nascut. S-a gandit cineva sa-ti ia tesut pt biopsie? In felul asta ar afla ce este, nu te speria !
Prietena de care iti vorbesc era disperata, zicea ca nu vrea sa mai auda de alt copil pt ca s-a chinuit groaznic, febra, antibiotice etc. Si acum la 10 ani de cand a nascut e din nou insarcinata.
Multa sanatate !

Mergi la inceput