Cum scap si altfel de cuticule?

Cum scap si altfel de cuticule? | Autor: ipearina

Link direct la acest mesaj

Cum pot sa indepartez cuticulele de la unghii fara a folosi forfecuta? Ca m-am saturat! Si imi ia si ceva timp.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Eu cand am fost la un salon d-asta de fite mi-a dat tipa aia cu un gel parca de la Peggy Sage si mi-a topit, frate, cuticulele! Fara foarfece, sange, betishoare sau altceva. A dat cu ala, a masat unghia-cuticula si mi-a zis sa bag mana in apa. Si gata! Nu mai aveam cuticule. Numai ca dupa aceea mi s-a parut ca mi-au crescut mai repede decat de obicei. As vrea si eu sa stiu unde gasesc chestie din aia, ca mi-e o lene...si cu timpu'...ca toata lumea!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Eu folosesc mai multe geluri de cuticule. Imi fac singura manichiura. Vezi gelul de la Oriflame, de exemplu. Succes!

blonda rauuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeeam spune:

uite aici uleiul pentru cuticule de la paggy sage.este foarte bun.
http://www.envy.ro/frumusete/Ingrijirea-corpului/Ingrijirea-unghiilor/Ulei-pentru-cuticule-4836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Eu nu-mi mai tai cuticulele de 2 ani. Mi-a fost greu in prima luna ca erau albe si se vedeau ca naiba. Mi-am luat un scrub de cuticule de la OPI cu care ma dau o data pe saptamana si mai dau cu un ulei de cuticule atunci cand tre sa merg undeva si nu am manichiura proaspat facuta. S-au regenarat in astia doi ani foarte bine. Doar le imping dupa ce dau cu scrubul si gata. Nu-mi mai pun forfecuta in vecii-vecilor pe ele. Stateam cate o ora de doua ori pe saptamana sa le tai si tot aiurea aratau.

Mami de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Unde se gasesc produsele de la Peggy Sage ? Au vreun magazin in Bucuresti ?

Anca si Sasha

Nazdravani de Aug-Sept. 2003
"Iubiti-va parintii, caci viata fara ei este inspaimantatoare si absurda".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ida74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ipearina

Cum pot sa indepartez cuticulele de la unghii fara a folosi forfecuta? Ca m-am saturat! Si imi ia si ceva timp.


Incearca cu creionul p. cuicule de la Faberlic ( produsele se distribuie la fel ca cele de la Oriflame sau Avone).
E ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Sasha.p, exista in Bucuresti firma SonyaMod. Ei sunt cei care sunt unici importatori Peggy Sage in Romania. Adresa lor este: Str. Olari Nr.43 Sector 2 Bucuresti. Ca punct de reper, sunt la Foisorul de Foc, este o cladire de sticla pe partea stanga cum te uiti din intersectie spre foisor.
Acolo ei au un magazin, preturile sunt foarte ok, de acolo se aprovizioneaza saloanele, si vand si la bucata. Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Incerca ulei caldut de masline.
Eu nu mi le-am taiat niciodata si nu am absolut deloc cuticule. Am avut cateva "tentative" de cuticule dupa ce am nascut, presupun din cauza unor carente de vitamine dar mi-a trecut cu impachetari de ulei de masline si vit. E.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Buna Carrye,

Multumim pentru tips, dar poti sa ne spui si ce ar fi mai bun de utilizat sau in ce combinatie?

Ma refer la acel ului, trebuie folosit zilnic, de mai multe ori pe zi?

Si daca mai ai nevoie si de altceva, un scrub, crema, etc...



Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Cu multa placere! Ma bucur ca pot fi de folos.
Problema este ca am intrat la acest subiect pentru a ma informa la randul meu. Eu nu am avut nevoie de nimic pana in vara cand am mers la o desteapta de manichiurista si m-am trezit ca imi taie cuticulele desi ii spusesem ca eu nu le-am taiat niciodata, sa le impinga.
Acum sa vezi belea, ca nu mai scap de cuticule si sincer eu nu am timp sa merg la manichiura la nu stiu cate zile. De asta si m-am axat in ultima vreme pe chestii profesionale pe care sa le am acasa.
Deci, nu stiu sa iti raspund la intrebare. Dar, acolo, vanzatoarea este mai mult decat saritoare si chiar se pricepe. By the way, sa nu cumparati oja Peggy Sage, luati Opi, este mult mai buna. Daca nu stiti unde este Top Line (cei care vand produsele) va dau adresa.

Mergi la inceput