Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Roxxy am avut si noi cateva nopti asa, dar nu dura mult, avea ochii mari si o apuca cantatul, dar in cateva minute daca nu i se dadea atentie si ramanea lumina stinsa, adormea.
poate doarme prea mult inainte de ora de culcare ? cu toate ca tu parca ziceai ca nu mai doarme ziua Matei decat in reprize scurte...eu cred ca e doar o toana si va trece repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sorina, mai nou nu mai doarme f mult nici afara. In casa doar o repriza, maxim doua de cate 20 de minute. Eu nu pot intelege cum un copil asa de mic doarme asa de putin. E adevarat ca dimineata e fresh, nu plange mai deloc, deci lui ii ajunge cat doarme, insa mie nu .
Si eu am sperat ca e o toana, dar deja tine de mai mult de o saptamana. Am crezut ca-l agita cerealele pe care i le puneam seara in biberon (foarte putine de altfel), dar si fara cereale a dormit la fel. In plus, se invarte noaptea in patut ca acele de la cesornic. Bineinteles ca doarme dezvelit (il invelesc cu o paturica super subtire). Da din picioare pana arunca tot ce e pe el (paturica). La ciorapei am renuntat pentru ca reusesa sa-i scoata. Mateiul meu e copilul atomic cand vine vorba de somn, in rest e copilul perfect.



quote:
Originally posted by Sorina7

Roxxy am avut si noi cateva nopti asa, dar nu dura mult, avea ochii mari si o apuca cantatul, dar in cateva minute daca nu i se dadea atentie si ramanea lumina stinsa, adormea.
poate doarme prea mult inainte de ora de culcare ? cu toate ca tu parca ziceai ca nu mai doarme ziua Matei decat in reprize scurte...eu cred ca e doar o toana si va trece repede

Mami de Andrei (27.10.1989) si de Andreea Ana Maria (29.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Vad ca nu merge linkul de mai sus. Este si aici descrisa http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=245 metoda heimlich.
Eu nu prea reusesc sa ma loghez pe forum cu Mozilla, cred ca am incercat de zeci de ori pana am reusit, iar IE imi tot da eroare si se inchide (nimic nou).

Miha, de fapt asimetria de pliuri nu inseamna nimic. Dar de la asta am plecat si eu atunci (eronat, de altfel). Pentru siguranta ta poti face o eco.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Eu numai Mozilla folosesc si n-am nici o problema. Poate e de la conexiune??? Sau are forumul probleme, ca mai da erori, dar de site, nu de browser.
Multumesc de urari!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Roxxy, Alexia mai canta dimineata pe la 6-7 vreo ora si apoi adoarme la loc. Asta daca nu ma duc la ea, ca daca ma duc sa vad ce face, rade la mine si incepe sa planga daca plec...
Incearca sa nu-l bagi in seama cand incepe sa maraie, poate adoarme la loc singurel.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Vad ca nu merge linkul de mai sus. Este si aici descrisa http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=245 metoda heimlich.
Eu nu prea reusesc sa ma loghez pe forum cu Mozilla, cred ca am incercat de zeci de ori pana am reusit, iar IE imi tot da eroare si se inchide (nimic nou).

Miha, de fapt asimetria de pliuri nu inseamna nimic. Dar de la asta am plecat si eu atunci (eronat, de altfel). Pentru siguranta ta poti face o eco.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Si noi la fel tot cu Modzilla defilam ca IE-ul imi scoate peri albi !

Sa stii ca metoda pe care o recomandam in limk nu era penrtu evitarea inecarii, e chiar opusul promoveaza self-feeding-ul, in sensul ca atunci cand un sugar invata sa ia o bucatica mica (fiarta, moale) si sa o duca la gura, inseamna ca poate si sa mestece un pic. Nu am explicat prea coerent, aici e link-ul

http://www.wholesomebabyfood.com/babyledweaning.htm

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Noi ne-am mai reglat cu somnul de cand a aparut al doilea dintisor, dar am inceput o noua faza - nu mai sta in carut. Asa ca o plimb in brate si mai imping si carutul....De-abia astept sa stea singura in fundulet, poate atunci o sa stea in carut ! Acum am incercat sa sa ridic carutul un pic, dar era prea sus asa cum il vroia Sophia, asa ca am renuntat...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005
Si acum, miha, cami, adina, lala si alte mamici cu bb2 ... sa nu va mai vina prin cap sa ne parasiti. Acceptam sfaturi, pareri si ne este drag sa va citim (vorbesc in numele meu, dar cred ca e valabil pt. toate). Inca, va multumim pt. timpul acordat fiecarei vaicareli de-a noastre pt. ca nu e deloc usor cu 1 copil, da' cu 2 ... familie, serviciu etc.


Multumesc mult Petro...Si multumesc si celorlalte fete care au inteles esenta a ceea ce am vrut sa spun. Imi pare teribil de rau ca Stefi a inteles taman pe dos ceea ce am vrut sa spun de fapt. Pana vine acasa,in Iasi,sa-i dau o prajitura de aia facuta de mine sper sa-i treaca.

Oana,Aralia...sanatate multa!

BB,plimbarici placute.

Cami,Lala,Anca,Adina,Roxxy,Adra,Roxx,Georgiana,Aralia,Crisstiana,Bianca,Nellone,Adyanna,Ank,Stefania,Pussi...va multumesc tuturor pentru voturi. Sper sa nu fi omis pe nimeni.

O mare rugaminte as mai avea la voi...haideti sa dam un vot si Emmei www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">pisicuta cu gheare pictate Haideti sa-i facem o bucurie,o picatura in marea de suferinta.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Tocmai ce iesisem afara si ne-a prins ploaia . Nu ploua tare, dar de ajuns ca sa ne trimita iar in casa. Ce ma fac eu daca ploua toata saptamana? Innebunesc o saptamana fara sot.

Aralia, am incercat sa nu-l bag in seama cand maraie, dar pana la urma da in plans din ala puternic. Mie imi fac eimpresia ca el dupa 5 ore de somn este super fresh . Sper sa fie o faza care o sa treaca in curand.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Buna fetelor.

Alexiss are faringita acuta. Mi-a dat medicul ampicilina, bronhexim si panadol. De aseara nu a mai facut febra, dar haraie si nu pot sa-i scot muculetii. Mi-a zis dr sa-l scot afara la aer. Nu stiu daca e bine. Sa iesim afara? Foloseste cine rinopharm? Am auzit ca sunt picaturi care provoaca stranut si ies muculetii afara. Noi folosim ser si batista bebelusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Sanatate multa lui Alexis.
Da,e bine sa-l scoti afara.Aerul curat il ajuta sa respire mai bine.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput