Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Nu am apucat sa citesc prea mult, am intrat doar sa va invit la Pitesti, la Simfonia Lalelelor.
Kid-ule de ce nu vii tu cu Alexandra?
E tare curajoasa educatoarea daca se aventureaza in excursia asta.Maine o sa fie cam aglomerat.
Maine e deschiderea, standurile expozitiei, cu aranjamentele florale sunt undeva inauntru, afara sunt multe standuri cu flori ce pot fi cumparate.Deja au sosit expozantii.
Maine se doreste sa se intre in cartea recordurilor cu cel mai mare dans din lume.O sa danseze copii din toate gradinitele si scolile din Pitesti,5300 de copii pe melodia #351;i scenografia Mister Originality, de SIMPLU.Aici sunt cateva filmulete, al trei-lea e cu expozitia de anul trecut.
http://simfonialalelelor-pitesti.ro/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=22&Itemid=46

Eu va astept la Pitesti, poate asa reusesc sa va cunosc si eu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumim Casiana! Si Alexia va dansa?
Cred ca-i frumos la Simfonie dar banuiesc ca-i si aglomeratie, nu?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Alexia nu va dansa.Cred ca au luat copii numai din gradinitele de stat.
Azi e foarte aglomerat, traficul e infernal, strazi inchise, va imaginati cum e.Sambata si duminica e mai liber.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Casiana, multumim de invitatie! Sunt sigura ca e foarte frumos acolo! nu numai educatoarea gradinitei pleaca cu copiii, pleaca toata lumea, toate grupele, toate ingrijitoarele...sunt multi, dar la ce aglomeratie descrii ca e acolo ma felicit ca nu am lasat-o!
Merge si Alexia la lalele?
Eu as face drumul pana la Pitesti ca e frumos la Simfonie, am fost anul trecut!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

f frumos la simfonia lalelelor! hmmm, casiana, mi-ai dat o idee! ramane de vazut daca o punem in practica , ar fi dragut! pastram legatura prin msg si poate ne intalnim! nu promit nimic, ca depinde de mai multi factori plecarea la pitesti .

of, noi am trecut prin ceva emotii cu radu. a facut luni vaccinul de 2 ani jumate si pana astazi n-a mers deloc. a stat 2 zile numai in pat pe spate, apoi s-a ridicat in fundulet, iar astazi de-abia a reinceput sa mearga. el a fost vesel, ok, dar nu mai vroia sa miste piciorul cu pricina. a fost o combinatie de durere, teama si probabil ceva interesant pt el sa ne invartim toti in jurul lui. dar ma durea inima sa-l vad cum sta si nu se misca . il masam si-i miscam piciorul noaptea in somn si se incorda tot de durere .
dar gata, cred ca a trecut. maine va alerga cum alearga el de obicei .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ooo, ce frumos ar fi daca ne-am vedea!
Astazi o iau mai devreme de la gradi si mergem sa ne plimbam prin centru si sa vedem dansul copiilor.Probabil ca o sa ne trezim si la mc sa vad daca reusesc sa o pacalesc.Ieri am iesit sa ne plimbam si cand am ajuns in dreptul mc-ului n-am putut sa scap si a trebuit sa intram.
Alexia e un pic cam trista, Octav e plecat la un curs si ii simte lipsa.Dar astazi vine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Aoleu, Kristinutza, am mai auzit de reactia asta! Saracul Raducu!

fetelor, a fost bine azi, l-am lasat plangand si deja ma gandeam ca totul e in van, am stat iar prin zona, nu m-au sunat, la 11 am ajuns acolo si ma pregateam sa nu-l mai chinuiesc, ei erau afara, m-am uitat prin gard, era bine, se juca, educatoarea mi-a zis sa mai stau asa ca am mai stat pana la 12 cand dadea semne de nerabdare dar elegant. Am intrat si nu se grabea sa plece, n-a plans cand m-a vazut asa cum se descarca pana acum, am mai stat de vorba cu ed care mi-a spus ca le-a topit azi cu cateva fraze, si ca e bine. I-a adus o fetita ghiozdanul si el a pupat-o si am ramas tablou, el fiind nepupacios iar cu strainii chiar rece. Cam asta a fost, cred ca vom mai face pasi inapoi dar a trecut un prag clar. In plus, e in forma buna de tot, povesteste de acolo cu lux de amanunte, eu cred ca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ce chestie, si eu am auzit de reactia asta la vaccin! Sa-nteleg ca se intampla destul de des? De ce oare?
Kristinutza, ma bucur ca si-a revenit Raducu!
Tonnia, eu zic ca Dinu se pregateste deja de-nsuratoare!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Casiana, plimbare placuta printre flori, cred ca e foarte frumos
Kristinutza, chiar ma gandeam la tine, ca nu prea ai mai povestit de mult de Raducu, uffff...mititelul, chiar l-a durut rau daca nu a mers el 2 zile, bine ca a trecut, multi pupici din partea noastraSigur o sa fie bine!Distractie placuta la lalele
Tonnia, bravo lui Dinu!Hai ca se comporta chiar foarte bine!
Uffff....eu deja simt lipsa timpului liber in care Andrei era la gradi, nici nu stiu cum trece ziua, imi fac cafeaua la 9 si o beau la 11, ca suntem tare ocupatiDar....de o saptamana nu mai are muci, nu mai tuseste , si asta e cel mai important

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Uff Kristinutza...bine ca si-a revenit. Eu stau cu vaccinul la frigider, i-au dat tarcoale niste muci, ma gandeam sa fug maine la medlife sa i-l fac, dar acum ca mi-ai spus o las in pace, sa imi priasca weekendul.

Mary, asa e...ce sa-i faci? Noi o saptamana mergeam la gradi, o saptamana acasa. Acum vad ca de bine de rau de la inceputul lui martie nu mi-a mai facut supermuci ori febra, doar minimuci, daca pot spune asa fara febra (cu stranut si atat). Asta e colectivitatea...dar poate incerci si mai la vara, ca trebuie sa isi faca si sistemul imunitar si poate vara e mai ok...Sper sa fi trecut si noi peste aceasta constructie grea (a sistemului imunitar). Au fost zile nenumarate (sau mai bine zis nopti) cand imi juram ca nu o mai las la gradi deloc decat sa stea mai mult acasa bolnava...dar incet incet a fost din ce in ce mai bine!

bb2

Mergi la inceput