Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Voiam sa mai scriu de la serviciu dar nu am mai apucat ca ma grabeam. Intr-adevar ar trebui sa fie mai intense momentele cu copiii asa cum zice Erina, insa in fapt sunt mai obosita si mai putin disponibila.

Piciulika, . Legat de atopica, tiu ca voi aveati alt tip de iritatie, nu cred sa fie aceeasi cauza (oricum la noi aparuse mult inainte sa pape orice altceva diversificat si chiar pe nan ha). Sigur ca nu poti reduce de tot baia. Am enumerat si eu tot ce ar fi putut ajuta la disparitia eczemelor, ca stiintific nu parea sa fie nimic.

Nana, felicitari pentru voinicul Andrei, progresul este exceptional si multumim ca ai impartasit filmuletul cu noi sa ne bucuram impreuna.

Papanash, supararile mele sunt mai complexe decat crezi, dar nu le exprim pe principiul ca poate dispar de la sine. Nici gand de candid camera, azi nici nu am sunat deloc pana am ajuns acasa. Alex nu a avut plangeri ieri asa ca probabil e ok. Andrei pare sa se bucure cand o vede.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Bikmaria, Prisi si Papnasch-multumim, mumtumim,suntem barbatei de...!!!1
sunt terminata, au venit 2 sa faca curatenie trimise de soacra, au facut de nu au mai putut.....ori ca faceam singura, ori ca au venit ele tot aia!!!!!
sunt varza!
B ikmaria- nu ti-ai recuperat covorul????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

http://www.intercer.net/article.php?id=758



Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - eu am alt motto, orice sut in fund e un pas inainte!
asa ca....fetelor...bagati!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Annisia eu am stelutze fosforescente...dar de plastic...nu de hartie(abtibild) ...si arata f fain adica se vad bine in intuneric. Pe Robert nu il intereseaza inca...cand o sa fie mai mare cred. Oricum le aveam dinainte pe perete...imi placea tare mult ideea asta...nu le'am cumparat pt Robert(copil ce sunt)
Voiam sa te intreb...la testoase la cat timp schimbi apa sa nu miroase?

Crishtina & Robert
09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna
hop si eu de la munci ,am citit tot din urma ,sa fiu la zi ,iar acum intru la programul artistic ,cina ,baita si papica la o micuta tare maraita ,cred ca mai iese vreun dintisor ca este tare suparata micuta mea .O sa mai intru la schimbul 3 .
NANA felicitari voinicelului tau ,ce dragalas este ,inca putin si va sta si in fundulet ,am auzit pe filmulet si glasurile voastre si mi-am dat seama cat de bucurosi si emotionati sunteti de orice progres pe care il face fluturasul vostru .Va doresc tot binele din lume si sa aveti numai bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by Pinacolada

Bikmaria, Prisi si Papnasch-multumim, mumtumim,suntem barbatei de...!!!1
sunt terminata, au venit 2 sa faca curatenie trimise de soacra, au facut de nu au mai putut.....ori ca faceam singura, ori ca au venit ele tot aia!!!!!
sunt varza!
B ikmaria- nu ti-ai recuperat covorul????

Pinacolada
mama de Luca 18.10.2005 si Rares 06.09.2007
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002



nu am mai recuperat nici un covoras ,nu imi pare rau decat ca m-am chinuit de l-am spalat ,macar daca l-a gasit cineva care sa-i foloseasca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Si ca sa vedeti ca fluturashul mamei drag e pe drumul cel bun, ia priviti aici


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!


ce scumpe fluturasul tau nana si ce tare as vrea sa fiu si eu cul el acolo sa ne jucam impreuna si sa il tzuc tot tot pana nu mai pot



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

mai fetelor am si eu o intrebare -Teodora mea nu prea bea apa ,ea papa doua mese de lapte dimineata papa 270 ml lapte ,la 11 papa fructe ,la 15 legume facute piure +carnita ,sau +branzica ,iar la 20 papa 270 ml lapte ,apa bea doar dupa masa de legume ,dar ff putina ,oare trebui sa-mi fac griji???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

mai fetelor am si eu o intrebare -Teodora mea nu prea bea apa ,ea papa doua mese de lapte dimineata papa 270 ml lapte ,la 11 papa fructe ,la 15 legume facute piure +carnita ,sau +branzica ,iar la 20 papa 270 ml lapte ,apa bea doar dupa masa de legume ,dar ff putina ,oare trebui sa-mi fac griji???????

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi


maria,nici Ebonee nu bea apa,chiar deloc,parca i as da fiere asa se instramba de la ea,dar o "inghesui" cu suc de mere,pere,cirese etc
in schimb bea cate 3-4 mese de lapte pe zi a cate 160-180 sau chiar 210-240 ml.depinde cum are chef,ii dau si eu ziua legume cu,carne piure,fructe,fulgi de orez sau cereale,plus dimineata ii mai pisesz cate o banana cateodata,
eu zic ca isi potoleste setea mai mult cu lapte ca de era insetata cred ca bea si apa??


_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput