Protectie solara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Spre Nivea FPS 30 ma-m orientat si eu, asta in cazul in care dr. nu ne recomanda altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

fata mea se irita de la soare, cred ca e alergica la fel ca mine asa ca o dau cu spf50 cred ca nivea, adica cel mai mare de l-am gasit

am dat un tub si la cresa caci ii scot in curte si ei aveau o crema cu un factor destul de mic. si le-am zis ca fara palarie pe cap nu are ce cauta afara.
belgienii cum vad soarele rar cand il vad incerca sa il fure pe tot. si vezi copiii destul de mici fara nimic pe cap in plin soare la pranz pe biciclete.

pe mine nu ma incanta prea tare chestia cu bronzatul caci mi se pare ca ma parlesc aiurea. de fapt am citit ca bronzul e o reactie de protectie a pielii pentru evitarea arsurii.

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iula78 spune:

eu am preferat klorane, FPS 50+, intrucat fi-miu e alb ca branza, mai putin mainile si fata care s-au bronzat inca din iarna-primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Am inteles ca cea mai buna alegere pentru piele ar fi Avene Pediatril si ca atare din asta am cumparat, numai ca spray, nu crema, factor 40. Pustoaica va avea 1 an cand plecam la mare.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Amethyst, crema Avene din farmacie ai luat-o asa-i?, Cat a costat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Nivea avem si noi FPS50 si e ok

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

La copii folosesc mustela - enfant cu SPF 50+. Eu imi dau chiar si bebelusul cu crema pe fata ,manute si picioruse de cate ori ies afara ziua.
Pentru mine - am Avene cu SPF 40.

De anul trecut de cand mi-am descoperit si operat o tumora ce se afla situata deasupra unui san am tot aflat ce nenorocire poate reprezenta soarele ...
De ar fi stiut si mama lucrul acesta cand eram copil si stateam cu orele pe plaja fara niciun fel de protectie...
Sau, chiar si eu sa fi fost desteapta sa ma informez mai demult...
In fine, eu nu ies niciodata din casa - nici eu si nici copii mei - fara sa ma dau inainte cu crema de protectie!

A, si vreu sa spun ca cu toata crema de protectie tot sunt bronzata pe mana stanga in special,pt. ca "ma prinde" soarele cand sofez...
Deci, te poti bronza si cu crema de protectie pe tine! Este un bronz sanatos.

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Eu am ales pentru pici crema de la Mustela pentru copii, cu SPF 50. Il dau chiar si cand ies pe afara cu el si e soare arzator. Daca ies mai pe seara asa....mai ratez protectia. Cand vom merge la mare aceeasi crema o voi folosi pentru el.
Nu mai stiu pe unde citisem ca pielea copiilor are "memorie", adica pe la maturitate vom vedea efectele pielii "arse" la varsta copilariei.


In alta ordine de idei, aici www.cosmeticsdatabase.com/splash.php?URI=%2Findex.php" target="_blank">aici gasiti o baza de date cu informatii despre diverse produse cosmetice. Sper sa va fie de folos in alegerea celei mai bune creme pentru piticuti.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Despre acest subiect se discuta aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99214

Inainte de a deschide topicuri noi va rog sa verificati daca ele nu se regasesc deja pe lista de la INDEX SUBIECTE

Mergi la inceput