Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Okkkkkk, gasca mare la Winnie the Pooh!
Am luat acum 2 bilete de pe net in sectorul 8, randul 2. Sper sa se vada bine. Aveti idee, personajele se vor plimba si pe culoarele-alea?
Ioana si Ramona, voi pe unde aveti? O sa fim aproape!
Kid, am citit acum, cica copiii de peste 1 an platesc. N-au facut si astia o reducere la copii, ce scartari.



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

miflore, noi avem in randul 1 locurile 3 si 4 si Ioana randul 2 locurile 1 si 2

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Eu am randul 2 locurile 9 si 10. Randul 1 nu mai aveau si nici locurile 1 si 2 la celelalte 4 randuri. Dar eu zic ca-i ok si c-o sa vedem bine. Plus c-am inteles ca-i interactiv.



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

O, da, gasca mare. Si eu ca Ruxandra, nici nu m-am gindit ca as putea sa o iau pe Miru fara loc.

Miruna a avut prima ei seara in Pirania saptamina trecuta, cu sotul, a baut 3 sucuri.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Deci Miruna frecventeaza barurile.
Mai ce vreme pe-afara, parca vine iarna!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:


Ioana,

Ce bine ca mergeti la spectacol! Cred ca e super frumos! Eu nu pot sa iau bilete pt ca s-ar putea sa plecam in iunie in concediu.

Cu gradinita, ce sa zic, e la fel: il las plangand, ii trece repede, pe la 11.30-12 vrea acasa si devine maraito-plangacios. Daca il intreb de ce nu vrea la gradi spune ca nu e cu mine. In restul zilei vorbeste frumos despre gradinita, dimineata nu mai vrea.
Saptamana viitoare e vacanta ceea ce ma bucura nespus dar dupa vacanta cred ca o luam de la zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ioana, bravo Miruna petrecareata.
Si Alex merge prin carciumi...aseara chiar ne-am avantat un pic. Dormise tarziu de dupa amiaza (pe la 6.30 seara), asa ca la 9.30, innebuniti de avantul ei, ne-am hotarat s-o ducem la carciuma sa mai oboseasca. Zis si facut, am mers la Barka Saffron, care e la 3 minute de casa, un restauranto-bar indian, unde a si papat pui indian cu orez si s-a zbantuit vreo ora printre mese, s-a catarat peste tot, s-a spalat de 1000 de ori pe maini cu spuma din aia si la 11.20 a cazut lata in patutul ei. Noi o luam relativ des cu noi, alegem doar sa fie un local mai fara fum, ca in rest cu muzica, galagia, expatii cantatori nu are nici o problema. Aaah, mai sunt unele restaurante unde se cam uita chioras la noi ca venim cu cupilul printre romantisme, trandafiri si mese-n doi, dar pana acum nu ne-a dat inca nimeni afara. In Anglia sunt locuri unde este clar ca "Children are not welcome" si te da afara cu puradel cu tot, ceea ce mi se pare de porc...

Tonnia, vezi? incet-incet merge treaba! Bravo! Stati acasa saptamana viitoare? Ce boierie, Alex va merge la gradi in afara de luni si joi de 1 mai. Iar maine cica ii duce la biserica la impartasit. I-am dat voie, ca ei ii place in biserica, preoteasa o fac! Isi face cruci si canta Doamne miluieste... Vreau sa o iau si la Inviere ca n-am cu cine sa o las si daca e de nedormit la 12 noaptea e cea mai fericita!


bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Haha, Kid, ce haioasa e Alex cu Doamne miluieste!

gata, am luat vacanta! Ca un bilant, in urma discutiei si cu educatoarele, Dinu e OK, are o adaptare pe care ele o considera normala chiar asa cu plansul de dimineata si cu oboseala de la 12. In plus, participa bine la activitati, se concentreaza si ele spun ca e OK! Iar parerea mea personala este ca gradinita asta e fantastica, asa ca o sa ma tin cu dintii de ea! Ioana nu exagera cu nimic...
Probabil ca dupa vacanta mai facem pasi inapoi dar asta e....

Noi nu plecam de Sarbatori, doar ne vizitam cu prieteni si rude, nimic special.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hihi, si Ana cum vede o cruce - chit ca-i pe o biserica chit ca-i la gatul cuiva - incepe: "Doamne, Doamne, fa-ma mare!" si-si face singurica semnul crucii.
Azi am programat-o si la vaccin, rapel infanrix hexa, pe 28 mai. In luna mai avem 2 incercari: una oftalmologica si una cu intepatura.
Si tot azi am luat bilete si pentru Turcia, pentru la mare, de pe 24 iunie. Mergem cu niste prieteni in Antalya, in statiunea Belek la hotelul ElaResort. Cica este idealul pentru familii cu copii. Cam scump dar sper sa merite.



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

tare Alex. Simona, mi-ai facut o pofta cu restaurantul ala ...

Antonia, da, cred ca o sa fie un mic regres dupa o saptamana de lafaiala cu mami, dar sunteti pe drumul bun.

Mihaela, noi am fost anul trecut in antalya, dar in kemer. E placut pt. copii, mancarea este delicioasa, te simti extraordinar dpdv al serviciilor. Singura chestie mai naspa e ca intrarea in mare e cu bolovani. Asta nu i-a placut lui Matei, si nici mie dealtfel.

Noi o sa mergem pe 5 mai la control ortopedic la Fodor. Pana la urma nu l-am dus nicaieri zilele astea, la sfatul pediatrei i-am dat nurofen ieri si azi, iar maine daca tot asa merge o sa-l duc si la grigore alexandrescu, unde sper sa nu-mi petrec toata ziua si sa nu ma umplu de nervi.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput