ODISEEA SLABITULUI (cap.2)

ODISEEA SLABITULUI (cap.2) | Autor: lilina

Link direct la acest mesaj

ODISEEA SLABITULUI - CAPITOLUL 2

Inceputurile noastre: cap.1

DIETE, RETETE, SFATURI, PARERI, OPINII, SUPORT, AJUTOR, le gasiti pe toate aici.

Tatiana83.......Bucuresti..24 ani...h=1,68...60kg...Target: 57kg pana la 7-8 iunie
nora2005........Buzau......42 ani...h=1,62...70kg...Target: 65kg pana la ?
bretonica.......Italia.......?ani...h=?.......?kg...Target: ?
Oana_G..........Galati.....32 ani...h=1,62...85kg...Target: 75kg
oanab125........Bacau......32 ani...h=1,7....63kg...Target: 61kg
ioana55.........Bucuresti..29 ani...h=1,63...61kg...Target: 55kg
mahu_elena......Botosani...?ani.....h=1,70...78kg...Target: 70kg pana la 1 iulie
MikyRia.........Timisoara...?ani....h=?......?kg....Target: ?
NanaMotoc.......Iceland.....?ani....h=?......?kg....Target: ?
olim............Spania.....30ani....h=1,67...85kg....Target: 75kg
Lilina..........Bucuresti..30 ani...h=1,71...64kg...Target: 58kg, pana la 1 iulie
Ele.............Brasov......?ani....h=?......?kg....Target: ?
1307irina.......Brasov.....23ani....h=1,65...?kg....Target: ?
adrianafedorca..Bucuresti...?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Super Lilina!..multumim pt listutza si pentru noul capitol!!!!

Eu sunt din Bucuresti :-))



Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
29.04............62,4 kg
06.05............60,6 kg
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
20.05............59,5 kg
27.05............59,3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

olim............Brasov......?ani....h=?......?kg....Target: ?nu ma muta la Brasov, nu ca nu miar palcea, dar is din Maramures, maritata in mUres, stam la Cluj, si acuma in Spania, asa ca numa la Brasov mi mai trebe o casa si
treci te rog Spania, am 30 de ani pe 17 iunie 1.67 inaltime si target 75 fde kile, si amu ce ii mai important kilele mele actuale is............85
va puppe toate si ne auzim saptaman viitoare, ca eu sambata pelc spre romania cu Alex si maine nu o sa am timp de net


Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Buna seara slabanoagelor . Noi, adica eu cu sotu ne destrabalam in varful patului cu inghetata pt ca am reusit sa scad sub 60. N-am mai avut timp sa intru pt ca ma lupt cu propria-mi persoana: tratamente corporale anticelulitice, masaj si munca. si spor la slabit in continuare fetelor! P.S.: sunt din Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Ioana...deci asa...inghetata in varful patului?sarbatoresti ca ai scazut sub 60?

Apropo, ce crema anticelulitica ti-ai achizitionat??

noapte buna!!

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
29.04............62,4 kg
06.05............60,6 kg
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
20.05............59,5 kg
27.05............59,3 kg

TARGET 57 kg!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza slabaturilor

olim, nu ma injura ca te-am mutat din Spania , gata, ti-am facut mutatia inapoi. probabil ca de foame am vazut eu ca esti din Brasov

daca aveti idei privind textul de prezentare a subiectului de pe prima pagina sau de design, nu ezitati sa le expuneti si cum am timp, fac modificarile


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

lilina stailinistita ca nu te-am injurat, doamne fereste, dar numai ca nu vreau sa ma mut

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

io am calcat ieri foarte stramb
pizza si inghetata
of si urmeaza 2 petreceri azi si maine :((((

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Astbjort spune:

Buna fetelor, si eu am mari probleme cu greutatea, am reusit sa strang 25de kg dupa 2 sarcini si nu stiu cum sa fac sa le dau jos, nu mananc nici eu paine si dulciuri, mananc fructe si legume multe, nu beu sucuri nici cu si nici fara acid, dar nici apa nu prea beau, beau foarte putin pe zi, nu am timp sa merg la sala dar am un minigym acasa,mai inping la carut pe afara vreo 2 ore pe zi, dar as vrea sa tin si o cura buna care sa ma ajute, am inceput sa dau putin jos mai mult in centimetri decat in kg.
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o dieta?? Please
Multumesc anticipat

Alina mami de doua printese

Ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Crema de masaj este "Crema Lipo-Reductoare cu alge si cafeina" si dupa masaj mai aplic o "Masca peliculabila corporala pentru slabit cu cafea" de la "bleu& marine BRETANIA". Efectul este vizibil dupa 2 sedinte dar nu in centimetri pt ca nu se poate asa rapid ci in aspect, zice sotu care poate o face ca sa ma simt eu mai bine cand vede cat ma chinui . Mai am doar sa-mi fac , un pic nasul, cateva kilograme si voi fi perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Ioana, e super ca se vad rezultatele...si la mine a fost la fel!
Primele 3-4 sedinte au avut impactul cel mai mare asupra pielii...si am scazut si in cm
Tot inainte....dar sa ti si regim.

Astbjort bine ai venit!!!...si eu eram ingrijorata ca am nunta anul acesta si 13-14 kg luate toata sarcina.Insa dupa nastere am ramas cu 7kg...si in cinci luni jumatate am scapat de ele
Vorbesc de mine ca despre o persoana care inainte nu a tinut regim mai deloc....si asta pt ca nu puteam.Eu nu mananc de foame..mai mult de pofta.Asa ca singura cura pe care pot sa o tin este sa pap cate putin din "toate".Si am avut o motivatie f puternica...mereu am crezut ca voi fi slaba la nunta, iar acum dk a aparut bebe inainte....sa nu mai pot visa la asta?nu am conceput...
Dar fara prajeli, fast food, suc, cafea...doar mai scap la dulciuri(preferatele mele).
In centrimetri am observat diferenta majora in urma sedintelor de masaj anticelulitic.M-am tinut de ele, 2-3 ori pe saptamana...iar ca suportabilitate vis-a-vis de durere....am lasat-o pe tipa sa ma faca tare...pt eficienta maxima.Mi-am zis ca dk am nascut eu natural...ce poate fi mai dureros

Asa ca te sfatuiesc sa iti iei un pachet, doua de masaj anticelulitic.In zilele in care nu ai sedinta....iti aplici tu dupa un dus cu gel exfoliant(gelurile cu granule, sau gel de dus normal cu tarate :-)) o crema anticelulitica/antivergeturi pt a mentine pielea in priza(asta dk ai mai mult de 5-10kg in plus!)

Ca dieta, poti alege una care sa ti se potriveasca din cele de aici de la femina:daneza, scarsdale, monti...
Pt ca la mine daca s-a obisnuit deja organismul cu o anume alimentatie/cura...nu mai scad in greutate...e ca si cand ar fi devenit un obicei, un mod al meu de viata.Ii poti oferi organismului diversificare...in privinta dietei...pt a pacali kg

Succes si sa ne auzim cu rezultate!!

Lili, nu iti dau bataitza pt ca si eu am nunta (iar) weekend-ul acesta...asa ca asteptam jumuleala din partea celorlalte fete

eu scad in continuare....ma bucur enorm...azi dimineata aveam 58,7 kg si mai am 2 sedinte de masaj saptamana viitoare :-)

pupici tuturor si spor la slabit!
we placut!


Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
29.04............62,4 kg
06.05............60,6 kg
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
20.05............59,5 kg
27.05............59,3 kg

TARGET 57 kg!!

Mergi la inceput