Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Cecilico, ai mare dreptate ca depinde de la copil, la copil... Luy imi spunea ca ea nici nu si-a dat seama cand i-au aparut dintii Mariei, "s-a trezit cu ei" pur si simplu.
Eeee, ce as vrea si eu sa fie asa... Acum asta este, o sa treaca si perioada asta. Pana se insoara o sa uite cate a patimit... Sper sa se descurce onorabil si sa fie barbat pana la capat, sa infrunte cu multa indarjire durerile astea de gingiute... Manca-le-ar mama de stirbe, ca tare drag mai imi e cu gurita lui fara dinti!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Cecilico, ai mare dreptate ca depinde de la copil, la copil... Luy imi spunea ca ea nici nu si-a dat seama cand i-au aparut dintii Mariei, "s-a trezit cu ei" pur si simplu.
Eeee, ce as vrea si eu sa fie asa... Acum asta este, o sa treaca si perioada asta. Pana se insoara o sa uite cate a patimit... Sper sa se descurce onorabil si sa fie barbat pana la capat, sa infrunte cu multa indarjire durerile astea de gingiute... Manca-le-ar mama de stirbe, ca tare drag mai imi e cu gurita lui fara dinti!!!!


Micul Yannis creste mare





si lui tudor i-au iesit dintisorii, adica se vede cam un mm-2 iesit. Daca s-a spart gingia, mai plange de acum? ca pana acum nu a zis nici pas.

i-am facut la pranz cartofi la cuptor si i-am impartit in 3 boluri: unul amestecat cu supa blenduita, altul amestecat cu iaurt si altul cu putin unt. Nu s-a omorat dupa nici unul si se tot ineca. Am fost dezamagita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hai sa mai scriu si eu 2 randuri despre noi.
Tocmai ce de 2 zile fluturasul meu scump si drag nu mai vrea legume la pranz, ca ajunsese sa pape 1 borcanel din formula magica. Cum am adaugat dovlecel s-a rupt vraja. Ieri a papat vreo 40-50gr iar azi cateva lingurite insa azi dupa, a papat laptic, in snsul ca a ras singurel 1 biberonel, asa de 135ml, singurel, adica nu la lingurita. Banditul, simte cand o supara pe mami si ca sa compenseze intr-un fel, ma mai amageste si trage singur cu tetina..
Asta e. Mergem inainte si mai incercam si maine. Fructe el nu vrea, asa ca nici nu mai insist. Vreo saptamana i-am tot oferit la masa de la 10, cate o lingurita, dar nu vrea si pace. O sa fac pauza o saptamana si o sa incerc iar. Macar s apape legume ca eu sunt mai multumita de legume.
Cam atat despre noi.
In rest, pupici -rasilor, bebicilor care nu mai sunt bolnaviori si mamicilor rabdatoare cu ei.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Bravo Nana pentru ca esti atat de rabdatoare cu Andrei.Te felicit si te admir.Am vazut si ce frumos ii vorbesti :)
Eu dupa o zi de munca...uneori imi perd rabdarea...nu nu o pot alinta pe Erikuta.
Nu va ganditi ca ii vorbesc urat sau io stiu ce

Pana acum eu nu am vb de diversificare.Pentru ca nu am avut motive.Erika mananca bine,orice ii dau...mananca mult,cred eu.Insa nu se ingrasa...dau vina pe faptul ca se misca foarte mult.
Sunt zile cand mananca decat cateva lingurite...o las in pace,ca a doua zi sa manance foarte mult.
La o masa mananca in jur de-un castron de bb plin si ar mai cere.
Doarme putin,in cate doua reprize a cate o ora...apoi e treaza si cere atentie.
Nu-i dau nici un fel de vitamine.In Japonia NU se prescriu vitamine din burta bebeilor...se prefera calea naturala...numai in cazul de anemie i se prescrie ceva.
Adiacum mi-am amintit,ma intrebai ce a avut Erika.Se pare ca a fost roseola...la antibiotice am renuntat din ziua 2 chiar daca cei din jur m-au batut la cap,inclusiv sotul,eu am hotarat sa nu i le mai dau.Si iata ca s-a facut bine si fara ele.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Happy birthday to you,
Happy birthday to you,
Happy birthday, afibebe,
Happy birthday to youuuuuuuuuuu

Toate visele sa ti se implineasca ! Sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi !
Primeste si din partea noastra un mic www.flickr.com/photos/septoct2007/2421233186/" target="_blank">dar

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

LA MULTI ANI! - AFIBEBE



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:


Tuturor bebeilor si mamicilor de bebei ce si-au serbat zilele de nastere zilele acestea!!!

Afibebe!




Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am venit si noi putin mai devreme de afara, sper sa termine astia odata cu parcarea asta de langa blocul meu ca o iau razna. Azi am iesit mai tarziu afara pt ca am pus sa fac o ciorbita din gaina de tara (de la soacra mea) si am fiert de la 12 la 16 la ea.
Azi am facut-o iar lata, de data asta si al meu era acasa, fata iar a cazut din pat, tot pe burtica, de parca nu ma invatasem minte, se pare ca-i place pe jos. M-am speriat groaznic si am jurat ca nu o mai scap din ochi, intr-o frantura de secunda din mijlocul patului era jos.
Am tot urmarit-o si este bine. Slava Domnului!
Cu mancarea este bine, azi chiar a papat tot piureul de legume, ii place mai mult simplu decat in combinatie cu carnita. Duminica cand am fost la ai mei a papat pulpa de pui la gratar, ia placut foarte mult, dar de....... unde sa facem gratar in fiecare zi.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Bravo Nana!!! Esti "barbata"!!! Un fluturasului tau scump. Eu intru rar deja pe aici, dar de fiecare data am aflat lucruri bune despre voi. Asta inseamna ca sunteti nu bine, ci foarte bine! Ce a fost e deja un vis urat din trecut.

Cat despre mancat al meu a fost asa toata saptamana trecuta. Si l-am lasat nu l-am stressat. Acum de doua zile si-a revenit si in sfarsit bea si al meu apa...au si bebeii ca si oamenii mari perioade. S-ar parea ca Andrei al tau e ca si Vlad al meu: prefera legumele...la fructe abia de l-am convis cu mar!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Anisia am admirat pe Yanisucu in leganus si premergator. sa le stapaneasca sanatos. Punem si noi poze, asteptam sa se descarce. Apropo eu stau in sectorul 4, ca veni vorba de reparatii, cred ca nu avem cum sa ne intalnim. Stiu ca ma intrebai tu si nu am apucat sa iti raspund.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput