Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Pai zi-mi mai multe, Ruxandra...in ce sector? In A, da? Acum fac comanda. Platesc si pentru Alex un loc, nu? Deci cumpar doua bilete? Al meu sot nu vrea la Winnie the Pooh, asa ca as vrea sa stau mai pe langa voi sa nu ma simt chiar singura pe acolo! Eu l-am vazut pe sotul tau si nu pare genul de invinetit ochii In plus, barbatii nu trebuie sa stie chiar totul, nu???
Eu am achizitionat un mop cu aburi de curand, motiv bun sa imi zica barbatul ca iar am dat banii pe un aparat pe care o sa il parasesc in camara (ca mai am chestii din astea, hi hi) si imi zice asa serios "sper macar sa nu fie f scump", si eu ii zic la fel de f calm "nu, nu a fost foaarte scump", si gata...

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Buna!
Nu pot sa cred ce repede s-a adaptat Mayana la gradi!Bravooooo....m-ati lasat intr-o totala uimire.
Pai Andrei plangea inca dimineata si dupa 3 luni de gradi, e adevarat ca nu mereu, de obicei dupa weekend, dar tare greu s-a adaptat.....eu stiu ca am un baiat foarte mamos, pentru ca suntem departe de rude, bunici si el de cand se stie a stat mereu cu mine, in concedii, la coafor, peste tot, mereu cu mine, bunicile au fost doar in vizita cateva saptamani, plus ca la noi se vorbeste si o alta limba si poate ca si asta il facea sa nu se simta in largul lui la gradi.
Acum am picat in extrema cealalta, tare mi-e greu sa-l tin numai acasa, imi lipseste gradinitaaaaUffff, nimic nu mai pot sa fac prin casa, cum ma intorc cu spatele la el face numai prostii. Azi l-am lasat in curte singur, sa se plimbe cu bici, spal vasele si cand ies, era foarte ocupat, mi-a smuls toate florile de prin ghivece, si de-abia le cumparasem de cateva zile, si a carat pamant cu basculanta, pamantul de la flori normal, si il imprastiase peste tot, a luat cheile din usa, si le-a ascuns in noroiul de la flori, nu va spun cum le-am scos de acolo cu tot cu telecomanda de la poarta, nici nu stiu daca mai functioneazaSi uite asa ne distram zilnic....
Tonnia, asa si Andrei cu plansul, urla numai pana dispaream din campul lui vizual, apoi gata, deja striga copii, super vesel si cu zambetul pe buzeL-am vazut de cateva ori pana m-am convins, ca la inceputul gradinitei nu mai eram buna de nimic cand il lasam plangand dupa mine....
Si eu am auzit ca e foarte frumos spectacolul Disney, ma bucur ca aveti posibilitatea sa mergeti- in zona noastra inca n-au ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Simona, deci sector A, rand 3 locuri 10-12. Nu stiu daca poti sa-ti alegi tu locurile, parca nu. Oricum, ne vedem pe-acolo.
Edit: la spectacolul de sambata , ca e si vineri parca.
Mi-e somn de nu mai vad bine, am baut o cafea si degeaba.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ok, mai sunt locuri in sectorul A, destule as putea spune, deh, pretul, deci rezerv doua , trebuie sa ii platesc si lui Alex un loc? Noi venim deocamdata singurele, daca mai vor fete din Piticodrom poate facem gasca. Voi v-ati luat de pe Net sau de la Diverta?

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

se pare ca suntem cu efect intarziat...adica azi a fost mai greu, a dormit f putin si a plans dupa noi.A zis ca mami si tati nu mai vin dupa ea .Si s-a dus doar tati la gradinita asa ca am fost luata de la usa cu "mami am pans, azi a venit doar tati". la un moment dat chiar m-am gandit ca a fost prea usor si ca ne pregateste ea ceva...ca e genu care sta, analizeaza si apoi trece la fapte, dar am dat repede escape...

sarmisa mamica de mayanna (19 Oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Referitor la vaccin. Noua ne-a schimbat acul de la vaccinul din cutie cu un ac normal, cica acul existent e prea mic si nu intra destul in muschi. Poate din cauza asta fac unii copii reactie la piciorus.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Eu nici nu m-am gandit ca m-ar putea lasa cu Matei fara sa-i platesc si lui ... deci am luat 3. De pe net le-am luat.

Sarmisa, va tin pumnii sa nu va pregateasca ceva

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Inca o intrebare, Ruxandra, si gata. Ai luat sambata, pe 21 iunie la spectacolul de seara? De la ora 18.00? Ca mai e unul la ora 15.00

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut, vad ca vorbiti de spectacol. Mergem si noi, si Maria, sintem in sectorul 8, simbata de la ora 18.

Zino, gata, nu mai sint la serviciul ala unde ma relaxam. Aici lucrez, sper ca nu peste program (am eu grija sa plec mai devreme in alte zile). Ce frumos ritual aveti.
Sarmisa, Antonia, succes in continuare cu gradi.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

la multi ani sarbatoritilor zilei!!!

a trecut piciorusul lui radu, dar o saptamana a fost tare greu si ingrijorator.

azi sper sa fiu mai libera la serviciu si paote mai recuperez si eu.


cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput