Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by irinouka

gattaaaaaaaa!!! si eu i-am luat body d'ala cu campionatul european! unul pt 3 luni, unul pt 6, ca s-aiba si la vara, cand are loc evenimentul. ce misto! si patutul e grozav, o sa va fie de mare folos.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



Mie mi-ar fi placut sa gasesc un body cu culorile Romaniei , dar merge si asta. Nu mai spun ca deja avem fular si caciulita cu FC Arges , luate de tati , ca sa stie pitika de mica cu cine trebuie sa tina.
Al meu este suporter FC Arges de la 5 anisori cand l-a dus taica-su prima oara pe stadion si mor de ras cand o ia in brate pe Sara si , cu un aer foarte serios ii spune " Mai tati , FC Arges este cea mai tare echipa si tu trebuie sa tii cu ei , ai inteles?"

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Eliza

irinouka multumim de aprecieri si Rares e un superbebe, sper sa i se rezolve problemele cu pielicica ca stiu cum e sa oftezi la fiecare bubita.
gatta mi se pare mie sau in poza numita "clipe de vis" cand e Sara la san tu esti suparici? Nu mai fi mai suparici cu mancatul, off obsesia asta cu cantarul, acum tu vrei sa arate cat mai mult peste cativa ani ea o sa vrea sa arate cat mai putin. Daca e vesela si uda scutecele las-o sa manance cat vrea ea, nu ii transforma masa in cosmar.

Eliza
Emma(19.02.2008)
Povestea nasterii




Eliza , desi am o fatza de zici ca stau sa dau in plans , sa sti ca , de fapt , in clipele alea chiar eram fericita ...poate sunt cele mai fericite momente din zi atunci cand comoara mea papa la san. Imi pare rau ca poza respectiva nu arata bine starea mea de spirit.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

quote:
Originally posted by irinouka

gattaaaaaaaa!!! si eu i-am luat body d'ala cu campionatul european! unul pt 3 luni, unul pt 6, ca s-aiba si la vara, cand are loc evenimentul. ce misto! si patutul e grozav, o sa va fie de mare folos.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



Mie mi-ar fi placut sa gasesc un body cu culorile Romaniei , dar merge si asta. Nu mai spun ca deja avem fular si caciulita cu FC Arges , luate de tati , ca sa stie pitika de mica cu cine trebuie sa tina.
Al meu este suporter FC Arges de la 5 anisori cand l-a dus taica-su prima oara pe stadion si mor de ras cand o ia in brate pe Sara si , cu un aer foarte serios ii spune " Mai tati , FC Arges este cea mai tare echipa si tu trebuie sa tii cu ei , ai inteles?"

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




aoleu, nu-mi aminti...tare mi-e teama ca la botez raresila va fi infasurat cu un fular de suporter de universitatea craiova...:-))))) haios sotul tau, cum o invata el de bine! ceva-mi spune ca ai nostri copchii o sa ajunga si ei f de timpuriu pe stadioane.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oita spune:

Fetelor, ma primiti si pe mine printre voi,cu clopotelul meu,bineinteles?!
Am mai incercat sa postez,si am vazut ca a aparut mesajul la sfarsitul capitolului trecut,probabil nu l-ati vazut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Irinuk si Gatta, fiti fericite! Eu as vrea ca al meu sa aiba si el vreo pasiune sportiva mai activa. El aste antifotbal in schimb prefera pescuitul. Eu ma gandesc serios sa merg eu cu Luca pe stadion. Ca mie-mi place!

Miri, Ceska, spuneti-mi si mie ce este acela osteopat si ce face mai exact. Si explicati-mi si cum e cu nascutul...pliiiizzzzzzzzzz!!!

Legat de reflux si Gaviscon...ori Ana e incapatanata la maxim, ori e normal...nu stiu. Dar ea varsa chiar si dupa ce ii dau Gaviscon...si varsa laptele sub forma de gel...daca ati mai pomenit asa ceva . Nici nu stiu ce sa fac.... Sa ii dau in continuare Gaviscon? Miri????????

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Countdown... 9, 8, 7...

quote:
Originally posted by cati_magureanu
Noi ne pregatim sufleteste si fiziceste de plecarea in tara! mai sunt 9 zile..nu-mi vine sa cred...



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Mai bine mancai tort. Caml, rabdare, o sa treaca! Noi ne luptam in fiecare zi cu nebuniile astea de colici. Si cica pot dura pana la 3-4 luni. Ooof, deci mai am o gramada.

quote:
Originally posted by Ellenuta



offff fetelor ...

fi-mi-ar capu' de ras cand am mancat eu capsune ... a plans bitzi toata ziua si a tras partzuri .. d-aia nici nu am mai intrat .. ma da peste cap ..

va pupik ..


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Fetelor, n-a fost cu repros ca sunt invizibila; asa m-am simtit si gata.

Laura_I, Simona (Gata), suspiciunea a aparut ca, de la vaccinul de 2 luni i-a ramas putin umflat piciorul; acum i s-a mai retras dar a facut o cuta in plus - adik n-are cutele simetrice si am citit ca asta ar fi un semn de displazie.
Cand a vazut-o pediatra (si la 2 luni, si acum, la 4 luni) mi-a zis ca ea nu simte nimik (stiti voi, sa se-auda "clik"-ul acela cum ca scapa capul femurului) dar ca sa ma linistesc eu, sa-i fac o eco.

Azi ecografista mi-a spus ca nu are nimik la sold dar sa-i pun 2 pampersi (scuze, nu mai stiu cine m-a intrebat; ramonab?!) preventiv, pentru ca acum nucleele de osificare se formeaza (au inceput la 3 luni). Acum, i-am pus mai devreme si au apucat-o crizele ca su se mai poate intoarce (nu mai poate sa-si aduca piciorul unul peste altul) si i l-am dat jos.

Roxana (Doniro), ecografista mi-a zis de Burnei; dar nu mi-a zis ca e prof. si cat de bun e; oricum, eu nu "inghit" orice reclama .
Pediatra m-a trimis la Gr. Alexandrescu dar nu mi-a zis de nici-un dr.

O sa vad dak ma duc la vre-un ortoped - nici nu vreau sa-i spun aluia "stiti, eu sunt mai paranoica, vreau s-o verificati la toate incheieturile".

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

sosdin nou. azi am fost la control si zice dr ca am granulom jos din cauza firelor de la epiziotomie.nu scap bine de una(alergie)ca dau de alta. mi-a dat betaderm pt 10 zile si zice ca probabil va trebui sa ma cauterizeze sau o mica interventie chirurgicalano asta este . si eu care ma gandeam ca ar cam trebui sa-mi treaca durerea ca sa reluampt ca au trecut 7 sapt de la nastere. stie careva ceva de chestia asta?

Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Emma este o dulceata si o frumoasa. MI-au placut pozele, dar si filmuletul.

Cat despre dureri... nope! Din contra! IN sarcina am simtit ca mor de durere, inclusiv inainte sa nasc, la controlul de dilatatie. Dar la 6 saptamani am dat party. M-a jenat doar, ca inainte de sarcina. Imi pare rau ca te-a durut, poate inca este zona sensibila... Daca zici ca tesutul s-a refacut. Daca a fost durere exterioara, ca sa zic asa, poti incerca cu spray cu propolis. Te ustura tare, dar te vindeca extrem de rapid. Daca durerea e interna, atunci cred ca trebuie sa mai astepti.

quote:
Originally posted by Eliza
Am fost la controlul de 6 saptamani(erau deja 7 la mine) si doctorul spune ca tesuturile s-au prins bine, dar m-a durut f tare(aproape am lesinat de durere). Fetele care au nascut natural, a mai avut cineva dureri mari la control?
Am pus poze noi incepand de aici si un filmulet.



Eliza
Emma(19.02.2008)
Povestea nasterii




Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput