Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Xerxe ti-am vazut pozicile si asta imi place tare mult, strumful e ca de pe revista

Andiculeeeee, Andutzyyyyyy, Ioanaaaaa pe unde sunteti?

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Liaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Am vazut filmuletul cu dodoleata Lorinuta. Ma declar satisfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:



nu ma mai scris de mult timp. mai ales ca acum este vanzoleala asta de Paste, curaternia, etc.va citesc insa.

am o intrebare la voi: unde mergeti la mare? ca eu caut un apartament pe litoral, in statiuni, la un pret acceptabil si nu prea sunt. toate sunt peste 250lei si nu lux si ceva mancare asigurata. vreu apartament cu 2 camere ca rares nu poate dormi cu noi in camera ca se trezeste. plus ca poate vreau sa stau la televizor pana mai tarziu.etc...ca sa nu zic mai multe si sa fiu

ma ajutati?

multumesc! pup toti strumfii si strumfitele ..si pe mamicile lor!


pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Daaaaaaaaa!
Uf, greu a mai fost sa ajung la voi! Calculatorul nostru a functionat in salturi in ultima vreme, iar cand a functionat l-a monopolizat D., care si-a adus de lucru si acasa. M-a capiat zilele astea - il lasam 10 minute cu Una, si la intoarcere el era cu ochii in monitor, vorbind cu spatele la copil de fiecare data cand o auzea gangurind. El ii tot dadea inainte cu "Bravo, fata tatii, sigur, fata tatii, ce cuminte-i fata tatii!", asta in timp ce fata tatii descoperise nu stiu ce priza si chiuia ca indienii de bucurie. Nu mai comentez ca-mi fac singura sange rau si nu sade frumos in preajma sarbatorilor.

La multi ani celor ce-si sarbatoresc azi numele! Daca-i aveti aproape, urati-le numai bine, sanatate si putere sa invinga mereu "balaurul" (ce balaur... fiecare cu al lui!)

Ma duc iute sa mananc ceva, ca tocmai a adormit Una, sa strang dezmatul pe care l-am creat amadoua de dimineata incoace, sa-i fac Unei legumele pentru pranz si dupa aceea ma intorc la calculator, ca nu-i D. acasa sa ma dea jos de pe scaun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna dimineata si de la noi.

Am admirat Alex de mamii dragalas tare cum merge el singurel in picioare, strumfuletul lui xerxe scump foc si nu in ultimul rand o Lorinuta frumoasaaaaa si dulceeeee

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza astazi onomastica

Copilul meu de vreo doua nopti nu se mai trezeste noaptea, doarme pana dimineata. [alacarerasuflausurat] In schimb ziua....e jale. Maraie si plangaceste toata ziua si ar sta numai la mine in brate. De mancat , manance destul de prost in comparatie cu ce era inainte de dintele asta care ne chinuie pe amandoi.

Fug ca s-a pus pe un urlaaaaaat

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Fetelot, am si eu o problema. Trebuie sa programez taiatul motului si nu mai stiu cand se organizeaza: inainte de un an sau dupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by cafera

Fetelot, am si eu o problema. Trebuie sa programez taiatul motului si nu mai stiu cand se organizeaza: inainte de un an sau dupa?

Mamica de printese



Tocmai am aflat ca evenimentul trebuie sa se organizeze la un an de la botez, si nu atunci cand implineste pruncul un an. Habar n-aveam...


Ce-mi vazura ochii?... Lorinutza la plimbare! In rochita si tot tacamul! Iar la cat de frumos paseste... no comment! Una face asa, vreo 2-3 pasi inghesuiti si imediat se tranteste cu fundul de pamant, s-o ia de-a busilea. Si in parc e destul de aiurea, ca-i plin de cioburi si mucuri de tigara. Unde gasesc cate un petec de iarba mai curatel are si ea liber la plimbare. Asa am cam ramas fara pantaloni ca lumea, ca pe toti i-a inverzit...

Si apoi Valen care vine in tara! Si voi care puneti iar de intalnire... Vrem si noi, dar tot ca Simo, ramanem cu virtualul... Sa faceti poze multe si pentru noi, babele curioase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Nu stiam de acest obicei. Voi cum o sa faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Cafera taiatul motului se intampla cu ocazia implinirii unui anisor. Dar ca ii tai motul inainte sau dupa ce strumfulita ta cea frumoasa si cocheta face un an...nu are nici o importanta, ca nu e musai sa se intample chiar de ziua ei.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput