Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am pus si eu cateva poze, nu sunt recente, fiindca sunt in urma rau cu descarcatul lor, sunt de la Mos Craciun, petrecerea de la socru-miu de la servici si din ianuarie, la petrecerea de ziua gemenilor prietenei mele.
Daca vreti sa le vedeti sunt albumul de la semnatura.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI DANINA! si multe multe ..sa ai parte numai de bucurii!


RALUCA,frumoase pozele..sanatate la toti si sa nu mai treceti prin atatea!

Noi suntem bine...Robert,multumesc lui Dumnezeu ,de cand l-am operat nu prea a mai avut nimic...raceli usoare..dar totul e ok...eu insa am contactat tot felul de virusi,ultima data ,marti seara,virus la urechea medie,cu dureri de jumate de cap,voma,diaree,care a trecut in 24-30 de ore,fara tratament..dar am crezut ca mor fetelor de durere..nu vedeam bine,eram tot ametita,oribil...urati virusi

si numai bine la toata gasca!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

sper ca a mea sa ajunga la 15 kile pana in cls. I
Acum are 12... tot pe loc, cum spuneam... Dar macar nu da inapoi cand e bolnava... Aceiasi greutate si cand e bine si cand nu e...
De fapt mananca cam la fel, nu-i mare diferenta... face aceleasi mutre...
Ma pun pe vizionat poze.

Mirela sanatate multa



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna fetelor.

nu stiu cate kg are Vlad, 15-16 cred.

dar avem alta noutate: i se schimba culoarea la ochi! erau albastrii-cerneala si acuma de Paste am constatat ca sunt cam verzi! e adevarat ca eu asa mi-l imaginam in burta, cu ochii verzi, dar totusi...:))


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna fetelor,

Ne-am intors si noi de la Viena, unde am facut analiza aceea pt a fi siguri ca de data asta BB e OK.Am primit deja raspunsul, ca intr-adevar BB e OK si e FETITA. Suntem fericiti ca e sanatoasa, recunosc ca as fi preferat sa fie baietel, dar acum nu mai conteaza, important e sa fie ea bine.

Ilincai inca nu ii spunem nimic, vreau sa vad ca e totul OK si la eco morfologica de la 20 de saptamani.

Ilinca e bine, se pregateste de plecat la mare, in fiecare zi ma intreaba cat mai e pana la plecare.Sper sa se indrepte vremea.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ma bucur ca rezultatele sunt bune!

numai bine si vacanta placuta Ilincai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

NATURE FELICITAAAAARI!
Multa sanatate,eram sigura ca va fi bine, sa va bucurati de tititza din burtica si de surioara ei curajoasa

Eliana, Doamne, chiar asa, tare rapid trece timpul, ai ofetitaminunata si niste barbatei adevarati!!! Cu totii sunteti superbi!

Raluca, dulcica rau ca intotdeauna Ioana, am vazut-o ce eleganta era la ziua gemeneilor, eu de vreo 2 ani n-am mai vazut-o live... pupici si sa aveti bafta cu gradinita!!!

Mirela, bine ca e Robert bine, dar ai grija de tine ca tare-ai mai tras-o si tu... sanatate multa sa ai!!!

Herra wow salutari printului cu ochii verzi,cred ca da gata fetele prin parc deja!!!

Gata inchei ca mi-am pierdut sirul, am stat cu oprietena latelefon si nu mai stiu ce-am scris... noi suntem inca bine, pregatim hainute de bebe pt maternitate, adica mai am sa le calc, mergem sa facem baie printesei de varza acra... Naty tu intrebai de kg, Raluca mea are vreo 15=16kg, oscileaza....

Va pup si va multumesc pentru cuvinte si urari!


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nature bravooooooooooo!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumesc din suflet fetelor pt urari si imi cer scuze ca nu am fost mai promta, dar nu stiu ce se intampla ca nu mai am timp, parca nu mai imi ajunge ziua.

Nature ma bucur tare mult pt tine, iti doresc o sarcina usoara fara probleme si sa fiti sanatoase amandoua. Pt Ilincutza eu zic ca e mai bine o surioara, mai tarziu o sa se vada.


Didi mi-a facut si ea indigestie, chiar de ziua mea de am ajuns cu ea la spital. Am mancat la un restaurant italian si probabil ca nu i-a cazut bine mancarea de ne-a bagat in sperieti. Mi-a varsat toata noapte si mi-a facut urat de tot. Acum e bine, dar ma astept sa faca varsat de vant, verisoara ei cu care a stat a facut si cred ca v-a lua si ea. Am mutat-o din nou la Piatra la gradi nu am fost multumita nici de gradi de aici pe deplin chiar daca sunt conditii, nu mi-a placut educatoarea. Acolo mi-a invatat f multe lucruri, engleza, poiezii, aici nu se vede nimic , doar un cantecel si un pic de balet acolo cat sa fie.

Cat despre kg nu ne laudam nici noi tot categoria pana, avea sapt trecuta 15,5 kg si toti ma streseaza ca vai ce slabutza e. In familia sotului meu, toti sunt asa mai bine facuti numa al meu e tantzar, asa ca probabil se compara cu ei. Poate m-as bucura sa mai puna un pic de carnitza pe ea, dar daca nu se prinde ce sa fac sa i-o lipesc??

Sper sa reusesc in seara asta sa mai descarc poze ca am toate 3 aparate pline dar zac ca nu are cine le descarca, daca nu adorm promit sa pun poze.

Elyanne am vazut si pozicile cu piticii tai , chiar ce repede trece timpul tare frumosi sunt cavalerii si de creatza nu mai zic. Apropo eu intodeauna mi-am dorit o fetita cu parul cret, dar nu a fost sa fie, probabil nu a avut cu cine sa semene.




Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, mamici si pitici,

Cu mii de scuze pt intarziere, iti urez ,Danina, sa ai parte doar de fericire si impliniri toata viata alaturi de cei dragi!La multi ani sanatosi!Bine ca si-a revenit printesa. Succes cu noua gradinita!Pupici

Andora, ai grija de burtica sa ajungi la termen! Iti urez inca de pe acum o nastere super usoara si un bebe sanatos si cumintel!Pupici zanei smechere

Eliana, ti-am admirat trupa, cred ca de 3 ori m-am uitat la poze sa ma satur. Ai niste copilasi superbi. Sa-ti aduca numai bucurii!

Herra, si Almei i s-a schimbat parca nuanta ochisorilor, dar inca tot un soi de albastru sunt. Pupici printisorului cu ochii verzi!

Crismir, ai grija mare de tine! Cred ca a fost nasol cu virusul ala ciudat.Imi pare bine ca Robert e sanatos. Pupici si "barbatelului" tau

Ana, cum e cu burtica? Cred ca mai ai si tu tare putin pana la termen. Sau poate ma insala pe mine memoria

Nature, imi pare bine sa citesc vesti asa de bune despre printesa din burtica. Sarcina usoara in continuare! Ilincai sigur o sa-i placa la mare, mai ales daca va fi vreme frumoasa.

Si noi am avut o minivacanta la mare aici. Am fost cu cortul, cu toata trupa dupa noi (socrii, cumnati si piticii aferenti). Vremea nu a prea tinut cu noi, dar ne-am simtit bine, mai ales copiii. Cateva pozici de acolo am pus aici.

Pe d-ra am inscris-o deja la scoala, urmeaza doar sa-i gasim bona pt cateva ore pe sapt care sa o ia de la scoala in zilele in care noi vom fi la servici (inca suntem in tratative cu sefii sa lucram mai putin, de fapt sotul chiar a aplicat la o alta firma care sa-i permita sa lucreze doar 4 zile, iar la mine se incearca o solutie convenabila pt toate partile..ca seful e panicos de felul lui si e criza mare de personal specializat).Enfin, noutati nu prea avem, d-ra e smechera si incapatanata, dar super politicoasa cu toata lumea (spune "buna ziua" si "multumesc" la toata lumea ). Ah, o noutate ar fi totusi faptul ca in ultimul tp uraste pupicii si numai eu am privilegiul de a o pupa cand am chef. In rest, pt ea "pupicii-s murdari" (habar n-am de unde a scos-o si pe asta).
La capitolul replici, mademoiselle e maestra. Un mic exemplu: ma plangeam intr-o seara ca ar trebui sa incep o dieta sa mai slabesc putin pana mergem tura viitoare la mare si chiar va fi vreme de bikini, la care ea "pai da, mami, ce mai stai? du-te la inot!". Asadar, mademoiselle o sfatuieste pe mami sa nu se apuce de dieta, ci de sport. Eu insa cred ca o sa le fac pe ambele.

Acum fug la nani ca maine e iar o zi de munca (azi am fost liberi ca in Nl a 2-a zi de Rusalii la catolici e zi libera). Pupici tuturor!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput