Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alynutza

Eu sunt cam sucarita: de cand am fost in State mi s-a dat rau peste cap cm-ul, nu mai vine la timp, nu mai respecta nici o regula. Si luna trecuta mi-a venit mai tarziu decat ar fi trebuit, de numai bine l-am carabanit dupa mine in concediu. Si acuma trebuia sa vina si nu da nici un semn ca are de gand sa apara si deja ma streseaza ca in ritmul asta, o sa-l carabanesc dupa mine si-n Turcia . Ma bate tare gandul sa iau niste pilule doar o luna, cat sa fiu sigura ca nu-mi ratez si concediul din Turcia, dar zau daca stiu ce sa fac...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.



Aly si eu tot asa pateam in fiecare an si am luat pastile o data cu gandul ca il fentez si o sa am si eu un concediu linistit...concediu am avut nimic de zis, dar dupa aia am renuntat la pastile ca doar m-am vazut cu sacii in caruta si am dat-o in alta dereglare
asa ca eu de atunci am zis pas la pastile pt o luna...iar acum trebuie sa imi vina exact in 1 sept cand plecam...iti dai seama ce bine imi va fi pe avion cu dute-vino de la toaleta...da daca asta e norocul meu ce sa fac? asa e in fiecare an parca imi face in ciuda


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana super tare ca v-ati rezolvat sa puteti merge cu masinutza pana la Budapesta, numai sa aveti grija la intoarcere, ca daca nu va puteti odihni in avion o sa fie cam crunt drumul spre casa.
Cat despre masina, cu atat mai mult cu cat stati 7 zile la NY nu ai de ce sa te stresezi, in timpul asta sigur gasiti o masina si la un pret care sa va convina.
Cu pilulele nu stiu zau. Le-am lasat de anul trecut din octombrie parca si pana acum a fost chiar ok, n-am avut nici un fel de probleme de dereglari, numai e drept ca nu stiu cum ar reactiona organismul daca as lua doar o luna si gata. Pe de-o parte mi-e teama ca se da totul si mai rau peste cap, pe de alta sper ca poate asa isi revine totul la normal. Oricum, a fost super enervant anul asta, e prima data cand patesc chestia asta, ca no, inainte stiam exact ce si cum si programam concediul in cunostinta de cauza. Anul asta culmea, daca nu erau modificarile asta aiuristice, ar fi fost chiar ok.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi dau de baut pt. cei 2 ani de la


La pranz m-a invitat sotul la o , daca seara nu se poate.
Aseara imi arata 2 linkuri cu vacante de lux, cica, cand v-a creste mare acolo ma va duce...poate la aniversarea de 10 ani, cine stie? daca sunt cuminte pana atunci.....

Joi am intalnire cu directoarea de la gradi. Of...cine stie ce zice, dar eu m-am cam dezumflat, cand am aflat fara sa vreau ce salarii le da educatoarelor. Pai eu nu merg pe salariul ala. Cat mi-a zis ea ca le da....cred ca doar directoarele au, si cum dincolo a luat-o pe directoare pe fosta educ. a lui Marco...nici la postul asta nu mai pot spera. asa ca...sper sa zica ca nu mai are nevoie de mine, mi-e cam jena sa-i zic ca nu merg pe un salar asa mic. Sper sa-i fie ei jena sa-mi propuna un astfel de salariu...dar in ziua de azi...ma pot astepta la orice.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana cred ca, nu mai retin exact, asta ziceam prin primavara, dar nu era nimic sigur...
stai linistita ca nu te-ai dilit, doar ca atatea am zis si eu si le-am sucit, de nici eu nu mai stiu exact.
Si eu zic ca rezolvati cu masina in NY, mai ales ca stati o sapt.
Si, cu siguranta, la preturi mult mai bune decat ofereau romanii.
Unde lasati masina in Budapesta? ati gasit vreo parcare? sau la cineva? si pe noi ne interesa, dar nu am gasit decat varianta cu parcarea aeroportului si cred ca e scumpa. e bine de stiu in viitor....
Aly imi pare tare rau ca ti-e dereglat CM si ca te prinde tot in vacante. asa si eu, doar ca anul asta l-am cam fentat, adica nu s-a nimerit sa fiu la CM si sa fim plecati pe undeva.
Botic si sa revii mai fresh.

merg sa fac un chec, ca ii place mult piticului, sa adun si pe urma la pranz cu sotiorul.
o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa va dea DD multa sanatate si ani multi si fericiti impreuna!
Cine stie, poate o sa fie vacanta aia exotica mai repede decat te astepti .
Cat despre job, cine stie, tu du-te si vezi ce iti spune si nu vad de ce ti-ar fi tie jena sa-i spui daca ti se pare prea mic salariul. Daca ei nu-i e jena sa propuna un salariu de toata jena, de ce sa-ti fie tie.
Zilele astea trebuie sa recunosc ca si eu am cam avut nostalgii de pe vremea cand lucram in invatamant. Ma gandeam cat timp liber aveam la dispozitie...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi Aly, sa dea DD sa avem toate miresicile ani multi si fericiti alaturi de jumatatile noastre.
Cam ai dreptate...nu trebuie sa-mi fie rusine sa refuz, daca imi va propune un salariu cum au fetele de la marco de la gradi.
si mie imi e dor de vremurile alea, doar ca si aici daca voi merge voi lucra 8 ore, nu ca la stat.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Stiu, Gio tocmai de aia am zis sa nu-ti fie rusine sa refuzi daca tu consideri suma prea mica. Tocmai pentru ca nu sunt conditiile de la stat, cand lucrezi 4-5 ore.
Desi adevarul e ca la lucrul cu copiii, 4-5 ore alea inseamna cat 10 ore la birou si nici astia de la particular n-ar trebui sa puna o invatatoare/educatoare sa lucreze 8 ore. Dar no, ce-i normal la angajatorii astia, parca toti sunt cu mentalitate de stapan de sclavi.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ne-am intors de la restaurant, am luat copil de la gradi si am revenit in rutina zilnica.

Aly pai nu lucrezi 8 ore cu copiii, asta din ce mi-a explicat ea, data trecuta.
Primirea copiilor o face educatoarea, pe urma ii preia ingrijitoarea, ii pune la olite, etc. Educ. face activitatile cu ei dupa care iar sunt cu ingrijitoarea. La pranz ajuta si educatoarea- daca e cazul, pe urma vine somnul. Iar pauza, ca mai lasi ingrijitoarea, mai sta educatoarea...dar tot nu e ca la stat unde ai 35 copii pe cap si ingrijitoare cand si cand. aici sunt 10 copii si ingrijitoarea e in permanenta la dispozitia copiilor si a educatoarei. Usor nu e, caci te obosesti psihic, dar daca ar fi bine platit, ai face un compromis....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

pai de asta stam asa linistiti ca avem timp sa cautam o saptamana

Gio noi o sa lasam masina la nasii unor prieteni care au o casa in apropiere de Budapesta...trebuie sa fac rost de 1 litru de palinca buna sa le duc ...si ceva cioco pentru copii
In aeroport pt 21 de zile ma costa undeva in jur la 85 euro...nu mi s-a parut foarte mult dar m-a deranjat faptul ca ei nu raspund pentru absolut nimic...practic o lasi pe banii tai si pe raspunderea ta

Aly, mi-ati facut o pofta de praji cu discutiile voastre

Ralu ce mai faci? nu ne mai povestesti nimic?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

cred ca trebuie sa merg la somn...am uitat cel mai important lucru
Gio La Multi Ani!!!....multi ani fericiti impreuna si tot ce va doriti sa se implineasca!
...sa ramaneti aceeasi familie frumoasa pe are o stiu eu
...cu o mica schimbare + nr.2



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput