distrofie de la lapte de mama

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No acu ca ai insirat analizele vad ca erau in crestere... Chiar nu pricep de ce a facut punctia...
Intr-adevar se cere o a doua parere!

Si subscriu la ce a aspus Shean, din pacate in cazul asta medicii probabil nu au o explicatie clara pentru ce se intampla si atunci e usor sa arunci in seama alaptatului absolut corect!!! tot ce nu se poate explica la o prima vedere. Cat de curand alaptatul va fi vinovat si pentru efectul de sera, incalzirea globala, sfarsitul lumii in anul 2012 si altele.


S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

anemia si carenta de calciu - dr. pe care -am consultat mi-au spus ca nu se datoreaza racelililor, ci ca racelile frecvente se datoreaza carentelor respective...
De aceea, fara a renunta la alaptat, poate ca v-ar ajuta clarificarea si tratamentul acestor carente.
Va pupam si...sa cresteti mari!

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii"
(A. Saint-Exupery, "Micul print")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Sunt deacord cu celelalte pareri!SCHIMBA PEDIATRUL,asta in primul rand.Cel mai maire cadou pe care il poti face unui bebe este sa-l alaptezi si asta cat mai mult.io am hotarat sa aleaga el cand nu mai vrea sa suga.Peste tot se recomanda alaptarea pana la 6 luni cand se incepe deiversificarea.
Nu ne-ai zis din ce oras esti insa presupun ca pediatra este din pestera deundeva caci altfel ar fi auzit si ea ce se discuta de atata timp,cat de bebefic este laptele matern.Offf si cati or mai fi ca ea

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput