Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

mamiCamelia gata,am rezolvat. Luca Matei cel dragalas este in listuta.

Editez ca sa spun ca sper ca nu s-au suparat fetele care de obicei faceau astfel de modificari, ca mi-am bagat nasul. Daca e vreo problema sa-mi spuneti si o sa stau cumintica.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

'mna seara!
iaca, mai ajung si eu p-aci, rupta de oboseala. nu, nu de la shmotru (felicitari mamicilor care le pot face pe toate ), ci de la plimbari de 5 ore prin parcuri (in lipsa de sotz, deh), de la nopti zbuciumate (again!) si zile cu somn din ce in ce mai putin, si evident o agitatie...pe care o pun tot pe seama dintilor (aia care nu-s), ca altfel nu-mi explic. simt ca ma lasa si puterile, si nervii, si oasele, si toate alea...e foarte greu cand barbatu e mai mult plecat, iar daca e la munci nu ajunge mai devreme de 8 seara.
Olga e din ce mai mamoasa si mai fitzoasa, parca suntem maimutza cu puiu atarnat de ea.
in rest, nimic nou sub soare de la noi.

ma tin de o sapt. sa invidiez parcul Elisei, asa cum invidiez toate mamicile care dispun de curte proprie.
daca pana acum eram in dilema, deja ma conving pe zi ce trece ca e cazul sa ne mutam si noi cat mai curand (estimasem 5-6 ani initial). am casa, am curte, aer curat si verdeata, la 100 km de bucuresti. ma-ntorc la matca, pt. ca nu se mai poate.

La Multi Ani celor cu nume de flori care se sarbatoresc maine!
si noapte buna!

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Am admirat strumfi si strumfite care mai de care mai frumosi: baietii lui Ghinetz, fetele de cafera, Tudor de Alinutzaa, Luca demamicamelia, Ilinca de Panda , Adela de Karligutza, Denisa de brazuca,Olga de Olguttza si normal am admirato pe Elisa-Printesa de Arad(si cadoul de la iepuras dar mai mult pe ea ca ni s-a facut dor de ea....si de mamica ei)

Si cred ca am mai vazut poze da am uitat

Am trecut si noi cu acorlul lui Sophie la papa zdrobit cu furculita. Saptamanaa trecuta se prefacea ca vomita cand ii dadeam bucatele de conopida, acum mananca batoane de morcov,telina, gulie fierte fara probleme.....probabil ca ar folosi tacticos cutitul si furculita numa sa-i dau sa pape ce-i place....
In rest isi continua stilul deosebit de mers de-a busilea, ne cearta daca nu-i convine ceva, se ridica in picioare in pat daca nu mai suntem in raza ei (desi am dat salteaua mai jos) si striga la noi s-o vedem, admiram si laudam. De cand a avut gastroenterita a inceput sa se trezeasca o data pe noapte si de o saptamana se trezeste de doua ori, cred ca vrea sa ma dreseze sa renunt la somn. LA trezitul asta noaptea a contribuit si faptul ca am dormit cu ea in camera in Ro, ea aici dormind singura. Asta iarna cand au fost ai mei 3 sapt la noi tot asa am patit cu ea dar dupa ce au plecat la cam 2 saptamani si-a revenit, acum vad ca nu

Luna ma roade curiozitatea tu ce hainute ii iei la Adelise, adica pt ce varsta ca la Sophie ii sunt mai degraba bune cele de 6 luni decat 6-9. Si Sophie nu mi se mare nici mica nici slaba, e chiar dolo si acum a facut si o burticaaaaaa hihihihihi ne tot amuzam ce s-a rotunjit.


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Multumesc mult alinutza. Mi-s tare mandra acum ca suntem si noi in rand cu lumea...buna.
Nu-i asa ca maine bebelusii nostri vor manca peste? Fara mutrete, fara refuzuri nepoliticoase, fara alergii, fara ...oscioare, binenteles. Vor manca tot si vor mai cere, nu-i asa?
Bobocului meu tare mult i-a mai placut in seara asta in cada cu mami.Acum doarme tun dupa 230g de laptic cu cereale. Seara mananca tare bine dar pranzul nu-i este deloc prieten. Poate nu-i place mancarea ma'sii. O sa-l duc la restaurant ca mananca bine doar in parc.

Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Alinutzaa nu se supara nimeni!
F.bine daca stii sa faci bine ceea ce faci!

Eu sunt racita! din neglijenta, nu virus! am dormit dezvelita, am stat desculta pe gresie, m-a tras si curentul cred, deci sunt COBZA!

Adeluta nu e racita! eu sper nici sa nu ia, ca nu e o raceala de dat, e o raceala doar pentru mine! imi curge nasul rauri rauri! uof! sper sa ma vindec repede ca ma enerveaza raceala asta!

pup!
pa! zzzzzzzzzzzzz

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Am intrat si eu sa ma laud ca fie-mea a mancat azi pentru prima data continutul unui borcan intreg pentru varsta de peste 7 luni (cele de la Hipp). Nu de alta dar ea manca precum porumbita doar jumate (chiar si sfert doar) si lua bine in greutate, insa azi in oras a mancat un borcan mare tot (si tot deschidea gura fratilor) un iaurtel Petit filou si a baut un sfert de canita de suc de porto. (amestecat cu apa).

Timi in fct de firma de unde le cumparam ea poarta inca de 3-6 luni insa majoritatea de 6-9 luni. Adica cele de la Next bluzitele i-ar mai fi venit insa sunt extrem de inguste la maneca. De la Pumpkin Patch (nu stiu daca aveti acolo) fac masuri 6-12 luni si ii sunt putin mari. Adica chair ieri i-am luat o bluza si o rochita 6-12 luni si la probat acasa erau largi. Si sunt superbe din acelea pe elastic cret la piept si le-am luat pt Franta (eu trag sperante sa fie cald rau , de rochite). Cele de la Gap chair am pantaloni de 6-12 luni si deja ii sunt mici. In general ii dau de 6-9 luni caci ii vin ok insa daca ii mai e ceva bun (am cateva bluzite de la Zara care inca sunt bune) de 3-6 luni i le dau.

Ah , plus rochitele sau bluzitele mai largute ii vin bine mult timp.

Fetelor am uitat sa va zic ca de 2 sapt trecem si noi prin atasament extrem adica numai la mine in brate, daca reusesc sa o pun jos si trec prin fata ei plange cu lacrimi de crocodil ca n-am luat-o in brate ce mai abia pot respira. Dar sincer imi si face placere ca stiu ca urmatorul pas e descoeprirea independentei cand nu va dori nici sa o tin de mana.

In plus de 2 nopti iar se foieste si se trezeste noaptea, eu sunt mai incapatanata insa al meu sot aseara atat a asteptat "hai sa o luam in pat ca e weekend oricum". Asa ca am luat-o si n-am dormit aproape deloc ca e calare pe mine sa nu cumva sa fug.

Cam atat despre noi ma duc sa vad ceva la tv.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna fetelor

bantui si eu pe aici ... am pus pe mailul comun doua carti cu retetele lui Jamie, poate va inspira
enjoy it

noapte buna
la multi ani celor care sarbatoresc de Florii ziua numelui



votati pentru noi www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> aici ("DavidsiMara") si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> aici ("labotez"). va rog nu confundati cu "labotez1"


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Luna noi cea mai mare problema o avem la pantaloni in talie, toti sunt largi.

Ma laud ca sta fiica-mea in carucior, normal pt ca i-am luat unul mai fain si sta mai bine in fund si poate urmari tot ce misca in jurul ei. Sunt curioasa cat tine minunea.

Aaaaaa, m-am intors sa zic ca eu iar m-am tuns si tot nu-mi place...e a 3-a oara anu' asta....



Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Timi, multumim pt vizionare. Felicitari pentru noul carut. Nu fii suparata cu tunsul...Ti-am mai zis eu ca subt frumoase romancele in Suedia si imi mentin parerea. Pupici!

Panda, pupam fetite frumoase, care cred ca o sa fie o incantare pt tati maine, de ziua lui. Felicitari din partea noastra.

Karli, sa pui mana sa te faci bine. Fii fata serioasa si termina cu lucrurile astea. Cat despre pupici....ii acceptam cand te faci bine.


Luna, printesei ii place patutul pt calatorii? Va rog sa faceti ceva cu galeria sa pot sa mai admir cateva poze cu copii frumosi. Alexia ii trimite pupici lui Cosmin.


Asaaaaaaaaaa.


Ziua florilor sa fie pentru voi prilej de bucucurie langa sarbatoritii vostrii. Iar pentru toate floricelele din strumfarie, multa, multa iubire, sanatate si fercite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata si un Starbucks la alegere pentru toata lumea. La multi ani tuturor celor care sarbatoresc astazi ziua numelui!

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput