mahnire

mahnire | Autor: irinel2006

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Sunt un tatic de 1 an si 8 luni care nu doreste decat sa impartaseasca suferinta profunda atunci cand a fost anuntat ca viata lui a luat o noua cotitura.
Sunt casatorit de 3 ani si am fost instiintat de nasul de cununie (care este avocat)ca fina lu adica sotia mea vrea sa divorteze.Motivul?.Cred ca pueril.

Am fost inselet cu calculatorul.Ea este medic de familie cu o activitate coplesitoare ce imbraca forma ipocriziei ieftine a femeii coplecsate ca sotul nu apreciaza activitatea ei.

Ore intregi petrecute dactografiind mailuri si chaturi , lipsa atentiei fata de floarea existenta si mai presus de orice insinuarea nemotivata a faptului ca , aceasta carira de medic de provincie o solicita in defavoarea familiei.

Sunt atat de trist pentru banalitatile acestea incat acesta este motivul pentu care scriu.

Am facut o casa cu absolut tot ce ii trebuie , a fost un foc de paie ce a ars repede si care din cenusa lui s-a nascut dorinta de imbogatire rapida si acapararea copilului si a tot aferent.

Sunt un tata singur care are sufletul imprastiat in dorinta de viata si copil.
Il iubesc pana la durere , il venerez pana la absolut.

Am fost furat si mintit.

Sunt 2 lucruri meschine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Irinel, intamplator sau nu lucrez la un cabinet de med de familie si chiar este treaba multa (de-ti vine sa crezi sau nu! ). Si asta presupune muuuulte ore de butonat pe faimoasele "laptopuri" pentru situatii/rapoarte/liste etc. etc. catre Casa de Sanatate, catre Ministerul Sanatatii, catre Sanepid etc. etc. Sa mai spun??? Pe langa asta mai sunt pacientii (care uneori asteapta cu orele si nu s nt mereu cei mai rabdatori), copii de vaccinat, domiciliile, programul de evaluare a starii de sanatate, vreo 2-3 studii in curs (daca face si din astea), congrese/simpozioane saptamanale. Si asta nu este tot! Daca sotia ta face toate acestea si mai are timp si de chat, msn, mess cu altii pe net, pe langa o familie si un copil mic, cred ca este o super woman!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by blackgirl0
Daca sotia ta face toate acestea si mai are timp si de chat, msn, mess cu altii pe net, pe langa o familie si un copil mic, cred ca este o super woman!!!!!



Daaa...si la ce-i foloseste?
Cred ca unii oameni pur si simplu n-ar trebui sa se lege la cap cu o familie...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Rufus, mda, ea si alti medici de familie din Romania! Nu vezi ca-i cam trasa de par postarea? Adica cred ca sotia este super ocupata, dar faza ca si-ar petrece timpul pe chat (care timp??? ) in dauna familiei si a copilului, asta numai inteleg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by blackgirl0

Rufus, mda, ea si alti medici de familie din Romania! Nu vezi ca-i cam trasa de par postarea? Adica cred ca sotia este super ocupata, dar faza ca si-ar petrece timpul pe chat (care timp??? ) in dauna familiei si a copilului, asta numai inteleg!



Nu stiu daca-i trasa sau nu de par postarea; nu cred ca medicii (de familie sau nu) nu-si pot permite sa aiba timp de familie, de fapt nu cred ca exista meserii care te pun in imposibilitatea de a avea timp si pentru familie. Si daca chiar exista, ajungem de unde am plecat: de ce trebuie sa se lege la cap?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmirela35 spune:

Rufus,am iubit intotdeauna postarile tale,sper ca nu sunt off topic
Irinel,cred ca tu si sotia ta aveti nevoie de o discutie serioasa...,iar in cazul divortului...ceea ce nu iti doresc,e sa faci tam tam daca e sa pastrezi copilul...
Mama,sau tata,copiii au nevoie langa ei de cei ce le pot oferi atentia de care au nevoie...O casa in constructie,o meserie solicitanta,nu e un motiv sa iti neglijezi ingerasii...
Si daca mai e si adevarat ce spui...si eu stau la pc,dar nu in detrimentul lor,si nici nu vorbesc pe chaturi...
Poate faci cumva sa vada si altii ce face sotia si mamica...,cineva din familie..,sau poate pur si simplu "uiti" sa platesti internetul
Da-o incolo,avem o viata reala...,mai importanta decat internetul...Nu imi vine sa cred ca un om cu facultate neglijeaza familia pentru mess....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

quote:
Initial creeata de irinel2006

Buna ziua,

Sunt casatorit de 3 ani si am fost instiintat de nasul de cununie (care este avocat)ca fina lu adica sotia mea vrea sa divorteze.Motivul?.Cred ca pueril.

Am fost inselet cu calculatorul.Ea este medic de familie cu o activitate coplesitoare ce imbraca forma ipocriziei ieftine a femeii coplecsate ca sotul nu apreciaza activitatea ei.

Ore intregi petrecute dactografiind mailuri si chaturi , lipsa atentiei fata de floarea existenta si mai presus de orice insinuarea nemotivata a faptului ca , aceasta carira de medic de provincie o solicita in defavoarea familiei.

Am facut o casa cu absolut tot ce ii trebuie , a fost un foc de paie ce a ars repede si care din cenusa lui s-a nascut dorinta de imbogatire rapida si acapararea copilului si a tot aferent.

Sunt un tata singur care are sufletul imprastiat in dorinta de viata si copil.
Il iubesc pana la durere , il venerez pana la absolut.

Am fost furat si mintit.

Sunt 2 lucruri meschine.



1. urat din partea sotiei sa apeleze la nasul de cununie pt divort. sunt prieteni de familie, se presupune, niciodata nu aopelezi la ei in astfel de cazuri.

2. Sotia ta e clar fte ocupata.... sa deduc ca intre mail-uri si chat-uri si-a gasit pe altcineva, asta vrei sa insinuezi?

3. nu te simti cu absolut nimic vinovat pentru deteriorarea casniciei?

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinacoatu spune:

Irinel, si pana la urma ai reusit s-o imbogatesti? Ca zici ca ea asta a urmarit? Nu se ocupa de copil?
Daca e asa cum spui, fa bine si ai grija de banii tai, daca zici ca ea a urmarit sa se imbogateasca vezi sa iti protejezi banii tai, ca nu se stie ca pamantul! Pe urma...
Si cu copilul cum ramane? Ati discutat? Daca ai mai multi bani nu il iei tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataro spune:

Irinel, eu am un bebelus de 7 luni si jumatate, si trec cam prin aceeasi situatie. cu deosebirea ca partenerul meu nu mi-a fost aproape nici pe perioada sarcinii(la 3 luni si jumatate, desi initial a spus ca ca isi doreste un copil s-a razgadit), am purtat sarcina singura, am nascut singura, am avut probleme mari, era sa murim si eu si copilul, am stat doua saptamani la reanimare si apoi doua luni m-am chinuit zilnic cu operatia de la o complicatie cu stafilococ auriu) l-a vazut dupa 4 luni, la botez. dupa ce am nascut a sunat in fiecare zi, am crezut in interesul lui insa s-a dovedit ca singura lui preocupare era agatarea fetelor pe net, iar copilul era un fel de jucarie, sa il vada la 5 saptamani, iar in timpul asta el sa-si vada de viata lui. sunt cam incoerenta acum, dar poate revin cu intreaga poveste, oricum, experienta mea spune sa nu te increzi in NIMENI. nu merita. singurele fiinte pure pe pamant sunt copii, ingerasii nostri scumpi.
nu sunt un om in masura sa sdau sfaturi,insa ma gandesc ca sotia ta avea deja pe cineva, ori ceva nu era in regula in rel;atia voastra.

Mergi la inceput