Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


nu am reusit sa intru din Alba, aseara ne-am intors. In dim. asta am aflat ca amurit nashul....asta dupa 2 sapt. de chinuri, de nemancat si nebaut nimic. am vrut sa-l vad, dar i-a interzis nasei sa mai lase pe cineva la el. Of doamne....sincer mi-e si groaza sa merg in Alba, cata jale va fii pe-acolo.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, condoleante, imi pare rau pentru pierderea suferita. DD sa-i dea putere nasei tale sa poata merge mai departe...

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio, condoleante....sa-i fie tarana usoara.
E tare greu sa vezi cum se duc cei la care tii, eu sunt alaturi de tine!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa-l odihneasca Dumnezeu! Stiu ca e greu sa pierzi pe cineva apropiat, dar in situatia lui, probabil e mai bine asa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, condoleante si Dumnezeu sa aiba grija de sufletul sau si sa-l odihneasca in pace! :(
E trist, ce sa zic... :(
Dar cumva, trebuie sa treceti peste aceasta incercare. Poate va ajuta daca va ganditi ca lui ii este poate mai bine acolo unde este acum, ca cel putin nu mai sufera si nu-l mai doare nimic.

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

offff ce lucruri triste citesc pe aici,imi pare tare rau.
Gio, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihnesca in pace,pe nasul tau.

Eu am intrat f entuziasmata, sa va spun ce zile nemaipomenite am petrecut alaturi de sot si fetita noastra dulce.
Dar m-am intristat ce am citit despre nasul tau,Gio.

Mai vin maine cu detalii.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Umblu de nebuna, acum am reusit sa ajung acasa si sa mananc un fursec...as vrea eu sa dau jos ceva...dar....
Am fost la casa de sanatate sa vad de cardul ala european. bine ca il elibereaza in 4-5 zile, deci nu mai ajungem, dar ce m-a uimit a fost ca ei verifica cotizatia din anul 2003-2008 si daca nu am lucrat o perioada, musai sa platim 250 lei. Clau e angajat din oct. 2004, eu din 2005. deci ar trebui sa dam 500 lei. Nu le este rusine.....cati bani ne trag din salarii si ce conditii au in spitale si ce doctorii...nesimtitiiiiii. si ce ma doare mai tare e ca suntem la mana lor.

Fetelor va multumesc si va . Maine dim. plec la alba, e nasol ca nu prea am la intoarcere tren, ajung pe la 11 noaptea in Tm.
Puteam sa-l iau pe pitic, statea cu soacra, cumnata, bunicii mei...dar la nervii si stresul pe care-l am, numai el lipsea... va fii super obositor, asa ca ...mai bine sta la gradi pana pe la ora 18 si pe urma il ia Clau, se descurca ei.

Dana hai povesteste cum ati petrecut. Macar mai uit si eu...
Kitzy am vazut pozele, frumoase ca de obicei. ce mutrite dulci face smecheria asta mica.
Silvia pe cine aveti sef? e ok?
Aly ce mai zici? cum ati petrecut in weekend? ai cumparat toate magazinele?
Botic cum stai cu pregatirile? eu sunt cam in plop, joi-vineri cred ca intru tare in priza. of...of....

M-au enervat astia de la pampers...dupa ce ca ma dispera reclama asta pe forum, mi-au trimis si mail ca au adaugat filmuletul pe care i l-au facut lui marco in Real. Cand ma uit, e alt pitic acolo, nu Marco al meu. sa-i ia naiba si pe astia.....zi de cacaco ce am avut si azi.

va si sper sa revin mai spre seara.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, agitatie mare la tine... ce sa-ti zic sper sa rezolvi toate si sa se linisteasc apele. cu astia de la casa de asigurari a avut probleme si colega mea cand a plecat in grecia ...mai bine iti faci o asigurare de sanatate la o firma privata.
cat despre sef...e victor tarhon PDL...sper sa fie bine ca de nu demisie scrie pe mine...azi sunt un pic mai linistita, m-am mai calmat dar ieri eram cu nervii la pamant

pupici fetele


silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao.

Azi sunt cam prinsa, dar am intrat sa va dau rapid de stire.

Silvi lasa ca poate va fi bine, nu-ti face griji pana nu-i cazul.

Gio nu te stresa ca asa-i la sanatate. Se specifica in contractul cadru ca trebuie sa ai ultimii 5 ani platiti, de aceea se ia din 2003. Inainte lua doar ultimii 3 ani. Stiu ca te-ai enervat, ca am trecut si eu prin asta acum catva timp, din fericire cand am vrut sa platesc si am mers sa-mi scoata desfasuratorul cu restante m-au gasit restanta pe cateva luni bune cand eu lucram bine-mersi in invatamant, si pentru reglementare a trebuit sa duc copie dupa cartea de munca. Partea buna a fost ca asa au descoperit ca in perioada cat am fost in State eram in concediu fara plata din invatamant si cica la bugetarii din invatamant merge plata la asigurari si cand esti in concediu fara plata, asa ca pana la urma din toata restanta a ramas o luna neplatita, am achitat-o si am terminat balciul. Dar altfel sunt niste nervi de nu se poate.
Weekendul clar a fost de shoppaiala intensa, as veni cu trailerul acasa daca as putea . Partea buna ca am rezolvat o parte din cadourile pentru familion.
Ai grija de tine prin Alba, incearca sa nu te consumi prea tare, asta e, asa e viata.

si ne mai auzim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Aproape de miezul noptii, am trecut si eu putin pe-aici sa vad ce faceti.
Vad ca sunteti cuminti.
Acum am deschis link-ul sa vad si pozele cu Diana.
Gio, stii cum e... cand vine o belea, pai vin mai multe dupa ea :( Cel putin la mine, tare se mai potriveste.

Eu... ce sa fac? Am inceput de duminica sa adun pentru bagaje, vineri vine fratele, sambata ne ducem dupa masinuta si duminica ne intoarcem - cred. Cu masina, evident.
Incep sa fiu zapacita de cap, nu stiu ce sa pun in bagaje, ce sa scot, da' asta nu-i o noutate la mine. Asa patesc de fiecare data. Mai am si de facut niste cumparaturi.
SI... vestea buna e ca am facut un sacrificiu si... desi ziceam ca inca nu e cazul, in week-end ne ducem sa ne luam si o camera video. Aveam eu un gand ascuns ca poate luam pana la finele anului, dar daca tot mergem in concediu acum, n-ar fi pacat sa amanam? Mai bine facem sacrificiu si luam de-acum. Sa nu ne mai ducem cu cerutul la altii.
De rezervare... ce sa zic? Voiam sa incep cu telefoane, da' pana la urma am renuntat si am zis ca oricum noi ne ducem de joi, deci e relativ ok, ca nebuneala e pe joi noaptea-vineri, cand vin, in special bucurestenii. Si cu masina, luam si noi tot litoralul la rand si pana la urma, cred ca e imposibil sa nu gasim loc.
Iar la munte... cam la fel, mai ales ca acolo vom ajunge, probabil, la inceput de saptamana, deci dupa ce pleaca lumea.
Cam astea sunt noutatile de la mine. La munca e mai rau ca la nebuni, da' zau ca nu ma mai intereseaza, deoarece azi am depus cererea de concediu si e aprobata. Deci mi-am luat de-o grija
Noapte buna!

Mergi la inceput