Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Picio, daca nu se satura, nu e ok s aii dai baby rice cu laptic de la tine? Asta ca sa fii "acoperita" in caz de foame .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Crocodilul meu terorist a atzipit (pentru cate minute oare?)
Nu de alta dar vreau si eu sa spun ca Urmy: dintisorii-bucurie! Uff sigur am facut eu ceva sa merit 2 dintoshi terorishti. Si fii-mea a fost catastrofa. Sanatoshi sa fie, ca toate trec. Asta zic eu acum, viteaza fiind, dar mai devreme ma cam trecea bazaitul. De la 1-2 noaptea incepe circul general, pana pe la 7 cand se termina prin trezire totala. Nu sta la nimeni in brate decat la mine. LA barbat urla. Cand nu m vede maraie o vreme, apoi iara zbiara. Si tot asa. CAre aspirat zilnic? Care curatenie? A, da, curatenia de Pasti! O sa fie si asta candva. Poate la anul.
Am vazut si eu un iepurash mortal, Tudor de YAYa. Tare dragalash. SI ce bine sta el in fund. Al meu n-are nici un gand.
Piciuliko, lasa kilele ca am vazut eu poze si din sarcina! La inaltimea ta sunt bine distribuite. Michael e fericit numai cu lapte? Al meu e fericit cand suge, dar sa fie suptul inainte si dupa masa de altceva.
Parca nu mai sunt vesti de bebelusi bolnaviori, nu? Doamne ajuta!
Sabina, zi-mi si mie legat de diversificare. DIn ce ai vazut tu la Sofia si la Gheo, cum arata kk post papica solida? Ca al meu le cam scoate nemodificate. Chiar si marul il cam scoate tot mar. Nu mai zic ca le scoate repejor (papa marul la 11, 12 si la 17 e out). Morcoveii il constipau (logic), deranjau, am mai amanat procesul. Eu tot il retin de la papa, tot trag de timp, sa se mai maturizeze si sistemul lui digestiv. Si al meu ar manca si cu ochii. Nici cafea nu pot sa beau de el. E extraordinar de mancacios si flamand.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Piciuliko, sa ne luam de manuta:))
pai eu am patit acelasi lucru, ca aracuit baiatu. si peste o saptamana diareea.
Prcatic, el s-a diversificat abi a aproape de 7 luni
Baby rice ar trebuie sa fie intr-adevar perfect inofensiv....da mai stii? oooof. Eu cred ca ii va ajunge laptele, pt ca au fost prea putine zile de diversificare.
Nana, sa nu care cumva sa nu mai scrii!.
Daca Annisia se gandeste putin inainte de a scrie ceva cu potential jignitor, atunci nu se mai supara nimeni si e atmosfera f calma. Deci rezolvarea e extrem de simpla. ca nu s-a suparat nimeni din senin....
pupam fluturasul harnicut.
E ok doar cu fructute, are toata voata timp sa manance legume. Pana la inceputul secolului 20 stiati ca hraneau copiii doar cu lap[te pana la un an? si majoritatea geniilor pana atunci s-au nascut


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
pe unde arunc ochii numai baietei frumosi...toti unul si unul. imi cam "fug" ochii!
piciulika - m-am tot gandit de care catel albastru ziceai....si m-am prins(sa ma tin bine, sa nu cad!). ala nu e catel, e iepuras!hihihi.pupici ursuletului sa-i treaca repede eczema!
bee - pupam micul papacios.
pupam pe toata lumea.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La Sofia de multe ori era nemodificat. Dar la Gh e cum trebuie! mai ales ca noi am inceput diversificarea f tarziu practic, din cauza bolilor. (ma rog, boli f usoare, dar l-au tinut pe loc)
Sitesmul cu o lingurita prima zi, 2 lingurite etc etc e mana cereasca pt sistemul digestiv. doar asa pot digera bine.....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

am 2 poze de la concurs...
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/?action=view¤t=DSC_0128.jpg
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/?action=view¤t=DSC_0127.jpg

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Sabina, ce dulce era Sofia la 2 ani, mi-a placut tare mult poza in care e numai in pampersi si o bluzita. Seamana f. bine cu Gheo.

Devylla, superba poza ta din concursul de anul trecut. O mireasa gingasa!

Piciulika, sper sa ii treaca eczema cat mai repede lui Michael bear. Am vazut si pozele voatre cu morcovelul bio, tare haioase. Mi-a placut in mod special a 2a poza pentru pasaport, este nemaipomenita!

Maruntzika, tinem pumnii sa castige poza ta! Eu cred ca e cea mai frumoasa si ilustreaza asa de frumos dragostea dintre mama si copil.



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Gabitz, tare frumusel flacaul tau dansator!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Pinacolada, felicitari pentru primul dintisor!Poate ne mai vedem prin parc, caci vad ca e mai frumos afara.

L-am admirat si pe frumuselul Tudor de Yaia, care pare tare cumintel din poze.

Betty, ce mai face Mario?





Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Prisi, am vazut ca scriai de Mirunica, ca bea multa apa, si Antonia bea destul de multa apa, cum ma vede ca beau eu, vrea si ea.

Sabina, stiu ca e ok sa dai si legume congelate. Eu pana acum nu i-am dat Antoniei nimic congelat, dar am portionat si congelat pt ea un pui de tara ieri. Brocoli poaspat gasesti la Mega Image sau in piata.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput