Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Si la noi de la Klacid se oparise tare la fundulet, am mers cu ea la dr. si ne-a prescris Pimafucort si o mai ung si cu unguent cu clotrimazol.

Acum daca ii face intravenos, ii baga si Micomaxul in vena.

Sper sa-i iasa analizele bune, ca ducem si urina si sange si no.2 si exudate. Trebuie sa vedem care-i cauza, ca de la sfarsitul lui februarie nu o mai scoatem la capat.

Scumpik_lui, si sotul zicea sa asteptam sa iasa cartofii noi romanesti, mai ales cand sunt mici, cum ies ei prima oara, sunt foarte gustosi.

Mirabelac, a vazut dr. patutele lui David?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

quote:
Originally posted by beatrix

Gety, !
Bafta multa sa iasa ok analizele tale si ale Mariei!
Nu stiu ce i-au dat lui Darius ca sa-l potejeze pe langa antibiotic dar s epare ca nu si-a facut efectul! e posibil sa fi fost si prea multe antibitice in timp scurt ca a tot dat dintr-o infectie in alta! nu stiu ce sa zic! nu ma rog decat sa fie sanatos!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, ma bucur ca i-a placut noul patut Gargaritei. Acum ma uitam in catalog sa-mi dau seama cam care i l-ai luat. Acusi trebuie sa-i iau si eu altul Mariei, ca nu mai incape mult in el, dar imi trebuie un model anti-rostogolire jos din pat, ca-i "plimbareata" tare Maria mea.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by mephala30

va las, ma duc sa dau cu aspiratorul. Si-a gasit Teodor ocupatie: de juma de ceas decojeste cepele, va inchipuiti ce-i in casa, :)))
Mi le-a chelit pe toate.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,





*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

gata am recuperat din urma, deci:

Beatrix sunt superbe florile
Lili piticul meu tot nu papa singur, el ar vrea dar nu-l las ca stropeste tot, da pe jos si se face ca un purcel
lilina aseara si au am avut pb cu mess-ul, n-am putut intra nici in ruptul capului. am Vlad vorbaretul
Cristina deci Daria se lasa asteptata, nu gruma, oricum sper sa fie marti ziua ce mare
Mirabela, Adriana si Monique super fazele, m-au lasat cu gura cascata
Sandra cum e patutul? nu cade Gargarita din el? poate pui niste poze.
Gety sper sa iasa bine analizele, tinem pumnii

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

Cristina, totusi se vede luminitza de la capatul tunelului, ca sa ma exprim asa :). Mie uneori mi-e cam ciuda pe mine ca n-am asteptat pan-ar fi dat sorocul, la sf. celei de-a 38-a saptamani nici gand n-aveam sa nasc, dar mi i-au scos totusi afara...

Mira, interesanta faza cu Tzoalele de firma. Hai s-o facem tema zilei, pro si contra cu motivatziile de rigoare.

Itzy, tot imi propun sa-ti scriu ca ma distreaza enorm mesajele tale, mai ales cele despre poznele papusicii tale...la mai multe!

microbu, merci ca te-ai interesat de-o intalneala cu noi, din pacate vezi ca n-a fost sa fie nici macar cu fetele din apropiere.

Gety, si eu i-am dat lui Fabi Klacid, mie mi se pare ca de-atunci are albeatza pe limba, dr a zis sa mai asteptam sa vedem daca se "bucatzeste". Voi v-ati intampinat cu asa ceva? Mentzionez ca Alex ii fura uneori paharul sau linguritza, dar la el n-am remarcat inca nimic.

ai mei au inceput de cateva lunitze cu tentativa de a manca singuri, iar acum isi inchid efectiv gura daca nu le dau farfuria si linguritza proprie. Merge si pe laturi, dar nu-i bai. Eu stiu ca trebuie sa le dai voie, daca sunt pregatitzi pt pasul asta, altfel risti sa-i hranesti si la 5 ani si sa nu mai aiba interesul in a deveni independentzi - ca doar oricum vine de-a gata!

lexi, sa stapanitzi sanatosi masina

Va pup si ne mai auzim!


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Beatrix, multumim mult pentru oferta, probabil ca vom abuza de bunatatea voastra. Oricum o sa te sun maine daca e sa venim. Ti-am raspuns la pm inainte citesc ce ai scris tu pe forum. De gasit va gasim noi, ca am achizitionat si un TomTom (daca tot e sa fie bal, pai bal sa fie)! Sa-ti mai spun ca de cand l-a vaztut Cristi pe sotul tau cu Tomtom m-a innebunit ca Tomtom e cel mai tare, cel mai grozav, cel mai cel? Pana si Maria stie sa zica "Totom". Cat despre vant ma asteptam sa fie asa, am vazut ca nu e prea departe de Marea Nordului, deci...
Cristina, se pare ca Dariuta ta tine mortis sa fie tauras!
MamiLili, am vrut sa te rog de ieri dar am uitat: nu am gasit pozele cu Mathias "delfinas" vreau si eu sa le vad, te rog! Eventual trimite-mi un PM cu linkul. Saru-mana!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Salutare.
Si eu putin nu de alta da ma uita lumea :).
Itzy,Sandra va asteptam cu drag la Iasi.
Sanatate tuturor bucuriilor bolnavioare!
Beatrix m-ai omorat :)) ma plang o saptamana la al meu sotz ca nu vad nici anul asta Keukenhof-ul.
Cris,ce crezi ca bebitza ta nu stie unde-i mai bine?in burtica la mami!
Alexutza felicitari pt sarcina!
Ioana sper sa se rezolve toate problemele!
Vai Andra sa ne fie rusine ca stam in acelasi oras si nu ne vedem,aflu despre voi de la plimbareata plimbaretelor,ca vad ca tu esti scumpa la vorba :))da da chiar asa da cu dependenta de ym ce-ai avut???.....cum bine zice cealalta plimbareata...
Sandra vreau si eu la IKEA...adica vreau sa se faca la Iasi ca pana la Buc e cale lunga.
Floricel(sper ca nu gresesc)ai gasit sejur undeva?ma intereseaza si pe mine acum in primavara:Grecia,Creta sau Turcia..dar as vrea pareri de la cineva care a fost cu copilul...asa review-uri pe tripadvisor e greu...mai ales ca strainii au alte pretentii decat noi.
Ramo cred ca tu m-ai srigat asa ca raspund :prezent!
Sa raspund si eu la o tema a saptamanii ca la celelalte am luat 4 ca nu mi-am facut lucrarea:eu sincer cu toata dezaprobarea celor care apreciaza brandul si firma nu am nici cea mai mica atractie pt "firma".ma refer aici si la hainele pt adulti,apreciez calitatea si designeul indiferent ce nume e pe eticheta...si mi se pare exagerat pretul...poate daca as avea suficienti de multi bani as lua,dar nu excesiv.... una doua hainute...
Mi-am adus aminte de cealalta tema:as dona sange,dar nu o pot face ca-s anemica.Pt mine chiar e un subiect recent pt ca tata chiar a avut nevoie de donatori acum o luna si peste 3 saptamani are nevoie din nou de sange:s-au gasit pana la urma oameni cu suflet mare care au donat pt el.Sa vedem de data asta.Si mi-as dona toate organele,daca eu nu mai sunt cu ce ma mai ajuta?
Sa va zic 2 vorbe despre Stefan:e un copil tare agitat,nu are stare ,nu are frica aproape de nimic,sta si noapte singur pe intuneric,ii e frica doar de zgomote puternice-daca ma supar pe el bag aspiratorul in priza si pentru jumate de ora am cel mai cuminte copil,cred ca scapam de suzeta intr-o sapt doua,nu vorbeste nimic inteligibil,olita e o reduta necucerita,desi nu stau cu el acasa de la 5 luni e foarte atasat de mine plange cand plec la servici,acasa numai dupa fundul meu sta.Apropos de tampoane Stefan ia folie de la tampoane zilnice si si-o pune si el intre picioruse cum a vazut la mine...
Mephala sper sa castigati,e superba Fotografia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Roxana(Lullabay), multumim frumos, .

i-am povestit lui Iustin ca duminica aceasta crestinii ortodocsi sarbatoresc Floriile, in amintirea Domnului Iisus Hristos, care-a intrat triumfator in Ierusalim. Poporul l-a intampinat cu urale: "Osana, Fiul lui David!"....la care Iustin ma intrerupe si intreaba: " de care sana, mama?"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

De cand v-am scris ultima data nu am mai citit, sper sa reusesc in weekend.

Vroiam doar sa va zic ca noi ne-am pricopsit cu varicela. Momentan nu a facut febra deloc, doar ca, daca dimineata avea doar cateva bubite, acum e plin de ele, din cap pana la putulica. Nu vad sa se scarpine, a venit nepoata-mea la noi (ca de la ea a luat) ca sa se joace impreuna ca altfel eram deja cu nervii la paman, avand in vedere ca nu e voie sa iesim si el e fan mare al iesitului afara.

Mergi la inceput