Nasici de 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetelor

intru si eu la voi pentru ca am nevoie de ajutor: sunt nasica peste o luna, adica pe 13 septembrie. mi-am luat rochitza de nasica, ff frumoasa, dar trebuie putin retusata (eu sunt mai mare in bazin si mai mica in bust, iar cum rochitza e cu spatele gol, deci fara sutien.... trebuie putin modificata). puteti sa-mi recomandati o croitoreasa priceputa, adica sa o stiti din propria experienta ca e ok?

alta problema e cea a coafezei. de fiecare data cand am fost la o nunta si am fost la coafor....nu a fost dezastru dar nu a iesit ce am vrut eu. mi-a fost recomandata o tipa dar am sunat azi sa vb cu ea si mi s-a spus ca nu mai vine la munca pt ca are probleme cu sarcina. deci am ramas in pom. heeeepl.

aaa, eu stau in zona pantelimon.

multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Marinar as vrea sa te ajut insa sincer e cam greu ca eu stau in Militari si coafeza si croitoreasa sunt din vecinatatea mea asa ca distantza e cam mare pt tine.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Buna nasici,
Vand rochie noua, nepurtata cu eticheta, made in SUA, de seara, lunga, deosebita, marimea 42 (US10) adica bust 89-91 cm; talie 75-77 cm; sold 94-96cm. Este din matase naturala, de culoare verde smarald,f. bine cusuta. Rochia se afla in Constanta dar se poate expedia oriunde in tara. Atasez in albumele din semnatura, poza cu fotomodel imbracata cu ea. pret fix 350 ron

Mama lui Matei (5 nov. 2007)
[[URL=http://family.webshots.com/album/562151171ZHVSEO][/URL]Matei[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

raluca multumesc mult

de croitoreasa nu cred ca ar fi problema, adica as veni pana acolo daca nu gasesc altceva si daca tu ai toata increderea. dar de coafeza.....numai daca vine la domiciliu. altfel nu are sens.

poate mai vin fetele cu ceva sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

revin ca am detectat o greseala la semnatura care nu deschidea albumele. acum sper sa fie bine. Rochia este cu adevarat frumoasa.

Mama lui Matei (5 nov. 2007)
http://community.webshots.com/user/AndreB77?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna seara...vin si eu dupa 2sapt sa laud pe nasica Andra care a fost superbaaaaaa.Sotul n-a crezut ca ai un pitic mai mare, unul mai mic(o pitica) si unul mic-mic si pitic...

Noi duminica ne scoatem finii la biserica, ca nu s-a putut pana acum, ba au fost ei plecati, ba noi...Dupa biserica mergem acasa la mireasa pt un gratarel.Am inteles ca o sa lasam ceva bani la biserica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna nasici!
Au facut finii cununia civila. A iesit f frumos. Poze inca nu avem.
Dar am o veste MI AM LUAT ROCHIAAAAAAAA. E f tare. De la salonul Gabriela...dupa ce am probat muuuulte rochii, am fost sambata cu soramea sa luam o bucatat de material din rochia de mireasa a ei si surpriza....mi a placut o rochie extrem de mult! Si mi am luat o!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

ioana felicitari. e super asa, cand intr-adevar o rochitza iti cade cu tronc si nu cumperi doar de dragul de a cumpara, doar asa...ca trebuie.

eu inca sunt in cautari de machioza/coafeza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

[b]Dragi nasici . Daca va intereseaza rochii de seara ( sunt mult mai multe modele )
http://community.webshots.com/album/559602108KEGpHF?start=36

Va astept la Proba . De asemenea am si rochii de mireasa .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nasicilor!!!
In sfarsit am si eu timp de net. sunt obosita, ma doare capul, dar fericita ca s-a terminat totul...cu bine!!!
A fost asa frumos....totul a fost superb...nici nu stiu cu ce sa incep.
Poate cu ziua de joi, cu petrecerea burlacilor, care a sfarsit prin reunirea ambelor sexe si s-a terminat cu un hamburger si un biliard de unde am mai plecat cu greu....
agitatia de vineri, cand nu stiam incotro sa fugim si ce sa mai facem, la ora 20 eram la sala, aranjam numerele la mese, am avut si complicatii, mama si ceilalti aranjau scarile, noi pe la coafor pt. o proba... la ora 3 noaptea eu ma invarteam in pat ca nu puteam dormi- de emotii cred.
Sambata dim. la ora 7 xcand a sunat tel. am crezut ca mor...vroiam sa mai dorm, dar ma astepta la par. pFreza a iesit ok, am fugit la machiaj, de acolo iar la coafor la un retus, am agitat putin mireasa...Clau a fugit dupa flori...muzicantii au venit la mire si nasul nu ajungea de la florarie...nu erau cica gata.
Au venit la noi, am plecat la mireasa...m-a bufnit cand am vazut ce superba era, cand am vazut pe matusa si unchiul plangand, si m-a emotionat bunicul tare de tot...saracul, a rezistat cu eroism sa-si vada si a 2-a nepoata mireasa. cand l-am vazut ce emotionat era si cum plangea....un moment frumos a fost...si i-am multumit lui DD ca l-a tinut in viata pana acum.
am plecat la primarie...unde i-a cununat unchiul care e vice primar(ca si pe mine), de acolo la biserica, am facut ceva poze, pe urma slujba, iar poze...picioarele ne dureau de numa.....afara era o caldura ca in luna august. marco a fost un cuminte, chiar daca vroia sa fie pe langa noi, nu ne-a deranjat si s-a purtat impecabil. dupa biserica, l-a luat soacra si l-a plimbat in carucior pana a adormit. la restaurant a venit si el dupa 2 ore, unde a dansat non stop pana la ora 11 noaptea. Toata lumea s-a minunat de el ce frumos dansa si cat a rezistat.
Nu am putut dansa un blues cu Clau fara sa nu vina si el la noi in brate.
Fotografa mi-a fost colega, asa ca ne-a pozat si l-a pozat la greu pe marco.
In orice caz, am fost la inaltime cu totul. asta am auzit-o azi de la unchiul meu. Noi ne bucuram ca au avut o nunta frumoasa, ca am dansat non-stop, caci erau o groaza de prieteni si neamuri, ....nici nu stiu ce sa mai zic.
avem deja poze la greu de pe aparatele noastre si de pe cel al DJ-ului, dar cine stie cand am timp sa le pun.
Numai marti mergem in Timisoara, nu stiu daca il las pe Marco aici....Clau ar vrea...eu....ma mai gandesc.

Azi finuta de anul trecut a avut ziua de nastere si maine 1 an de la casnicie...i-am sunat in Spania...doamne cum a trecut timpul....nuntile nici nu se compara...asta a fost de 10 ori mai frumoasa. Poate si ca cunoasteam mi mult de jumate si ca eram intre noi...nu stiu...

si revin cu poze.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput