S-a terminat

S-a terminat | Autor: mumyca

Link direct la acest mesaj

Acum o saptamana am bagat divortul.
Prima infatisare este la inceputul lui septembrie.Eu si fetita mea ne-am mutat la parintii mei.
Vreau sa stiu cum ati reusit sa treceti peste aceasta etapa
M-ar ajuta mult citeva sfaturi .Inca caut de lucru si incerc sa gindesc pozitiv.Nu stiu cum voi reusi sa uit totul dar sper ca va fi cit mai repede

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Ocupa-ti timpul, fa-ti program cu fetita, iesiti in parc, la prietene, la inghetata, nu sta sa jelesti. Zilele vor trece mult mai repede avand programe pregatite !
Si sa ne scrii si noua ca sunteti tot mai bine !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am trimis 2 mesaje din greseala. Scuze!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Spune-mi cum ai procedat si ce sfaturi ai primit de la avocat.
Nu conteaza daca n-ai servici? sau casa?
Bine in cazul tau, stai la parinti, dar totusi nu poate fi luat in considerarea ca parasire de domiciliu?

Ai un avocat bun?


Intreb doar ca sa aflu si eu mai multe amanunte.

Bafta si nervi tari! Nu-ti va fi usr, dar macar stii ca nu mai stai agatata de-o situatie rea pentru tine.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Miria,depinde ce varsta are copilul.
Daca copilul este inca alaptat nu conteaza daca ai servici sau nu,sau daca stai cu chirie.
Daca este mai mare atunci cred ca conteaza serviciul .
Mai multe nici eu nu prea stiu.
Eu ,de exemplu,am fetita de 4 ani si acum vreau sa-mi fac un contract de munca ca,Consilier financiar.El nu are carte de munca
Problema este ca acum ar vrea si el un program cu fetita,asta de cind a vorbit cu masa.
Nu prea stiu cum sa procedez sa pot sa obtin un program doar in prezenta mea,ori la mine la domiciliu,ori citeva ore in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Destul de greu sa obtii asa program....
Am trecut prin asta, eu am avut sanse 0 sa obtin vizita in prezenta mea..sau asa putin. Si a fost oricum un calvar.Si inca vad ca nu s-a terminat!

Sorana 26+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui mumyca

Acum o saptamana am bagat divortul.
Prima infatisare este la inceputul lui septembrie.Eu si fetita mea ne-am mutat la parintii mei.
Vreau sa stiu cum ati reusit sa treceti peste aceasta etapa
M-ar ajuta mult citeva sfaturi .Inca caut de lucru si incerc sa gindesc pozitiv.Nu stiu cum voi reusi sa uit totul dar sper ca va fi cit mai repede



Am trecut greu... imi era frica sa nu-mi ia copiii. El a cerut program de vizita odata la 2 sapt, sambata si duminica. Copiii dorm acasa si in acest weekend. Eu imi planific tot felul de chestii pe care vreau sa le fac fara copii. O sa fie greu cu vizitele, dar te obisniesti. Gandeste-te ca o sa fii libera:)


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses1#" target="_blank">poze si mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Mumyca, am facut cam ce ti-a spus si mamagiuliei. Ma plimbam cat puteam de mult cu bebe, mergeam prin parc ore intregi, pana oboseam fizic... Ajungeam seara cat mai tarziu acasa, ca sa pic franta de oboseala si sa pot adormi... Incercam sa iau cu mine la plimbare si o prietena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larimica spune:

Iesi cat mai des din casa. si ia agenda de tel la mana. suna la toate prietenele, macar cu o vorba buna si tot te vor ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Concentreaza- te aspra a ceea ce ai de facut, fii optimista (pe cat poti), ocupati timpul si cu prietenele si cu copii, nu lasa pe nimeni deoparte), si incurajeaza- te singura. Tu esti cel mai bun sprijin al tau.
Iti urez sa- ti fie bine cat mai curand!!!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Va multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi.
Din fericire nu am nici o problema in a sta fara el.A fost cea mai buna decizie dupa 3 ani de zile de calvar linga el.Acum sunt foarte linistita linga fetita mea.
Marti am prima infatisare.Vreau sa ma lupt pentru fetita mea care,din pacate, si ea a avut de suferit linga el.Acum avem pretenti la copil pentru a-mi face mie rau dar nu am incredere sa-i las fetita nici macar 5 minute.Era violent fizic si psihic si fata de mine si fata de fetita.Ma ruga sa nu o las singura cu el ca nu are incredere in el si are doar 4 ani.La virsta ei sa spuna aceste cuvinte...
A refuzat si ancheta sociala si oricum am martori care au asistat la crizele lui si la faptul ca statea zi si noapte in fata calculatorului sa omoare pewrsonaje din calculator si ii mai arata si la fetita ,ba mai mult o punea sa joace si ea.
Dar ,cu ajutorul bunului Dumnezeu o s atrecem amindoua si peste aceasta incercare.

Mergi la inceput