Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Iarta-ma, Vali, La multi ani!! Merit bataie!! Va doresc tuturor multa sanatate si fericire din plin.
Lixa, tu te-ai intors la servici?
Mihuta, nici Maria nu plange. Aproape deloc. Adica mai plangea cand avea colici, dar au trecut de cateva saptamani. Parca nici atunci nu prea plangea. La noi Maria se manifesta prin tipete. Doar la oboseala si stres. Dar niste tipete de ma doare sufletul. Cateodata si cand o tin in brate. Asa ca o plimb mult si ii cant. Parca functioneaza mai mult dialogul cu ea decat luatul in brate. De exemplu ieri am fost in vizita la fratele sotului meu. Au fost mai multi membri ai familiei, asadar prea multi stimuli pentru ea. Si prima vizita. Ieri si azi a fost foarte agitata, cum o lasam 2 minute singura cum incepea sa tipe, cateodata si cand eram cu ea. Sper sa fim maine mai bine. Asa ca azi, pe ploaie, am iesit de 3 ori la plimbare sa se linisteasca si sa doarma...

Eu de cateva zile am reusit sa o adorm pe Maria pe la 9:30-10, cu o trezire mica pe la 12. Asta e bine, pt ca pana acum adormea la 11-11:30. Partea rea este ca se trezeste noaptea pe la 2 cu chef de joaca sau de tipat. O adorm greu, cam intr-o ora. Parca nu mai reusim deloc sa ne conturam un program acceptabil.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta

E un articol despre o metoda de diversificare in care nu hranesti bebele cu lingurita ci ii pui in fata bucatele foarte mici de legume sau fructe fierte, moi, si il lasi pe el sa descopere ce vrea cat vrea. Ideea de baza e ca trebuie sa fie in stare sa ia cu degetelele sa bage in gurita, si de obicei cand e in stare sa faca asta (dupa 6 luni) e in stare si sa mestece si sa inghita fara sa se inece. Dezavantajul e ca de fapt dureaza mult mai mult diversificarea pentru ca fireste doar va gusta din toate intr-o prima faza. Avantajul e ca se hraneste singur.



Cum Robert al meu a fost efectiv indragostit de tzatza (si inca ii mai duce dorul ) si mancarea a acceptat-o cam greu...cred ca daca ma luam dupa metoda asta nu incepeam diversificarea nici acum la 3 ani.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cristina, foarte frumusica Maria ta!! Si carutul mi s-a parut fain.
Ank, ce frumos. Oare cum o sa ti se para de data asta eco? :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cine a inceput munca?
Vreau sa stiu cum este ca incep si eu pe 1 iulie

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem
Hai ca m-am descarcat...poate prea mult. Daca deranjez...dati Ignore





Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Multumesc Alina!
Da carutul e tare dichisit,mai are si landou dar nu apare in poza, pacat ca nu e si la noi firma Prenatal....am si niste haine tare dragute de la ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by lixa
pufulet, da, se da stimulent, 1 mil ca sa platesti bona



Parca era 3... Acu a scazut la 1?


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by lixa
pufulet, da, se da stimulent, 1 mil ca sa platesti bona



Parca era 3... Acu a scazut la 1?


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




daca mama incepe mai devreme de 2 ani, primeste 1 mil in plus pe langa cei 2 mil ale copilului. deci, tot 3 mil - o suma uriasa de altfel!

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by uberbax

Eu nu stiu ce sa zic ...eu am carutul 3 in 1 si are si scaunul auto!
L-am luat din Italia dar iti dau sa vezi care e ....poate iti faci o idee,dar e de la 0-13 kg dar e usor nu e greu!http://www.prenatal.it/lancio_puericultura_08/index.asp eu pe asta il am numai ca e rosu cu gri!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



este super! multumesc pt raspuns.
eu as vrea un scaun pentru 0-18 kg, in scoica parca ar fi semne ca nu mai incape...

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Cristi mie nu mi-a zis nimic de vaccinul asta,eu ii fac Infanrix hexa acum la 6 luni.
Super pozele dar asta e mortalahttp://good-times.webshots.com/photo/2986959780103303905jbsbZM

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete

multumesc...in poza aceea era mai "mic" avea aproape 3 luni


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput