Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, se pare ca la mine, chestia cu dusmanii (ma rog, nu-s ei asa multi, dar nasol e ca sunt si ma scot din sarite cu cititul din umbra si barfitul total la intamplare si pe unde se nimereste!) e foarte valabila si pe zi ce trece ma conving tot mai mult de asta. Nici nu mai stiu cum sa reactionez si cum sa procedez. M-am saturat pana peste cap de cei care nu-si vad lungul nasului si se baga in borsul altora doar sa se afle in treaba.

Silvia, cand mergi la dr si la analize?

Noapte buna!

--------------------------------------------------------------------------------
Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

azi la 4 merg la consult gineco si eco...deabia astept. defapt deabia astept doar partea cu eco...maine va spun ce si cum.
azi iar imi e greata si nu pot sa mananc cu toate ca mi-e foame. se pare ca am parte de o zi buna una rea...

o zi minunata sa aveti!

silvi 7 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt moarta de somn, musafirii au plecat la 5 dim. si nu am mai dormit asa de bine dupa.
a fost fain sa mai stam la o poveste, depanat amintiri de pe vremea cand eram si noi in Itlaia...mumos(cum zice Marco).

Botic, cununam in 6 sept.am uitat sa-ti raspund ieri.
Of...barfa asta...si pe mine ma dispera vecinii din Alba, care sunt plini de invidie si atatea spun...vai de capul meu. si cand le aud de la bunica, care vezi doamne....o intereseaza ce zice gura lumii...mor!!! imi vine sa nu mai merg pe-acasa. incerc sa nu le mai pun la suflet, dar tot ma ating.
Silvia bafta la eco si consult. de abia astept sa ne scri maine ce ti-a zis dr.
Hai ca daca ajuta DD nu mai ai numai 7 sapt. de greata.

va si o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare gagici...
am doua vesti de la medic, una buna una rea

vestea buna e ca dr e foarte de treaba, mi-a placut si sigur mai merg la ea. pe fisa scrie asa: sarcina 7 saptamani, uter 6/5/6,7 cm, intrauterin, sac gestational unic, produs de conceptie unic, CRL 9,29 mm= 7 saptamani, activitate cardiaca embrionara prezenta, vezica ombilicala prezenta, aspect normal, zone anexe aspect normal ...
asadar e ok, in limite normale.
pana la urma am facut eco transvaginala si m-a programat la eco de 12 saptamani si intre timp secretie si citologie...
am vazut bb si un punct alb care pulsa care cica e inima...super

vestea rea e ca pe langa acest diagnostic mai e unu: col lezional, adica o rana pe col care nu arata bine si pentru care nu-mi poate da antibiotice inca...
acu 3 luni nu se vedea aceasta rana ...sper sa fie bine

gio, dana , hai ca voi ati trecut printr-o sarcina, e ok?



silvi 7 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia ce sa-ti zic...mi-ai bagat la termeni medicali aici de am innebunit citindu-i.daca sarcina e dezv. normal, inima ii bate, nu trebuie sa-ti faci probleme.
Rana? imi zicea o prietena care a avut rana dupa nasterea primului copil, ca a sfatuit-o dr. sa nu o cauterizeze, mai ales ca vroia bb2. a zis ca dupa ce naste bb2, face atunci toata treaba. caci daca o cauterizeaza, la nastere se face iar rana. acum nu stiu ce sa-ti zic...eu am avut rana dupa nastere si mi-a cauterizat-o. la fiecare consult e ok vindecata. nu stiu cum va fii daca mai vreau bb2, dar la asta ma voi gandi pe urma.
eu zic ca poti sa stai cu ea 9 luni, si o rezolvi pe urma. antibiotice nu e bine sa iei acum. de fapt niciun medicament, doar paracetamol simplu (sper ca am retinut bine) e voie, dar nu stiu daca in primul trimestru.

Noi suntem bine, de ieri am si eu conjuctivita. Clau a luat de la marco, eu de la Clau. asa ca acum marco trateaza adultii, si doamne ce-i mai place cand ne pune picaturi in ochi. parca se razbuna pe zilele in care l-am chinuit noi.
Maine la pranz plecam la Felix, ne intalnim cu socru, nevasta-sa, cumnata si nepoata.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

va , weekend placut sa aveti.
pe luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

gio, multumesc ptr sfaturi!
eu plec 3 saptamani in concediu si asa ca nu stiu cand ne mai auzim.

va pupicesc pe toate!

silvi 7 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

cred ca sunt singurica pe aici

Silvia, ma bucur ca ai venit cu vesti bune despre bebe. Referitor la problemuta ta, habar nu am. Chiar sunt in afara. Dar sper sa fie bine pt tine pana la urma.
Concediu placut si.... 3 saptamani, mai???????????????? Nici nu te mai recunoastem dupa ce lipsesti asa mult

Gio, distractie placuta si sa va treaca ochisorii mai repede.

Kitzy? Diana?

Oana, Krelia, Ancuta, Aly?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule pai n-o s-o mai recunoastem c-o sa ia proportii
Silvia sper ca nu te-ai suparat, concediu placut si sa te odihnesti!!!!!!!!!
Noi acuma am venit de afara ca s-a apucat de urlat pt simplul motiv ca s-a saturat de stat in carucior, asa ca am luat-o in brate si am venit acasa, no! Ca mi-a fost ciuda pe ea, doar n-o sa stau sa imping caruciorul c-o mana si in cealta mana s-o duc pe domnisoara.
Am inceput incet diversificarea, i-am dat piersica si de azi morcov pe care l-a suipat prima data da a doua lingurita tot a ajuns in stomac. Nu ma chinui foarte tare s-o indop cu sucuri, are vreme, dar vreau sa-i obisnuiesc stomacelul.
In rest noaptea se mai trezeste pe la 3-3.30, are si nopti in care doarme pana la 5, dar foarte rar, programul de masa i l-am facut la 4 ore ca a zis dr ca mananca prea des, la 3 ore si o sa trebuiasca s-o punem la dieta ca are 6.700 imbracata
De jucarii, nu pot sa ma laud, adica le prinde, le baga in gura, da cand vede ca nu le poate indesa cu totul, se enerveaza si incepe sa urle si musai sa-i iau jucaria din mana ca altfel cred ca praf ar face-o. Isi arata din ce in ce mai mult personalitatea, vai de noi cand a creste

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

...eu sunt to aici la birou printre hartii...in asteptarea concediului AMR 21 zile

Kreliuz cred ca e in concediu
Sivi concediu placut!
Gio hai povesteste-ne cum a fost la Felix?
Ralu pai ce faci cu vestea aia buna... ne ti asa in stand-by


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput