Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

pinacolada felicitari pentru

Bikmaria si mie mi s-a intamplat sa imi zboare o pereche de blugi nou nouti in urma cu ceva timp. Oare te intrebi daca i-am mai gasit? Doar suntem in vestita Romanie

Sabina uau ce semanai cu Alina. Un moment aici am crezuit ca esti chiar ea. Iar Sofia era o superba in pozele alea.

Cecilia uff si voi va luptati cu noptiile nedormite



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Roxali, esti o dragutza. Multumesc!
Piciule, stiu, draga mea, nu era nevoie sa-mi scrii! Si desi e neplacuta faza cu iritatia, mai bucura-te un scurt timp de tandrete exclusiva, la san, cu ursuletul tau facut din lapte.
Betty, imi pare rau sa aud ca Mario a fost asa de bolnavior in ultimul timp. Sper ca aceasta conjunctivita sa fie ultima pt o lunga perioada de acum incolo. Imi amintesc ca si Tudor a facut o conjunctivita pe la 4 luni, culmea era fix in perioada asta a anului, numai ca el fiind nascut in ianuarie era mai mititel decat Mario. Imiamintesc fiindca s-a intamplat inainte de Botez si am rugat parintele de la Visarion sa faco derogare si sa-l bage pe el ultimnul in cazan, dupa fetite, ca sa nu ia si alt copil de la el conjunctivita. I-a trecut cu Nettacin in vreo 3 zile parca, iar de atunci nu s-a mai intamplat niciodata.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nici Andrei nu bea apa pana acum o luna, acum o adora, e asa fericit cand primeste apa. Dar numai cu lingurita.

Eu nici nu imi pot imagina cum e la voi cele cu bebelusi mergareti sau ridicatori. La noi asa taras grapis, ca de-a busilea nu e inca (de fapt alterneaza pasi cu sarituri de broasca si tarat), Andrei colinda tot livingul. Iar acum 10 min, nu eram atenta, si s-a tarat pana la rafutirile cu jucarii ale Alexandrei pe care le-a imprastiat fericit pe jos. Ce ma asteaptaaaaaa....

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ca sa nu mai spun ca a vrut sa se ridice pe scoica sau nu stiu exact ce si a rasturnat-o peste el.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna seara,

Am aparut si noi la raport....hihi

Betty si cristi a facut de 2 ori conjunctivita, ultima data pe la 4 luni si a trecut tot cu Nettacin, imi zicea Gina Palicari ca este cel mai bun si omoara microbul.Sanatate multa lui Mario. Aaaaaaaaa daca mergi pe nettacin sa-i dai cel putin de 4 ori pe zi si min 5 zile,mie asa mi-a zis dr de la Budimex, chiar de 5 ori/zi si nu mai apare, acum nu stiu cat de sigur este, cert este ca de la 4 luni nu a mai aparut....eu i-am dat de 4 ori/zi timp de 7 zile, nu-l trezeam noaptea sa-i pun picaturi.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Nana, felicitari fluturasului, ma bucur ca este bine....ce sa recuperati??????? eu cred ca este un copil super ok, Cristi nu face rostogoliri decat din gresala ......


Rodica, super treaba cu locul din bucatarie......din cauza asta iti ies bine ''toturile''
Sa sti ca si eu aveam o pasiune pt facut prajituri.......cand am intrat la facultate si am venit la Buc. mama se plangea ca ea nu mai stie sa faca prajituri, numai eu prestam prajituri de la 14-15 ani.....si mancare imi place sa fac, nu sunt experta ca Sim, dar ma descurc cu papa traditionala, daca am reteta.....o modific dupa gustul si placerea mea....hihi, la mine totul se face ochiometric, vorba finei se vede ca-s ing.

Legat de baut apa, Cristi bea cu mare placere de cand am inceput diversificarea, cand nu papa suficient ii mai dau o gurita de apa si apoi mai papam putin....pacalim baiatul...el bea din canuta cioc de la Avent cu mare placere, dar numai apa....lapte nu vrea neam.....tot tatzi....

Noi am dus-o pe buni la metrou(era o nebunie in oras azi) si am mai stat 10 min afara( nu l-am scos azi) si a adormit la mine in brate...acum doarme imbracat in dormitor/.....astept sa se trezeasca .

Am reusit sa fac si eu 80% din curatenie....restul cand o fiiiiiii vreme buna si tati acasa......asta asa sa ma laud.






Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

BETTY sa-ti traiasca voinicelul LA MULTI ANI MARIO oauu are deja 8 luni !!!!!!!!!
LA MULTI ANI ! tuturor sarbatoritilor de astazi .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

CECILIA o mamica gospodina si pe bb CRISTI cel somnoros .
Am reusit si eu sa adorm micuta terorista ,sigur ii mai apar vreun dintisor de este asa de agitata ,ufff .
DUAMNA C nu a trecut azi pe la noi?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

fetelor urgent ce ati simtit in momentul inceperii travaliului e nasa mea la mine si tb sa nasca de o sapt si o doARe burta. HELP

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

fetelor urgent ce ati simtit in momentul inceperii travaliului e nasa mea la mine si tb sa nasca de o sapt si o doARe burta. HELP

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


ANDREEA este liniste pe aici ,eu zic sa mearga la spital sa o vada un medic

Mergi la inceput