reteta cura de slabire!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Iris,
cum te-i impacat cu spirulina de la Medica?
Eu in urma cu 2 ani,am inceput sa iau si mi-a fost fff rau:vomitam de 3-4 ori pe zi,dureri de stomac,migrena,etc.
Atunci i le-am trimis mamei si ei i-a fost si mai rau.Doctora ei de familie zicea ca spirulina celor de la Medica continea ceva toxicsi ca au si ceva procese pe rol...

Eu nu am probleme cu kg in plus dar cred ca cea mai buna cura de slabire e tot infometarea,cel putin de la ora 18 doar o fructa si multe lichide.
Spor!
Va pup,

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Iris "suna" bine reteta ta (mai putin ca nu-mi plac pastele) dar n-am inteles: trebuie sa iau paralel cu asta si pastile pentru cura de slabit sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Ari, am si eu o intrebare, cum reusesti sa faci sport in fiecare zi cu un bb mic?? Ca la mine pana acuma nu a mers cu nica, stimularea adica... iar la sala nu am ajuns ...inca...
Iris, reteta ta suna tare bine dar am aceeasi intrebare: pastilele inainte, dupa sau in timpul curei?

tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

ma scuzati, cura mi-a slabit si aritmetica...sint 15 zile, iar pastilele alea de la medica le-am luat in fiecare zi, am inceput de fapt inainte de cura si am continuat inca ceva zile; n-am avut nici o problema de digestie, de la pastile sau de la orez....pastilele astea de la medica, sint auxiliare pt orice reteta de slabire, nu le-am luat impreuna decit intimplator, dar aceste pastile ajuta la slabire pt ca unele aduc minerale, altele sint energizante si alta diuretica, plus o lingurita de tarite, asta e buna pt tranzitul intestinal; prietenele mele care au tinut dieta povestita de mine nu au luat aceste pastile, una dintre ele mai minca ceva tarite, doua trei lingurite pe zi sa fie sigura ca nu se constipa dar nu a a vut probleme;
daca tot am deschis subiectul va mai povestesc unul pe care l-am tinut pe vremea cind aveam mai puitne kg de dat jos:
ora 8 ceai sau cafea fara zahar;
ora 10 un ou fiert
ora 12 un suc fara calorii, de rosii sau de grapefruit
ora 14 100 g brinza slaba
ora 16 100 g carne slaba
0ra 18 un mar
ora 20 un iaurt degresat

regimul de mai sus l-am tinut de mai multe ori in ultimii ani si dadeam jos cam 3-4 kg pe saptamina; dar tineam doar o saptamina; nu puneam repede la loc desi faceam excese, rusine!!! dar e mai nasol de tinut ca e mai putina mincare in stomac; mi-a placut pt ca stiam ce am de mincat, la ce ora si toate sint usor de pregatit/cumparat!
pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Ptr. slabit 2,5-3 kile in 3 zile...la mine a functionat.
Dimineata: ceai sau cafea (neindulcita sau cu indulcitori)
Prinz: o salata mare si un ou fiert tare
Seara: carne de pui slaba (piept) la gratar si o salata mare.
E cam dezechilibrata, dar 3 zile n-o fi foc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

quote:
Originally posted by Luizax

dana, aia sunase din israel (sau germania) sa povesteasca...... si zicea ca na facut delok sport sau altceva.

Luizax



Pai da, hai ca ma trezii shi io dupe doo saptamini
De ce nu ziseshi bre de lanceput ca femeia era din Israel??? Pai la cite bombe shi atentate st pe la aia, cred ca facea slalom pina la supermarket shi alerga numa in zigzag, normal ca a zlabit

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

tina, noroc ca sa reactualizat subiectul si am vazut intrebarea ta.
raspunsul este simplu, l-am batut pe sotul meu la cap anul trecut si am primit cadou de mos o bicicleta ergometica, asa ca lasam totul balta si in una din reprizele de somn ale celinei " zburdam" pe bicicleta, am inceput cu 5 km si am ajuns la 30km si chiar pot spune ca mancam destul de binisor.
ei uite ca acum am reusit sa pun inca 3 kg si nu am starea necesara sa ma urc de bicicleta, insa vine ea o zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Ari eu m-am ingrasat de la bicicleta daca poti sa crezi. Dupa ce faceam un traseu veneam acasa cu o foame de lup si mancam de rupeam .
Si culmea! Nu mi-am luat bicicleta pt cura de slabire (asta era vara trecuta cand aratam mai normal...) insa ma ingrasasem cu 3 kg si nu stiam de ce ....Pana am aflat "cauza".
Mi-am luat rolle apoi dar nu le-am folosit prea mult ca am ramas graviduta si mi-a fost frica..... De-acum la vara! Pana atunci abdominale cat cuprinde!

Adela&Julia

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

adela,
orice sport inseamna arderi calorice si implicit pofta de mancare, eu dupa ce terminam faceam dusuri alternative si mai uitam de foame, este bine sa astepti macar o ora dupa si sa fii activa, arderile continua.
mai recomand inotul( este mai complicat tinand cont de bebeii care nu or sa stea ei cumintei sa o admire pe mami in bazin), inlines skate de asemeni( excelente pt.abdomen, popo si picioare, atentie insa la popo, eu am patit-o acum doua veri rau de tot)si mersul rapid sustinut( mars), se poate chiar cu bebe in carut si faceti abstractie de cei care se vor uita lung si cu mila vazand o mamica cu bebe in carut marsaluind.
succes! chiar se poate face sport printre picaturi, important este sa ai puterea sa renunti la alte prioritati macar pt.o ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ari,ce patisi draga la popo? Apropos de fugit cu bebe,ma mir ca zici ca s-ar uita lumea cucis.. Aici e in mare voga joggingul cu bebe in carut,ba chiar au inceput s-apara modele din ce in ce mai multe de carucioare speciale pt.asa ceva.La voi nu-i la fel?...

Smile! It's free therapy...www.wtv-zone.com/PageBreak/MSNTV/flashbf.gif" border="0">
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput