Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, cred ca in zona aia ajungem si noi, nu suntem siguri, mai sunt niste variabile.
Deci la 2 ani jumate e Infanrix hexa? Sigur nu era penta? Aoleu, lamuriti-ma si pe mine ca trebuie sa-l intep pe Dinu. Si pe Sa pt 1,3 ani si cred ca am comandat 2 la fel...habar n-am ce-am comandat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Antonia, mie mi-a zis pediatra ca este infanrix simplu, care contine numai DTP.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Tonnia, poate ne vedem! Si daca mergi inaintea mea in Belek, sa-mi spui cam ce-ai gasit pe-acolo!
Habar n-am cu vaccinul de care trebuie sa fie... penta, hexa...Ioana???


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Si mie mi-a zis pediatra ca se face vaccin care contine doar DTP.Urmeaza si la noi dupa Paste,ca mi-a fost teama de reactii si n-am vrut sa-l facem saptamana asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Deci asta doar cu DTP e asa numitul penta? De fapt hexa mai are anti hepatita B, nu cred ca e cazul. Dar penta are 5 componente, or asta simplu doar cu DTP parca are 3 din denumire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Deci exista vaccin trivalent, doar DTP, am inteles bine? Infanrix-ul asta simplu l-am mai facut copiilor sau nu pana acum?
Haideti, mai fetelor, iesiti de dupa perdea! Ati vopsit oua? Eu voi vopsi maine dup-amiaza.
Maine dimineatza plecam la Vulcana si stam o saptamana. Ana va sta 2 saptamani, vor ramane socrii mei cu ea la aer curat.
N-am facut nimic cu leaganul, n-am avut cand.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Neata!!!

Am facut vaccinul si va spun sigur ca e Infanrix-ul simplu DTP (nici penta nici hexa).

In Belek am mers cativa ani la rand. Plaja e ok, fara bolovani, dar se adanceste cam repede pt gustul copiilor...in schimb au o gramada de piscine si locuri de joaca . La ELA nu am fost, cel mai mult mi-a placut la Papillon Belvile. Noi fugim de hotelurile mari , ca ne-am saturat de blocuri in Bucuresti.

N-am facut nici-o pregatire de Pasti. Anul asta plecam in Bulgaria, asa ca mancam ouale lor. Sper macar sa nu ploua prea tare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Spor la prajiturit,vopsit,gatit!
Plimbaretilor,drum bun!
Tuturor,Paste fericit!

Anya,da stiu ca v-ati plimbat in ultimul timp,nu gluma.Bravo voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

kid, la barka au chiar si scaun pt copii.

nu mai ziceti de DTP ca ma ia cu fiori. si-asa n-am eu nicio incredere in vaccinurile astea... daca nu erau obligatorii pt gradi, scoala etc... nu i-as fi facut nimic lu' radu.

la mine se apropie clipa plecarii la bunica-mea, motiv de nesomn as'noapte. sunt ff bucuroasa ca mergem. plecam in noaptea asta, asa ca va urez de pe acum toate cele bune. sanatate, fericire, Paste fericit alaturi de familiile voastre!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumim Anya, gata, m-am lamurit.
Aha, deci tu esti clienta veche pentru Belek, prietenii nostri au fost anul trecut in Papillon Zeugma si le-a placut si lor. ElaResort e deschis de anul trecut si cica e conceput special pentru familii cu copii. Daca vrei poti lasa copilul intr-un loc gen gradinita, iti dau pager si te suna daca plange copilul, in plus il poti vedea de oriunde pe monitoare. Baby-sitter gratuit intre 8 seara si 12 noaptea. Eu personal nu cred c-o voi lasa pe Ana pe mana turcilor...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput