Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

MAMMAMIAAAAAA
FELICITAAAARI MADA SI RALUCAAAAAAAAAAA
Sa aveti sarcini usoare, burtici sanatoase si bebei cumintei!!!

Raluca wow, ziceam noi ca 2008va fi anul cu bebei... Ioana va fi tare bucuroasaaaa Felicitari pentru inscrierea la gradi, sigur ii va placea
Danina tinem pumnii, sa aiba o forma cat mai usoara de varicela, Raluca a luat de la gradi asta toamna si i-am dat doar cu mixtura insa nu a avut forma urata, intr-adevar statul in casa te omoara dar e necesar... Si urme nu i-au ramas deloc decat vreo 3 albe pe picioare...
Mada sanatate multa lui Dani, sa treaca pneumonia! Spersa treaca si greturile repejor, si la mine prima sarcina a fost super si acum si-a luat fii-miu revansa cu tot tacamul de la sangerari pana la probleme cu colul samd. Si slava Domnului totul e inca bine si azi implinesc 36 sapt.
Ana tu cum mai esti?
Va pupacesc pe toti, sa aud ca v-ati facut bine si sa burticile sunt ok!!!



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Multumesc, fetelor!

Mada daca aveai DPN cu 3 zile mai tarziu eram din nou colege de odisee ...
Da, exista odisee de nov-dec, exista si de ian - feb. La cea de nov-dec o sa fi colega cu Patrice.

Noi inca nu am dat vestea in familie, astept sa ma duc miercuri la doctor sa vad ca e in regula si dupa aceea.

Sambata am fost la prietena mea la Snagov, a fost asa frumos ... pe Ioana nu mai puteam sa o iau din curte, de atunci ma tot bate la cap sa ne luam si noi casa cu curte!

Danina insanatosire grabnica Dienutei!

Ana tu cum esti? Se apropie DPN-ul, nu?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna fetele!

Naty, Mada, felicitari!!! Sarcina usoara si bebei sanatosi!!!

Eu nu am mai intrat de mult pentru ca nu am avut timp....peste 2 saptamani intru in concediu si sigur voi avea ceva mai mult timp.

Naty...da se apropie si DPN ...pe 18 iulie, peste 2 luni, mie una mi se pare ca a trecut fff repede....nici nu stiu unde sa scurs timpul...
Azi am luat examenul pentru scoala de soferi, am scapat cu alte cuvinte de o grija, acum pot sa ma ocup de "cuib" ca trebuie sa zugravim, vreau sa mai renovam cate ceva, in limita posibilitatilor....imi tot bat capul cum sa impartim camera la 4 si alte minuni de acest gen....

Mai revin cand mai prind un moment liber, abia astept sa intru inconcediu!

Va doresc o zi buna in continuare si sa auzim de bine!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Mada si Naty!!!! Felicitari!!!!!!!!!!

Mada, hai la odiseea sarcinii, la mamici de noiembrie - decembrie 2008!!!!

Raluca, o sa ai un capricorn sau o capricoarna! Sa ma intrebi pe mine cum e cu zodia asta, si eu si Tome suntem capricorni! Sa stii ca nu esti nebuna, si eu ma intreb daca o sa o pot iubi pe a doua fetita ca pe Ilinca....

Danina, sanatate Dianei!

Noi suntem OK, Ilinca e la mare, eu foarte obosita, nu stiu de unde atata oboseala.....Vreau vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Vai ce dulci sunteti mamicilor, nu dau un semnal, mai ales dupa ultimile zile cu Dia, dar mi-as dori sa vad si eu un pozitiv pe un test. Cum o vrea Domnul. Acum sunt asa de ocupata, am mai deschis un nou birou la Piata Neamt si ma voi ocupa exclusiv eu, asa ca pana incep sunt terminata cu lucrarile.

Eu zic ca dragostea pt al doilea pitic v-a fi la fel de mare, uneori e tendinta de al iubi mai mult pe al doilea, de fapt asa pare din exterior ca in suflet amandoi sunt la egalitate , eu zic asa pt ca ii scoteam ochii mamei mele, mi se parea ca il iubea mai mult pe fratele meu. Realitatea era alta si anume ca ne iubea la fel, numai ca incerca sa-l protejeze de gelozia mea, tot mie imi lua , de ex mai multe hainutze si tot eram un pic geloasa...mai sunt si azi .
Glumesc ca sa o tachinez, dar tot pe mine ma ajuta mai mult cu Dia si nu numai.

Se pare ca incep sa-i treaca Dienutzei bubitzele , febra nu a facut deloc, asta o insemna ca nu a facut o forma asa de grava, doar de mancat o mai mananca.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Apropo de puii nostri...eu il iubesc mult de tot pe mogaldeatza asta ce imi gadila burtica in fiecare zi....mai frica imi este sa nu fie Stefan frustrat, nu mi se pare nici asa normal....sa imi fie frica sa manifest dragostea fata de cel mic sa nu se supere cel mare dar cumva o dregem noi sa fie bine....parca si Stefan e ceva mai tolerant vizavi de sarcina,...nu cred ca si-a rezolvat toate frustrarile dar macar sa linistit ca este si el si fratele mai mic iubiti la fel de mult de mamica lor. De exemplu mi frica sa mangai burtica si sa povestesc cu cel mic pt ca sare cel mare ca un vultur, in sensul ca daca vede un pic de atentie mai deosebita fata de burtica imediat are nevoie de ceva .... sau in cel mai fericit caz vine si el sa-l strige pe Matei si sa scuture burtica .Apropo, am ales si numele, o sa-l cheme Matei Alexandru, Matei am vrut noi si Alexandru a venit de la bunicu sotului si tatal lui pe care i-au chemat tot Alexandru si a fost musai sa ducem numele mai departe...

danina, o sa treaca si varicela si scapati, noi am avut-o anul trecut in iulie....a fost foarte nasol ca era calddddd si Stefan statea in casa in maieu si imi era mereu frica sa nu-si zgarie bubitele, mi-ar fi placut sa faca primavara sa aiba haine cu maneca lunga sa mai protejeze din besicute, dar a trecut.

In rest, noi suntem bine, Stefan a crescut.....este tot mai mare si mai curios de toate cele, are o gramada de activitati si "pasiuni" a inceput cu tati sa isi faca un insectar, este innebunit dupa insecte si pe mine ma trec fiorii cand il vad cum aduna toti gandacii colorati sau negri, mici sau mari....brrr de cateva zile cauta innebuniti carabusi. Ii place foarte mult pe deal, pe iarba, in padure, facem iesiri dese in afara orasului, de fapt la noi este nevoie doar sa iesim in capatul de sus al strazii si suntem "pe deal"

Cam asta ar fi despre noi.
O zi buna va doresc si sa auzim numai de bine!!!



Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele,
multam pt primire si urari.
Am si eu un stres cu varicela, as vrea sa-i fac varilixul sa vedem poate chiar saptamana asta.
am vorbit cu asistenta de la gradinita mi-a zis ca nu au momentan nici un caz in gradinita.
am inceput incet pregatirile pt serbarea de sf de an, sa vedem ce ro, va primi. noi am inceput sa batem parcurile cum vin de la serv abaia puc sa ma schimb si sa mananc ca trebuie sa iesim repede la copii.
Andora wow 36 un pic mai ai, stai cumintica.
Ana frumos nume ati ales. Felicitari pt permisul de conducere, asta e chiar un lucru bun si necesar.
Danina sanatate multe si sa treaca repede bubitele.
Patricia m-am inscris la noim decem dar scriu fetele de acolo cu o viteza... nici nu am apucat sa citesc tot de cand am postat si s-a si terminat capitolul.
spune-mi te rog, cu ce teste sa incep? dublu sau triplu test?
va pup


Mada 8+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

ca de obicei rarut apuc sa scriu

In primul rand felicitari pentru gravidute, tuturor o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Daniela, am vazut pozele cu Alma, asa de mare s-a facut!! Si ce curaj pe voi sa plecati cu cortul! Bravo! Ziceai ca aveti diferite activitati cu Alma, stii cumva vre-un sie cu sfaturi pentru cusut haine de papusi? Ca ma zapaceste Amelia.

Ana_a, chiar a trecut repede timpul. Super ca Stefan sta asa mult la aer

Danina, s-a mai plans Diana de dureri? Tin pumnii sa iasa si la voi doua liniute daca asta va doriti. Am vazut pozele de la ziua ta. Sincer, mai sa nu o recunosc pe Dia, asa de mare e, si e inaltuta, deh, seamana cu voi, normal. Sunteti o familie frumoasa, am mai zis. Imi pare rau insa ca dupa ziua ta Dia s-a simtit rau si condoleante pentru decesul din familie

Patricia, sanatate multa si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine. Super ca ati facut o minivacanta in Austria!

Lorena, cum a fost botezul? V-ati intors? Vazut pozele puse inainte de plecarea in RO, tare repede cresc copiii altora, sunt tare frumosi amandoi
Iar pozele de la carnaval sunt superbe!

Naty, imi pare rau ca ati avut multe necazuri, dar poate o data cu venirea lui bebica in burtica scapati de toate! Tinem pumnii! Am vazut si poze de Ioana carliontata! E tare frumusica.

Andreea, smechera mai e Uca ta, stiu ei ce stiu, sa fie lingusitori. SI Amelia e obraznica uneori. De curand mi-a zis '' ai imbatranit si ma enervezi''. Eu de obicei ma supar si nu ma las pana nu isi cere macar un scuze, care tare greu iese din gura ei.

Eliana, vazut si pozele voastre. Ma conving a cata oara ca timpul trece repede. Parca mai ieri ma tot uitam sa aflu daca nu ai nascut si tineam pumnii sa stea gemenii pana la termen in burtica, si... ai o familie tare frumoasa, iar tu ai o siluetaaa... si te miri de ce Elena tine la a ei, pai vrea sa semene cu mami.
Si ca sa nu o tradeze, Amelia nu trece nici ea de 12 kg; Asa cum ti-am zis, mai plimba ea 300-400 g in sus si in jos, dar nu tare mult.

Herra, prima data aud sa se schimbe culoarea ochilor la varsta asta. ce chestie!!

Mada, dar de ce te temi sa nu ia Ilinka varicela? Ca eu as vrea sa o ia la gradi, sa scape cand e mica. Mai ales ca tu zici ca ai avut cand erai mica, deci nu e nici un pericol sa iai si tu acuma in sarcina.

Noi anul asta tr sa trecem prin focul cautarii gradinitei, am ochit doua, o sa depunem dosarul, sper sa trecem macar la una... uf!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ana felicitari pentru carnet!

Andora voi v-ati decis la nume?

Lilia cred ca Mada se teme sa nu faca Ilinca varicela ca sa nu ia si ea.
Eu nu am stresul asta fiinda am facut cand eram mica si oricum pe Ioana am vaccinat-o.

Mada si eu am observat ce repede se umplu paginile la odisee ... dar cred ca tot asa se umpleau si cand eram noi toate la odiseea de sept-oct ... Doamne, ce mult a trecut!

Ieri am fost si eu la doctor, mi-a confirmat sarcina. Ioanei inca nu ii spun, mai astept sa ma asigur ca e totul bine.



Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 5+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

da, dar Mada a zis ca a ea a facut cand era mica si eu stiu ca se face o data in viata si ai scapat... de aici si nedumerirea mea de ce ii e asa frica sa nu ia Ilinka...

quote:
Originally posted by Mada
Si eu am emotii cu varicela, eu am facut cand eram mica, mi-e teama pentru Ilinca sa nu ia boala de la gradinita.



Mergi la inceput