Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Gatta imi pare ff rau de micuta ta....si Sara mea face nazuri la masa si i cant si o legan si pana la urma gata papica dar greu ,dureaza o ora jum,cu somnul ziua nu mai vb
Oita fi binevenita dar scrie repede cele 10 mes ca sa nu mai fi moderata si sa apara imediat
despre mine....aseara am lesinat....sunt extrem de obosita si cred ca si calciul imi face iara probleme.....greu mi-am revenit si ma bucur ca nu eram numai eu cu Sara acasa ...eram cu mama si cu sotul ,de cateva zile simt o moleseala in tot corpul si ameteli dar de lesinat asta chiar nu am crezut ca o sa mi se intample,azi e mama la mine pana maine dim la 8,ce bine ca ma luat frica

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

AM O RUGAMINTE la mamiciile care le dau bebeilor formula....imi spune-ti va rog cu ce apa le face-ti lapticul?fiarta si racita de la robinet dar la noi a intervenit o problema si vine fff murdara cu particule de nisip in ea si noi in casa bem apa plata Borsec dar are concentratia prea mare de saruri ,face pelicula dupa ce este fiarta si se depune pe sticle si nu i face bine lui Sara ,organismul ei nu tolereaza inca sarurile, deci as vrea o alta apa plata, dar nu stiu de care sa incerc ...voi cu ce preparati lapticul....

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Stoisor,
nu cred ca te pot ajuta prea mult. Aici noi cumparam o apa speciala pt pregatitul hranei bebelusilor si copiilor mici. E gata fiarta si ambalata aseptic, fara saruri etc. Dar poate ne spun zuzele cum fac ele, m-ar ajuta sa stiu si eu ce apa sa cumpar la vara cand venim acasa, in RO.

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Se mai spune ca aici in Germania calitatea apei de la robinet e f buna! Microbiologic e ok. Se spune: pt ca toti cumpara apa plata, minerala sau sucuri de la Getränkemarkt (en gros de bauturi). Eu am incercat sa fac totul f clasic, sa fierb biberoanele in apa de la robinet, intr-o oala numai pt asa ceva folosita. Dar: apa e f calcaroasa, lasa o pelicula alba pe tetine si sticle. De asta am cumparat un sterilizator si chiar pt acesta pun o masuta din apa cu care prepar si formula. Tot va trebui sa "decalcifiez" sterilizatorul la fel de des ca masina de cafea sau fierbatorul de apa. UF!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

stoisor, eu l-am mai incercat pe matei cu un bibe de milumil dar el stie bine ce vrea ,tzitzi de la mami , deci urla numai cand il vede.
am folosit apa plata dorna fiarta si racita si laptele ramanea lapte si dupa cateva ore. am citit apoi ce spuneau fetele ca apa plata microbiologic pura, asa scrie si pe dorna , nu se firbe decat se incalzeste. eh, am incercat si asa si laptele pana dimineata s-a branzit, s-a ales apa jos .sincer, orice fel de apa as folosi , am sa o fieb , nu vad ce rau as putea face ,dar doar incalzita nu o mao folosesc niciodata

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE
INTALNIRE ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Imi pare rau ca ai lesinat. Mai baga niste vitamine, ceva, un Elevit. Si ai grija la ce mananci, eventual fa o cura de vitamina D + calciu si magneziu. Eu stiu bine cum sunt crizele astea. Nu am lesinat, dar... oricum e naspa.

Despre laptic: de la primul biberon eu fac asa - apa plata Izvorul Alb Dorna (microbiologic pura), incalzita la microunde acum pt 15 secunde, ca e cantitate mai mare si aia e.

Apa asta are avizul a nu-stiu-cate ministere, comisii si comitete si, din cate stiu eu, e cam singura de pe piata care nu necesita fierbere pentru bebelusi. Intr-adevar, Borsec are o concentratie mare de saruri si nu e indicata. Mai poti incerca Cumpana, daca ai sau vrei sa-ti cumperi aparat din ala cu bidoane de apa. Eu acum ma interesez cam cat ar costa sa mi le aduca acasa, ca noi am lua cam 8 bidoane pe luna, impreuna cu ai mei. Si e destul de avantajos sa mi le aduca cineva la poarta.

Daca va intereseaza, fetelor, va pot da amanunte, dupa ce aflu si eu mai multe.

quote:
Originally posted by stoisor

AM O RUGAMINTE la mamiciile care le dau bebeilor formula....imi spune-ti va rog cu ce apa le face-ti lapticul?fiarta si racita de la robinet dar la noi a intervenit o problema si vine fff murdara cu particule de nisip in ea si noi in casa bem apa plata Borsec dar are concentratia prea mare de saruri ,face pelicula dupa ce este fiarta si se depune pe sticle si nu i face bine lui Sara ,organismul ei nu tolereaza inca sarurile, deci as vrea o alta apa plata, dar nu stiu de care sa incerc ...voi cu ce preparati lapticul....

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by CameliaH

Nour ce ma bucur ca ai scris! Chiar m-am gandit la tine, ca nici pe mess nu te-am mai vazut. Pup Lulua frumoasa si pe mamica ei!

Am si eu o intrebare, mamicilor care ati nascut in februrie, ati primit alocatia? Io tot astept sa intre in cont dar vad ca degeaba. Unde ar trebui sa sun sa aflu ce s-a intamplat?

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana (01.02.2002)
Matei (04.02.2008)
Toate bune!





nici vorba de alocatie sau ceva ....cred ca mai avem de asteptat

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Stoisor merci de raspuns.
Oita bine ai venit. Trebuie sa scrii 10 mesaje ca esti moderata si apar mai tarziu, de aia nu iti raspunde nimeni.
Sa dai datele ca sa te treaca fetele in lista.

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana (01.02.2002)
Matei (04.02.2008)
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pai nu prea ai voie sa il pastrezi mai mult de 2 ore. Iar daca e cald afara, maxim jumatate de ora. Nici bagat la frigider. Laptele praf se foloseste, se pastreaza maxim 2 ore in casa si cam 1 ora afara (cand e mai racoare, cum e acum) si apoi se arunca. Chestia aia termoizolanta cu scartaitoare e mai mult pentru ceai, mai la vara...

Evident, better safe than sorry. Daca ai timp sa fierbi apa, sa o racesti, sa o pastrezi in recipiente sterile, e super treaba. Vad ca Mariuca a tolerat foarte bine modul meu de pana acum, dar fiecare copil e unic.

quote:
Originally posted by Ereena

stoisor, eu l-am mai incercat pe matei cu un bibe de milumil dar el stie bine ce vrea ,tzitzi de la mami , deci urla numai cand il vede.
am folosit apa plata dorna fiarta si racita si laptele ramanea lapte si dupa cateva ore. am citit apoi ce spuneau fetele ca apa plata microbiologic pura, asa scrie si pe dorna , nu se firbe decat se incalzeste. eh, am incercat si asa si laptele pana dimineata s-a branzit, s-a ales apa jos .sincer, orice fel de apa as folosi , am sa o fieb , nu vad ce rau as putea face ,dar doar incalzita nu o mao folosesc niciodata

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE
INTALNIRE ZUZE








Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by gabrittza

Monica (doc) nu am disparut.sunt aici zi de zi si citesc tot.nu am scapat nimic,nici poze nici filmulete.le-am vazut pe toate si concluzia mea este ca avem cei mai frumosi si perfecti copii din lume.
noi nu ne laudam cu nimic nou.maine facem vaccinul de 2 luni,avem 9 saptamani si cred ca trecem printr-un prag de crestere.papam intr-una,putin si des si nu prea mai dormim ziua.in schimb noaptea deja dormim cate 8 ore.dar nu avem un program fix.
eu sunt cam stresata cu pregatirea nuntii si botezului care vor fi amandoua pe 31 mai.voi fi o mireasa grasa dar asta e.cui nu ii place sa nu se uite la mine.
una peste alta am un copil cumnitel,sper ca a luat bine in greutate.eu nu o cantaresc decat atunci cand ma duc la cabinet la dr pentru ca nu am cantar.
si cam atat...
aaaa am facut si eu controlul de 6 saptamani dar acum la 9 saptamani.mi-a dat eluxton si unda verde dar....ma jeneaza destul de rau deci mai astept putin.poate pana la nunta.ma pastrez pt noaptea nuntii
toate zuzele si toti clopoteii!

gabrittza si Daria Maria
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria
poze mami,tati si Daria
povestea nasterii
poze Daria 2







e o idee buna sa astepti noaptea nuntii ....asa e mai romantic nu??si noi asteptama vaccinul de 2 luni, pt care am emotii si cred ca suntem si noi la un prag de crestere ca ne comportam tare ciudat,cat despre felul cum vei arata mireasa....sunt sigura ca vei fi frumoasa foc pt ca esti fericita iar o femeie fericita si implinita nu poate decat sa radieze de frumusete....fara complexe da???ce frumos ,nunta si botez ,super

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput