Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by cristi07

Lixa, ce scump e Catalin...cat kg are? si ce lungime? sunt curioasa ca in poze pare maricel!
una din jucariile preferate ale lui Raducu e tot hipopotamul rosu

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu




Catalin are 7 kg si vreo 63-64 cm. Nu l-am mai masurat de ceva vreme, ca n-am apucat sa mergem la revizia de 4 luni - a avut bronsiolita saptamana trecuta si a facut aerosoli cu adrenalina . Si pentru ca a fost bolnavior n-am mai fost la medicul de familie pentru vaccin, ca la ce "consult" face, mai bine ma lipsesc. Si cred ca pare mai maricel din cauza falcutelor.. Raducu cate kg are?
La noi hipopotamul de la Ikea e vacuta, ca, de, mami a fost cam chioara cam a botezat jucaria. Si lui Catalin ii place ca e inelul destul de subtire si poate sa-l apuce usor.

Mai zi de voi, ce mai faceti, cum mai sunteti?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Raducu e bine avea la 4 luni 6500 si 63.4 cm...parese ca e cam icutz printre baieteii de pe aici..dar pediatra e multumita de el...
i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost f cuminte. A avut mucisori si de vineri il tot tratam, se pare ca am avut noroc ca am luat din timp tratamentul si nu a ajuns sa aibe viroza aia nenorocita (si al meu sot si eu am avut-o)

Pediatra m-a intrebat daca vreau sa ii dau lui Raducu, vaccinul Rotarix - ma cam bate gandul...stiu ca s-a mai discutat despre acest subiect...voua v-a zis ceva pediatra?

Abia astept sa se mai incalzeasca poate reusim o intilnire in Herastrau.....

Mamici care ati facut bebeilor Rotarix acest vaccin(de fapt e administrat oral, nu-i asa?), ce ziceti?

Am pus si eu poze noi la semnatura...ultimele 2 pagini



Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Da, si nu functioneaza. De precizat ca pentru mine lasatul sa planga nu e o solutie nici macar pentru 1 minut.



mami de Sophia


Nu te condam si te inteleg nici eu nu sunt de acord sa lasi copilul sa planga...la mine nu a fost cazul pt ca ea chiar nu plange cand o pun in patut....dar nici eu nu o las sa planga nu imi place sa o vad plina de lacrimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Am uitat

Vali , la multi ani, sper ca ati pretrecut frumos in trei ! Pacat ca n-am apucat sa stam de vorba la alaptat !

Cristina , frumoasa foc Maria ! Si ce bine ii sade in lila !

Creem , o imbratisare virtuala din partea mea ! Si Sophia nu vrea decat in brate, toate bune si frumoase (mai ales ca a invatat sa ma tina de gat) dar 8 kile ale ei plus cele multe ale mele mi-au facut spatele varza... Cum o fi la 10 -11 kile nici nu-mi pot imagina !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anka san..pai sa stii..nu strica oleaca de rosu..:) si ii mai pun si cate o bluza rosie..:):)

azi mi-a cam stranutat piti..sper sa fie in regula...
cristina puiule..nu stiu cu ce te pot ajuta..mie dupa 6 luni mi-a zis ca are rost sa fac un pap.

mihuta...al meu sa nu ne vada in camera cd el trebuie sa doarma..totusi..prin plans se descarca si ei..nu mi se pare strigator la cer sa planga 2-3-5 minute inainte sa adoarma..e felul lui in care spune ca e obosit...ma rog, parerea mea..plansul e forma lui de comunicare..ba ii e foame..ba il doare ceva..ba, lasa-ma sa dorm..ma rog..cine nu-i de acord..vorba ecaterinei, dati ignore..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Deci tie Victo ti-a zis sa faci abia dupa 6 luni?probabil tot de asta ca nu iese bine daca e facut prea curand!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by uberbax

Poze noi .....cine vrea sa ne vada!!!!!!!!!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo





Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Victo, fiecare cu parerea ei , cred ca depinde si de bebelus si de rezistenta mamei . Sophia mea nu plange. Maraie. cand e foame ma trage de haine si tipa. Cand ii e somn se freaca la ochi si se vaita. Plange doar cand o doare ceva. Deci comunicare ei este cu alte sunete. Poate ca daca era un copilas mai plangacios n-ar mai fi contat cateva minute in plus.

mami de Sophia

EDIT - trebuie sa rectific ce am spus mai sus, m-am tot gandit si cred ca in nici o circumstanta in care as putea sa-mi alin copilul, nu i-as refuza alinarea. Chiar daca dureaza 2 ore pana adoarme. Asa sunt eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristi mie nu mi-a zis nimic de vaccinul asta,eu ii fac Infanrix hexa acum la 6 luni.
Super pozele dar asta e mortalahttp://good-times.webshots.com/photo/2986959780103303905jbsbZM

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by cristi07
Raducu e bine avea la 4 luni 6500 si 63.4 cm...parese ca e cam icutz printre baieteii de pe aici..dar pediatra e multumita de el...
i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost f cuminte. A avut mucisori si de vineri il tot tratam, se pare ca am avut noroc ca am luat din timp tratamentul si nu a ajuns sa aibe viroza aia nenorocita (si al meu sot si eu am avut-o)

Pediatra m-a intrebat daca vreau sa ii dau lui Raducu, vaccinul Rotarix - ma cam bate gandul...stiu ca s-a mai discutat despre acest subiect...voua v-a zis ceva pediatra?

Abia astept sa se mai incalzeasca poate reusim o intilnire in Herastrau.....

Mamici care ati facut bebeilor Rotarix acest vaccin(de fapt e administrat oral, nu-i asa?), ce ziceti?

Am pus si eu poze noi la semnatura...ultimele 2 pagini



Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu




Sanatate multa lui Raducu! Si ce frumos doarme el la mami pe umar
Si vad ca se incalzeste din weekend.. poate reusim sa ne vedem sapt viitoare in Herastrau

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Raducu ce ochios esti!Pupici multi!


Eu nu mai cred nimic despre vremea asta...ca nu prea o nimeresc ei!

Mergi la inceput