Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Rox,don't worry! sa teaca supararea!Misiune indeplinita cu nea Costica!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sabinuleeeeee,ce scheletroana erai!Iar Gheo e leit Sofia.Doamne ce izbitoare e asemanarea!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cuscra draga,asa patanie cu covorasele....Dar macar le-ai mai gasit jos?Pact de oboseala ta!Eu nu ma agit de Pasti,o sa mergem la ai mei,casa oricum e curata,n-o sa dau in branci cu nimic!
Ma duc sa ma culc ca m-a luat o durere de cap....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Io mi-am propus sa va citesc din umbra o perioada, nu de alta dar parca nu se mai termina apele agitate, mereu se supara cineva din cauza altcuiva si tot asa. Parca nu se mai termina.
Noutati nu avem, decat ca a inceput fluturasul sa pape ceva mai bine, dintisori nu, asa ca, la noi rutina de zi cu zi.
Pupici dulci si somn usor!

P.S. Celia Merci mult, esti o draguta, dar deocamdata fluturasul nu vrea deloc fructe. SIgur o sa iau cand vin in tara. Oricum iti multumesc tare mult.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mai dar nu stie nimeni ce sa ma fac cu logatul asta ca eu sunt mai asa. as scrie la moderatori admin ceva acolo, o sa citesc si regulamentul poate fac ceva gresit si nu stiu daca nu mai pateste nimeni asa ceva.Teodora tati nu vrea s-a arate pe Elisuca dar in ultimul timp n-a mai protestat asa ca il tot aburesc ca n-o sa fie vazuta decat de mamici de papanasiSabina pai asa as vrea la munte cam o saptamana sa fie si 1 mai ca parca m-am saturat de petreceri la iarba verde cu bunicii.Sper sa ajunga si mesajul asta de data asta ca de nu , nu mai scriu nimic.Ah si ce credeti ca toate mamicile de 2 copii sunt asi eu asa nu-mi mai aduc aminte muuulte. Aia mare n-a mancat blenduit cand era bebe ca nu aveam asa ceva dar sa stiti ca recupereaza acum, vrea si ea mancare blenduita, zice ca e ffff buna mai ales ca nu mai simte carnea Of are mama doua mancacioaseVa zic si noapte buna ca iar se foieste micuta, deci nu e noaptea mea norocoasa.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Haidi bre Nanuta lasa statu' in umbra ca inca n-a venit vara si nu te bate soarele
Da sa-l tzuc pe bub si pe tine de nu te vezi.

Gacigi merci de complimente...acu' nush cat de vis am fost...ca n-am avut rochie "Princes" hihi...asa ca-n povesti

Saninutule aratai beton...i-a pune-ti ambitia la incercare...canalizeaza-ti nitel energia si pentru treaba asta...ca sigur poti sa slabesti macar cateva kg...nush cum arati in partea de jos...insa in pozele cu noua tunsoare aratai tare fain.
Rox ma alatur si eu sa tin pumnii.Lasa ca o sa fie bine.

Eu m-am trezit mai dereme ca de obicei si tot nu-mi ajunge timpul...Inseamna ca trebuie sa ma trezesc de pe la 5 dimineata/????


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ma taraiam pe la mijlocul cap trecut... si pun ceva asa, ca dupa alaptare, si dorm, ca si maine e o zi, nu?

Luy, esti o dulce. Da, frate-meu scoate dragalasenii de astea pentru Michael asa, spontan, jucandu-se cu el. Radem de ne prapaidim. De asta cu morcovii-n gradina mi-am adus eu aminte, cu neuronul meu post-partum. Oricum, tu esti detasat piua’ntaia la poezii dulci!
Bebeka, ce-ai facut, cum ai facut de ai ajuns la 66kg? La mine, ‚cotele apelor Dunarii’ stagneaza… „Buzias, mille centimetre“ Capatino, nu esti singura inervata de kile…!

Gabriela si Sara, bine ati revenit cu vesti bune! Nici Michael nu mai povesteste multe, gata cu "mama, baba, bla-bla, tüff"… O fi fost taciturn de dorul Sarei?!
Gabitz, multzumim! Nici noi nu zicem pas, de frica! ([incet, la ureche]: superba gaza ta, asa finutza si super-shic!! Si nu stiu cine e mai zambaretz: cainele albastru sau ea? )
Prisi, ce gospodina ai! Te diversifica ea pe tine!
Mad, eu nu ii dau pana la 12 luni lapte de vaca (orice produs, unt, iarut, branza de vaca etc.) tocmai pentru potentzialul mare alergen. Nu stiu insa daca IgE-urile spun ceva la varsta asa mica – sist imunitar neformat. Zic si eu… Dulce printzul de pe mazare! Si semana cu tine! Si ce „trei generatzii“ lungane!

Continuam maine.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Am uitat sa va spun: noi suntem dez-diversificatzi pentru urmatoarele 10 zile, pe motiv de eczema. Asteptam sa treaca si ne morcovim (dolvecim mai precis) iar.
Nu-i sigur ca-i de la morcov (poate e de la dintzi sau doar asa, de sensibil ce este Micul Printz) dar cert e ca luam o pauza. Asa a zis consiliera de mamici. Back to the basics: MILK!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

quote:
Originally posted by adimercedes

Maruntziko, multumim. Vazut poza voastra, tare faina. Dar de la botez cand vedem???





Multumim. Despre poza din concurs e vorba? Daca da mai asteptam voturi muuulte [ ne-au depasit si acum suntem doar pe locul 3 :(( ]!

Pozele de la botez le-am mai trimis pe mail-ul comun. Si ramonaiani si Piciulika vroiau sa le vada, deci pe mail sunt!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007




Maruntziko, am vazut si pozele de concurs. Cel mai mult mi-a placut "afectiune", e asa de tandra, transmite atatea emotii.

Succes.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Piciulika

Am uitat sa va spun: noi suntem dez-diversificatzi pentru urmatoarele 10 zile, pe motiv de eczema. Asteptam sa treaca si ne morcovim (dolvecim mai precis) iar.
Nu-i sigur ca-i de la morcov (poate e de la dintzi sau doar asa, de sensibil ce este Micul Printz) dar cert e ca luam o pauza. Asa a zis consiliera de mamici. Back to the basics: MILK!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate



Picio, nota 10 pt poeziile lui Alex - superba aia cu morcovii din gradina. Si apropos de morcovi, tare rau imi pare de eczema castorashului si sper sa nu fie de la papa, sa fie doar o coincidenta. Tin pumnii sa fiti ok doar pe laptic, caci, sincer, Lisa nu se mai satura doar cu lapte. S-a mai intamplat sa vreau sa sar peste o masa si ea a pleoscait pana a capatat-o si asta DUPA tzitzi. Dar poate pt ca voi nu ati inceput de f mult timp si nu papati inainte cantitate mare, o sa fie ok.

Tin pumnii .

P.S. Vazut poze de Michael cel morcovit, cum umbla el dupa lingurita sa si-o bage in guritza. Lingurita de papa e pt Lisa cea mai faina jucarie. Sta si o roade, si o plimba prin gura si o scatzaie pe toate partile pana se plictiseste. Dar asta doar in afara meselor. In timpul mesei vrea sa lucreze cu manutele la capacul de la un castronel de plastic, la un "place mat" de rafie etc.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput