Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
n-am dormit toata noaptea. Abia pe la 7.30 am adormit Sunt varza. Inca putin si o iau razna de tot. Plec la munca, sa vad ce mi se mai "ofera" pe ziua de azi.
La noi vine ploaia...
Sa aveti o zi buna!

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutare!!!
...numai chef de concediu nu am...tare trista si fara chef de viata sunt. Nu credeam sa ma marcheze asa, dar nu avem ce face,decat sa mergem inainte.

Aly pai si eu am avut concediu de studiu si lucram in invatamant. cretina aia mi-a zis ca nu se pune....acum eu ce sa cred?Numai sa-i aduc copie dupa cartea de munca....caci eram la studiu in Italia.
Hai fii tare, ca nu mai ai decat putin si revii acasa. cred ca ti-e greu...dar uite ca ai scapat numaidecat.
Botic imi pare rau de situatia naspa de la munca.
Vad ca mi-ai luat-o inainte cu bagajele...eu nici nu am scos valizele de sub pat. si mai am de spalat o masina de haine...de 20 min. am bagat una si am aflat ca e sarbatoare.
Macar de cumparaturi am scapat, au mai ramas ciresele pe maine si cam atat.
dana super faine pozele. am fost si noi la gradina aia Zoo, cand eram tineri si fara copil. Chiar ii ziceam lui Clau ca vreau sa mergem si cu marco, chiar si la Safari...doar ca mi-e frica sa nu zgarie vreun animal masina.
Kitzy ce seri romantice? poate daca o trimiti pe Diana la buncici. macar ai vostri sunt aproape...noi nu am mai petrecut o seara singurei in casa de nu stiu cand...si cand am fost doar noi 2, eu ma gandeam numai la pitic ...si uite asa....
Silvia ce frumossss. ma bucur pt. voi. Parca as simti si eu nevoia de o asemenea seara....

au anuntat ploi cu grindina si cod galben. e Innorat la noi, aseara aq plouat cand am ajuns in Tm.

revin mai tarziu...fug si eu la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Gio noi am scapat de zgaraieturi,nu s-au apropiat animalele de noi,le era cald saracele,cred.

Ralnied e asa de naspa cand e situatia stresanta la locul de munca!si eu am avut parte.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao.

Ralu eu nu ma pricep deloc la camere video, asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau. Sper sa faceti o alegere buna. Imi pare rau ca ai asa probleme la munca, poate reusesti si tu sa scapi de acolo si sa gasesti ceva mai bun. Oricum, bine ca pleci in concediu, sa lasi probleme in urma si sa te deconectezi.

Gio si tu pleci in concediu? Stiu ca mai este putin-putin, uite azi deja e joi, imediat e gata si saptamana asta, dar no, tot nu pot sa nu ma apuce dorul. Pe de alta parte, azi am iesit la masa cu niste colegi, intre care unul roman, plecat din '75 din Romanica, pe cand era micutz. Am povestiti o gramada si ne-am simtit tare bine si ne-au vandut o gramada de ponturi cu ce sa vizitam si s-au oferit sa ne serveasca drept ghizi, asa ca macar mergem cu cineva care stie locurile si e mai usor - din punctul asta de vedere imi pare rau ca nu i-am intalnit mai repede sa avem mai mult timp la dispozitie sa vedem ce e de vazut.

Ieri am fost la aeroport sa-mi recuperez banii pe valiza ce mi-au stricat-o la venire si ... m-am ales cu un cec, pe care mi-l vor trimite prin posta. Nu mai spun ce nervi mi-am facut ca m-a facut sefu-meu sa ma invart aiurea-n tramvai, ca mi-a desenat gresit harta.

Cam atat, azi incerc sa termin cu cumparatul cadourilor si ne pregatim pentru excursia din weekend.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

hai ca am mai bifat cateva chestii pe lista, dar tot mai am o groaza maine.
Am vorbit si cu sora-mea, cica ploua si la ei si numai de luni se incalzeste vremea. noi vroiam sa preofitam la maxim de weekend, cand erau si ei acasa...si uite.

Ralu eu am camera cu mini dv, adica caseta dintr-aia mica. eu vroiam cu CD, dar nu stiu cu ce l-au convins prietenii si vanzatorul pe Clau de a luat cu caseta. cica e mult mai buna, dar nu stiu sa-ti spun de ce.
Dana sa vedem daca ne riscam la un Safari cu masina. Cat a costat inchirierea barcii? e greu de manevrat? suna fain si tentant...acum sa vedem...
Aly plecam si noi maine seara pt. o sapt. in Italia. are Clau o intalnire de afaceri, a renuntat la avion in favoarea masinii si ne ia si pe noi. Macar drumul e decontat de firma, restul punem noi.
Ma bucur ca ati intalnit un roman acolo, si ma bucur ca mergeti cu el sa mai vizitati.
Naspa ca-ti dau aia CEC, pai ti-l schimba dupa vreo luna si ceva si-ti mai ia si mult comision. Era mai simplu sa-ti fi dat cash.

va . ne auzim pe maine, asa printre bagaje.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Gio,inchiriatul barcii,pe 4 ore a fost 100 euro plus benzina vreo 70 euro.De la 9 la 13 am luat noi,dupa-masa e mai scumpa putin,vreo 120 cred plus benzina.
Era barca cu 7 locuri,nu e greu de manevrat,am condus si eu o buna bucata de drum
In ce zona veniti in Italia?

Ralnied unde mergeti in concediu?scuze nu mai retin daca ai mai zis.Noi nu avem camera de filmat dar intentionam sa ne luam,ne sfatuiesc prietenii sa luam cu hard,acuma nu stiu.

Alynutza e bine ca poti si vizita pe acolo,o sa ai amintiri frumoase.Ce cadouri interesante ai cumparat?

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele!!!

hai poftiti la o !

mama mia numai de concedii vorbiti, cred ca vreti sa-mi faceti mie in ciuda
sper sa va distrati f frumos toate si a faceti multe poze sa ma bucur si eu de locurile prin care mergeti voi. si o sa va arat si eu poze cu apartamentul meu cand va fi gata

o zi minunata tuturor!!!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns acasica, acum nu stiu de ce sa ma mai apuc....
aseara am bagat o tura de haine la spalat, pe la ora 22 si am adormit ca secerata. Noroc cu Clau, ca le-a intins el, de ramaneau pana dimineata...nu stiu cum erau.

in rest tot pe fuga si iar fuga.

Dana mergem in Trento la sora-mea. Clau va pleca vreo 2 zile in Modena si in rest prin jur pe-acolo...Gardaland...Safari park de langa Affi...lago di Garda si mai vedem noi.
vremea sa ne permita....
Mersi de info cu inchiriatul barci. eu vreau sa ajung la Limone....iubesc orasul ala...dar vreau sa ajung pe apa, nu cu masina...doamne frumos e acolo.
Silvia lasa ca recuperati si voi cu concediul cand puteti. acum aveti alte prioritati.

fug la treaba, dar voi fi in jur.
o zi buna sa aveti.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Intr-o ora plecam si noi.
a dormit si Clau vreo 2 ore, l-am inchis cu cheia in camera, ca sa nu mearga marco la el.
Totul e gata, asa ca nu mai are rost sa stam.
va si ne auzim maine de la macaronari.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao fetelor.

Gio cred ca nu te-am mai apucat sa-ti urez drum bun si concediu placut, dar oricum ma gandesc la voi. Sa va distrati fain!
Cu cec-ul asta e, ce pot face, daca asta e procedura la ei. Si mie imi convenea sa-mi dea bani, iti dai seama. Oricum, tot e bine ca n-a comentat nimic la suma, ca valiza veche a costat doar vreo 30 si ceva de dolari acum 4 ani, asta pe care am luat-o acuma e de firma si a costat 85 la reducere (altfel era 160+taxe), asa ca, si cu comisioanele si tot ies super bine cu o valiza noua pe banii companiei aeriene .

Dana pai sa vedem. Pentru sotz am luat o gramada, de la haine, ochelari de inot (ca-i place), un aparat shmecher de barbierit si nu mai stiu cate altele. Pentru mama un parfum, pentru socrela un ceas, pentru socrelu o curea cu 2 fete si catarama reversibila, pentru cumnata-mea (sotzia fratelui meu) am luat ieri o bluzita, sper sa-i placa, la cumnata cealalta (sora sotzului) i-am luat un body splah si o lotiune de corp de la Bath&Body Works (firma mea favorita, sunt innebunita dupa produsele lor), la fel si pentru prietena mea, la cumnatu (viitorul sotz al cumnatei) o memorie USB, la frate-meu o sa merg azi sa-i iau o chestie de exersat musculatura degetelor (mi-a zis ca asta isi doreste) si la tata inca nu i-am luat nimic ca inca n-am insipiratie. Probabil un sos super picant specific zonei (el e cu picantul) si un tricouash ceva. Si... cam atat cred.

No, fug ca mai am inca treburi multe de rezolvat, plus de printat o harta pentru excursia de maine.
Va doresc weekend placut si ne auzim luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput